Těhotenství a výpověď ve zkušební době – co dělat dál?

Dobrý den, prosím poraďte…

Moje snacha byla zaměstnána a ve 3 měsíční zkušební době dostala výpověď z nejasného důvodu, prý telefonování. Zjistila ale, že je již měsíc těhotná, avšak výpověď podepsala.

Můžete mi prosím poradit, co dělat v tomto případě a co je pro ni výhodné? Nyní je na úřadu práce.

Bylo by lepší, aby nastoupila urychleně někam do práce, s tím, že neřekne, a bude skrývat, že je těhotná anebo má zůstat na úřadu práce jako nezaměstnaná.

Přeci jenom peníze budou potřebovat.

Děkuji

Dotaz poslal/a: Renata, 05.2.2024 17:25
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 06.02.2024 18:27 napsal/a:

Dobrý den,

Pokud byla vaše snacha ještě ve zkušební době, pak s největší pravděpodobností nedostala výpověď, ale jednalo se o zrušení pracovního poměru ve zkušební době. To je možné i bez uvedení důvodu (platí jiné podmínky, než pro klasickou výpověď).

Ve zkušební době je možné ukončení zaměstnání, i když je žena těhotná (nesmí to ale být hlavní důvod pro zrušení pracovního poměru).

Aby měla vaše snacha nárok na mateřskou (peněžitou pomoc v mateřství), tak by měla nastoupit do nějakého dalšího zaměstnání.

Pro nárok na PPM musí být splněny následující podmínky:

  • Začátek mateřské je 8 až 6 týdnů před termínem porodu
  • V té době musí být zaměstnaná (pokud bude na neschopence, tak to nevadí, podstatný je aktivní pracovní poměr)
  • Nebo musí být v ochranné době – ochranná doba jí běží po skončení zaměstnání, ve kterém už byla těhotná – může to být až 180 dní, pokud ale toto zaměstnání trvalo kratší dobu, tak je i ochranná doba kratší
  • Musí být splněna podmínka 270 kalendářní dní v zaměstnání za poslední 2 roky

Záleží tedy i na tom, zda do období předchozích 24 měsíců před nástupem na PPM bude spadat dostatečný počet dní v zaměstnání (počítají se všechna předchozí zaměstnání).

Druhou možností by mohlo být to, že pokud je to zatím do 7 dní od ukončení posledního pracovního poměru, tak by si ještě mohla nechat vystavit neschopenku pro rizikové těhotenství, a být až do porodu v pracovní neschopnosti.

Neschopenka může začít i po skončení zaměstnání – maximálně ale do 7 kalendářích dní (jinak už není nárok na nemocenské dávky).

Pří neschopence do 7 dní od skončení práce, bude nárok na nemocenské dávky (ale až od 15 dne, prvních 14 dní po skončení zaměstnání na nemocenskou není nárok). A mohla by mít nárok i na mateřskou (od 1. 1. 2024 se mírně změnily podmínky pro nárok na PPM)

Pouze ale za předpokladu, že by byla až do termínu nástupu na neschopence s nárokem na nemocenské dávky, a současně že by splňovala podmínku minimálních 270 dní za poslední dva roky.

Mohou zde ale být i nějaké další možnosti – pokud například někdy v nedávné době ukončila studium, nebo pokud jsou zde i jiné faktory, které neznám.

Berte to spíše jako obecnou informaci – záleží na tom, kdy konkrétně začalo těhotenství, kdy bude termín porodu, jak to je přesně s předchozími zaměstnáními. Od toho se pak odvíjí i ochranná doba, splnění podmínky 270 dní, atd.

 

Zařazeno v: , , , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Mateřská a rodičovská:

Péče o děti do 15 let – kolik si mohu přivydělat na DPP nebo DPČ?

-

Dobrý den, manželka je nahlášena na péči o dítě a teď řešíme kolik si muže v roce 2024 přivydělat na DPP a DPČ. Je to stejné jako u stejné otázky z roku 2022. Děkuji

Zobrazit odpověď

Mateřská u druhého dítěte po smlouvě na dobu určitou

-

Dobrý den, momentálně mám 2 letého syna a jsem na RD, kterou mám nastavenou do srpna 2025, kdy synovi bude 3,5 let. Před nástupem na mateřskou jsem byla zaměstnaná ve školství na dobu určitou 1 rok, takže mi smlouva se ZŠ již vypršela. S manželem přemýšlíme o druhém dítěti a řešíme mateřskou – chápu správně, […]

Zobrazit odpověď

Mateřská po nemocenské – budu mít nárok?

-

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat: Jsem rok a půl na nemocenské a jsem těhotná, budu mít nárok na mateřskou a z čeho se mi bude počítat? Děkuji za odpověď

Zobrazit odpověď

Ukončení rodičovské dovolené jako OSVČ – placení pojištění (sociální, zdravotní)

-

Hezký den, mám dotaz ohledně ukončení rodičovského příspěvku u OSVČ. V roce 2022 jsem nastoupila na rodičovskou dovolenou, kdy jsem si čerpání rodičovského příspěvku nastavila na 2 roky (končí mi tedy v únoru letošního roku). Již před narozením syna jsem podnikala jako OSVČ (nepovinné nemocenské pojištění jsem si neplatila). Je třeba ukončení rodičovského příspěvku nahlásit […]

Zobrazit odpověď