Rodičovský příspěvek a DPP

Dobrý den,

dcera měla v červnu 2020 tři roky. V zaměstnání jsem si zažádala do 30. 9. 2020 o neplacené volno. Rodičovský příspěvek jsem si prodloužila až do dubna 2021.

Od 1. 10. 2020 bych měla nastoupit do stejného zaměstnání na DPP s pracovní dobou na 6hod. Kdo v takové situaci mi bude odvádět sociální a zdravotní pojištění?

A kolik si můžu přivydělat na DPP, je nějaké omezení? Děkuji za odpověď.

Dotaz poslal/a: Šárka, 22.09.2020 4:20
Bc. Jan Bárta
Bc. Jan Bárta 27.09.2020 08:48 napsal/a:

Dobrý den,

V době, kdy čerpáte rodičovský příspěvek, za vás zdravotní pojištění odvádí stát. To platí i po celou dobu rodičovské dovolené. Sociální pojištění v této době za vás nikdo neplatí, současně se vám ale doba péče o dítě, až do jeho 4 roku zahrnuje do nároku na důchod.

V době, kdy byste již byla na neplaceném volnu a současně nepobírala ani rodičovský příspěvek, pak by za vás zdravotní pojištění platil zaměstnavatel.

Pokud začnete pracovat na DPP (tedy dohoda o provedení práce), pak rozhoduje výše měsíčního příjmu. Při měsíčním příjmu do 10 000 Kč za vás zaměstnavatel neodvádí ani sociální, ani zdravotní pojištění.

Při příjmu 10 000 Kč a více za měsíc, už za vás zaměstnavatel odvede standardní sociální a zdravotní pojištění.

V případě, že by se jednalo o DPČ (dohoda o pracovní činnosti), pak se sociální a zdravotní pojištění odvádí již při příjmu od 3000 Kč měsíčně.

Tj. pokud od 1. 10. 2020 začnete pracovat na DPP a váš příjem bude nižší než 10 000 Kč, pak za vás bude zdravotní pojištění platit stát (do dubna 2021, kdy čerpáte rodičovský příspěvek). Následně byste si musela začít platit zdravotní pojištění sama, jako osoba bez zdanitelných příjmů (OBZP).

Sociální pojištění by za vás neplatil nikdo, ale díky tomu, že to bude spadat ještě do doby, do 4 roků věku dítěte, se vám tato doba zahrnuje do nároku na důchod. Ve chvíli, kdy by to bylo v době, kdy má již dítě nad 4 roky, a vy stále pracovala jen na DPP s příjmem nižším než 10 000 Kč měsíčně, tak byste si jedině musela začít sama platit dobrovolné důchodové pojištění (což by se vám ale ve výsledku příliš nevyplatilo).

Pokud byste po zahájení práce od 1. 10. 2020 měla měsíční příjem vyšší než 10 000 Kč, pak za vás sociální a zdravotní pojištění odvádí zaměstnavatel, podle běžných podmínek.

 

Zařazeno v: , , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Mateřská a rodičovská:

Má manžel nárok na paragraf na dítě během mojí rodičovské dovolené?

-

Dobrý den, čeká mě operace a hospitalizace v nemocnici. Jsem na rodičovské dovolené a mám 11ti měsíční dceru. Chci se zeptat, jak je to s čerpáním ošetřování člena rodiny? Má na ní manžel nárok, pokud já budu hospitalizovaná, budu po operaci a nebudu se moci o dceru chvíli starat? Děkuji s pozdravem

Zobrazit odpověď

Přerušení podnikání (OSVČ hlavní) a začátek rodičovské

-

Dobrý den, jsem OSVČ, těhotná a neplatila jsem si nemocenské pojištění. Nemám tedy nárok na PPM, ale jenom na pobírání rodičovského příspěvku od narození dítěte. Není mi jasné, k jakému datu mám pozastavit živnost. Nerada bych zůstala bez zdravotního pojištění, zároveň nechci zbytečně platit, když už budu mít nárok být pojištěncem státu. Rozumím tomu správně, […]

Zobrazit odpověď

Nemocenská a mateřská po skončení smlouvy na dobu určitou

-

Dobrý den, prosím o radu. Po 3letech hlavního pracovního poměru mi 30. 11. 2023 končí smlouva, která nebude prodloužena. Jsem momentálně už měsíc na nemocenské a zjistila jsem, že jsem těhotná. Jak dlouho mohu pokračovat v nemocenské, aby pak navazovala na mateřskou? Budu mít nárok na mateřskou? Děkuji

Zobrazit odpověď

HPP, DPČ, rodičovský příspěvek a pracovní neschopnost

-

Dobrý den, jsem zaměstnaná na HPP ve firmě A, ale momentálně jsem na rodičovské dovolené od 10/2021. Od 04/2022 mám smlouvu na DPČ ve firmě B s průměrným výdělkem 10.000 Kč. Pracuji z domova, syn nenavštěvuje školku. Jsem znovu těhotná a porodit bych měla v 6/2024. Lze při pobírání rodičovského příspěvku jít ve firmě B […]

Zobrazit odpověď