Rodičovský příspěvek a DPP

Dobrý den,

dcera měla v červnu 2020 tři roky. V zaměstnání jsem si zažádala do 30. 9. 2020 o neplacené volno. Rodičovský příspěvek jsem si prodloužila až do dubna 2021.

Od 1. 10. 2020 bych měla nastoupit do stejného zaměstnání na DPP s pracovní dobou na 6hod. Kdo v takové situaci mi bude odvádět sociální a zdravotní pojištění?

A kolik si můžu přivydělat na DPP, je nějaké omezení? Děkuji za odpověď.

Dotaz poslal/a: Šárka, 22.09.2020 4:20
Bc. Jan Bárta
Bc. Jan Bárta 27.09.2020 08:48 napsal/a:

Dobrý den,

V době, kdy čerpáte rodičovský příspěvek, za vás zdravotní pojištění odvádí stát. To platí i po celou dobu rodičovské dovolené. Sociální pojištění v této době za vás nikdo neplatí, současně se vám ale doba péče o dítě, až do jeho 4 roku zahrnuje do nároku na důchod.

V době, kdy byste již byla na neplaceném volnu a současně nepobírala ani rodičovský příspěvek, pak by za vás zdravotní pojištění platil zaměstnavatel.

Pokud začnete pracovat na DPP (tedy dohoda o provedení práce), pak rozhoduje výše měsíčního příjmu. Při měsíčním příjmu do 10 000 Kč za vás zaměstnavatel neodvádí ani sociální, ani zdravotní pojištění.

Při příjmu 10 000 Kč a více za měsíc, už za vás zaměstnavatel odvede standardní sociální a zdravotní pojištění.

V případě, že by se jednalo o DPČ (dohoda o pracovní činnosti), pak se sociální a zdravotní pojištění odvádí již při příjmu od 3000 Kč měsíčně.

Tj. pokud od 1. 10. 2020 začnete pracovat na DPP a váš příjem bude nižší než 10 000 Kč, pak za vás bude zdravotní pojištění platit stát (do dubna 2021, kdy čerpáte rodičovský příspěvek). Následně byste si musela začít platit zdravotní pojištění sama, jako osoba bez zdanitelných příjmů (OBZP).

Sociální pojištění by za vás neplatil nikdo, ale díky tomu, že to bude spadat ještě do doby, do 4 roků věku dítěte, se vám tato doba zahrnuje do nároku na důchod. Ve chvíli, kdy by to bylo v době, kdy má již dítě nad 4 roky, a vy stále pracovala jen na DPP s příjmem nižším než 10 000 Kč měsíčně, tak byste si jedině musela začít sama platit dobrovolné důchodové pojištění (což by se vám ale ve výsledku příliš nevyplatilo).

Pokud byste po zahájení práce od 1. 10. 2020 měla měsíční příjem vyšší než 10 000 Kč, pak za vás sociální a zdravotní pojištění odvádí zaměstnavatel, podle běžných podmínek.

 

Zařazeno v: , , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Mateřská a rodičovská:

Výživné na těhotnou studentku VŠ (s otcem dítěte nežije)

-

Dobrý den, chtěla bych vědět jak je to v případě vyživovací povinnosti vůči těhotné studentce. Dcera čeká miminko je ve 4 ročníku na VŠ, s otcem dítěte nežije. Dokud bude potřebovat, bude bydlet u nás. Má otec dítěte vyživovací povinnost k naší dceři nebo je vyživovací povinnost na nás, rodičích?

Zobrazit odpověď

Druhé těhotenství – mám na něco nárok?

-

Dobrý den, mám dítě (3 roky) v září 2024 by mělo nastoupit do MŠ, rodičovský příspěvek pobírám do října 2024. Můj dotaz zní… plánujeme druhé dítě, ale před prvním porodem jsem měla práci na dobu určitou (rok). Na mateřskou jsem nastoupila v únoru 2021 a tentýž měsíc mi skončila smlouva u zaměstnavatele, takže je mi […]

Zobrazit odpověď

Výpočet mateřské – neschopenka nebo neplacené volno?

-

Dobrý den, Zajímalo by mě co je lepší a jaký to má vliv na druhou mateřskou. První dítě narozené 6/2021, rodičovská dovolená do 6/2024 a rodičovský příspěvek až do 12/2024. Druhé dítě termín porodu 11/2024. Co je lepší jít na neschopenku od 6/2024 – 10/2024 nebo si vzít na tu dobu neplacené volno? A má […]

Zobrazit odpověď

Brigáda při mateřské na DPP/DPČ u jiné firmy

-

Dobrý den, Pracuji na částečný úvazek (25h/týdně) pro IT společnost jako naborarka a naskytla se mi možnost brigády na DPP/DPČ u jiné firmy jako asistentka. Na začátku června mám však nastupovat na mateřskou dovolenou – mohu si během této doby „novou“ práci, která by byla na DPP nebo DPČ ponechat? Děkuji moc za odpověď a […]

Zobrazit odpověď