Rodičovský příspěvek a DPP

Dobrý den,

dcera měla v červnu 2020 tři roky. V zaměstnání jsem si zažádala do 30. 9. 2020 o neplacené volno. Rodičovský příspěvek jsem si prodloužila až do dubna 2021.

Od 1. 10. 2020 bych měla nastoupit do stejného zaměstnání na DPP s pracovní dobou na 6hod. Kdo v takové situaci mi bude odvádět sociální a zdravotní pojištění?

A kolik si můžu přivydělat na DPP, je nějaké omezení? Děkuji za odpověď.

Dotaz poslal/a: Šárka, 22.09.2020 4:20
Bc. Jan Bárta
Bc. Jan Bárta 27.09.2020 08:48 napsal/a:

Dobrý den,

V době, kdy čerpáte rodičovský příspěvek, za vás zdravotní pojištění odvádí stát. To platí i po celou dobu rodičovské dovolené. Sociální pojištění v této době za vás nikdo neplatí, současně se vám ale doba péče o dítě, až do jeho 4 roku zahrnuje do nároku na důchod.

V době, kdy byste již byla na neplaceném volnu a současně nepobírala ani rodičovský příspěvek, pak by za vás zdravotní pojištění platil zaměstnavatel.

Pokud začnete pracovat na DPP (tedy dohoda o provedení práce), pak rozhoduje výše měsíčního příjmu. Při měsíčním příjmu do 10 000 Kč za vás zaměstnavatel neodvádí ani sociální, ani zdravotní pojištění.

Při příjmu 10 000 Kč a více za měsíc, už za vás zaměstnavatel odvede standardní sociální a zdravotní pojištění.

V případě, že by se jednalo o DPČ (dohoda o pracovní činnosti), pak se sociální a zdravotní pojištění odvádí již při příjmu od 3000 Kč měsíčně.

Tj. pokud od 1. 10. 2020 začnete pracovat na DPP a váš příjem bude nižší než 10 000 Kč, pak za vás bude zdravotní pojištění platit stát (do dubna 2021, kdy čerpáte rodičovský příspěvek). Následně byste si musela začít platit zdravotní pojištění sama, jako osoba bez zdanitelných příjmů (OBZP).

Sociální pojištění by za vás neplatil nikdo, ale díky tomu, že to bude spadat ještě do doby, do 4 roků věku dítěte, se vám tato doba zahrnuje do nároku na důchod. Ve chvíli, kdy by to bylo v době, kdy má již dítě nad 4 roky, a vy stále pracovala jen na DPP s příjmem nižším než 10 000 Kč měsíčně, tak byste si jedině musela začít sama platit dobrovolné důchodové pojištění (což by se vám ale ve výsledku příliš nevyplatilo).

Pokud byste po zahájení práce od 1. 10. 2020 měla měsíční příjem vyšší než 10 000 Kč, pak za vás sociální a zdravotní pojištění odvádí zaměstnavatel, podle běžných podmínek.

 

Zařazeno v: , , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Mateřská a rodičovská:

Výpověď v práci a čerpání rodičovského příspěvku – mám nárok na podporu?

-

Dobrý den, Po RD jsem nastoupila den po 3. narozeninách dcery do zaměstnání. Po 1,5 měsíci jsme se dohodli se zaměstnavatelem, na výpovědi dohodou. Hledám si nové zaměstnání. Můžu se nahlásit na ÚP do doby, než si ho najdu? Budu mít nárok na podporu v nezaměstnanosti 45%? Nebo mi úřad řekne, že jelikož čerpám rodičovský […]

Zobrazit odpověď

Těhotenství – ukončení zaměstnání dohodou a neschopenka

-

Dobrý den, mám měsíc po zkušební době a se svým zaměstnavatelem jsme se dohodli, že koncem května odejdu z práce na dohodu. Že ukončím pracovní poměr. Měla jsem jít poslední 3 dny, ale musela jsem z práce odejít k doktorovi,  protože jsem nedávno zjistila těhotenství a začala mít problémy. Následně si mě v nemocnici nechali […]

Zobrazit odpověď

Nezaměstnaná těhotná – je možnost získat nárok na mateřskou?

-

Dobrý den, asi týden po konci v zaměstnání jsem otěhotněla, byla jsem v tu dobu registrovaná na ÚP. Jako těhotnou mě dosud nikdo nezaměstnal, nyní jsem již v 5. měsíci. Je možnost získat nárok na mateřskou, pokud bych si odteď hradila zdravotní pojištění sama? Obávám se totiž, že zaměstnání již nezískám a bohužel nemáme ve […]

Zobrazit odpověď

Peněžitá pomoc v mateřství – ochranná doba po výpovědi ze zaměstnání

-

Dobrý den, situace se má tak, že s manželem plánujeme v blízké době miminko. Bohužel ale firma, ve které pracuji 8 let, končí a tak mi hrozí výpověď během 14 dnů. Dočetla jsem se, že je nějaká ochranná lhůta 180 dnů. Ráda bych věděla, co to pro mne znamená, když mi to do porodu nevyjde […]

Zobrazit odpověď