Druhé těhotenství – budu mít znova nárok na mateřskou?

Dobrý den, mám smlouvu v práci na dobu neurčitou.

V prvním těhotenství jsem normálně měla nárok na mateřskou a po mateřské jsem přešla na rodičovskou dovolenou, která mi skončila koncem června 2022.

Jelikož jsem neměla hlídání pro dceru, domluvila jsem se v práci na dvouměsíční neplacené dovolené.

V září 2022 jsem nastoupila do práce a v únoru 2023 jsem znova otěhotněla. Mohla bych se zeptat, jestli budu mít znova nárok na mateřskou?

Děkuji za odpověď

Dotaz poslal/a: Michaela, 30.08.2023 9:01
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 01.09.2023 14:58 napsal/a:

Dobrý den,

Vzhledem k tomu, že máte v zaměstnání smlouvu na dobu neurčitou, tak byste zřejmě měla splňovat všechny podmínky, pro nárok na peněžitou pomoc v mateřství.

Protože jste zaměstnaná bez přerušení již několik roků, nevidím žádný důvod, proč byste neměla mít nárok na PPM.

Splňujete jak podmínku minimální doby účasti na nemocenském pojištění, tak i další podmínky.

Do účasti na nemocenském pojištění, se vám započítává celá doba předchozího zaměstnání, včetně předchozí mateřské/rodičovské.

Nyní jste zaměstnaná, a jako těhotnou vás zaměstnavatel ani nemůže propustit (kromě okrajových výjimek, a i tak byste podle všeho byla v ochranné lhůtě).

Nenapadá mne tedy žádný důvod, proč byste neměla mít nárok na PPM i u druhého dítěte.

Pokud vám bude začátek druhé mateřské, vycházet do 4 roků dítěte, pak se pro výpočet PPM může zohlednit i vyměřovací základ, který jste měla před nástupem na první PPM.

Viz paragraf 19, odstavec 3, zákon 187/2006 Sb.:

(3) U zaměstnankyně, které za trvání téhož zaměstnání vznikl nárok na další peněžitou pomoc v mateřství z tohoto zaměstnání v období do 4 let věku předchozího dítěte, se za denní vyměřovací základ považuje denní vyměřovací základ zjištěný pro výpočet předchozí peněžité pomoci v mateřství, pokud je vyšší než denní vyměřovací základ zjištěný pro výpočet další peněžité pomoci v mateřství; přitom se porovnávají denní vyměřovací základy před jejich úpravou podle § 21.

Pokud bude nástup na druhou mateřskou do 4 roků prvního dítěte, tak se bude porovnávat aktuální vyměřovací základ (posledních 12 měsíců) s vyměřovacím základem, který jste měla před nástupem na první mateřskou.

Pro výpočet PPM u druhé dítěte by se použil ten vyšší (mateřská by pak vycházela stejně, resp. pravděpodobně i o něco málo více, než u prvního dítěte).

Pokud by v době začátku PPM (začíná 8 – 6 týdnů před porodem), měla první dcera již 4 roky, pak by se pro výpočet PPM vycházelo z posledních 12 měsíců, tj. jenom z příjmů v zaměstnání po skončení rodičovského a neplaceného volna.

 

Zařazeno v: , , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Mateřská a rodičovská:

Souběh pracovních smluv při RD – nová práce na HPP

-

Dobrý den, jsem na rodičovské, která bude 22. 11. 2023 končit. Má pozice u zaměstnavatele byla zrušena v rámci hromadného propouštění, a údajně mě čeká výpověď s odstupným k 22. 11. 2023. Teď mám pracovní nabídku, která by ale byla od 10/23. Je možné nabídku (na HPP) přijmout a zároveň být do konce RD zaměstnaná i […]

Zobrazit odpověď

Nárok na RP a celodenní pobyt staršího dítěte v MŠ

-

Dobrý den, jsem aktuálně na mateřské s druhým dítětem a starší tříletá dcera nastoupila do školky. Brzy přejdu na rodičovskou a požádám si o rodičovský příspěvek. Je nutné, aby starší dcera chodila, že školky po obědě domů, když budu s miminkem doma? Slyšela jsem, že pokud by byla ve školce celý den, přišla bych o […]

Zobrazit odpověď

Dva hlavní pracovní poměry při rodičovské dovolené

-

Dobrý den, mám dotaz. Jsem na rodičovské dovolené do dubna 2024 a zároveň vedena u zaměstnavatele (HPP), u kterého jsem pracovala, než jsem odešla na mateřskou dovolenou. Stále jsem u něho tedy vedena a byla mi nabídnuta práce na HPP u jiného zaměstnavatele. Můj dotaz zní: Musím u předchozího zaměstnavatele dát výpověď/ukončit pracovní poměr, abych […]

Zobrazit odpověď

Nástup na mateřskou dovolenou ze dvou zaměstnání

-

Dobrý den, byla jsem zaměstnaná u jednoho zaměstnavatele, u kterého jsem momentálně na rodičovské dovolené, a již rok při rodičovské dovolené pracuji u jiného zaměstnavatele. Rodičovská dovolená mi skončí ještě před nástupem na mateřskou dovolenou (cca 5 měsíců), po tuto dobu bych byla na pracovní neschopnosti (pobírala bych nemocenskou?), jelikož se jedná o fyzicky náročnou […]

Zobrazit odpověď