Opakovaná pracovní neschopnost – výpověď dohodou, nezaměstnanost

Dobrý den, mám poněkud složitý dotaz v oblasti 56 + a opakované PN.

Koncem roku 2023 jsem onemocněl vážnou nemocí a už nyní vím, že léčba bude minimálně půl roku, a to jen pokud půjde vše dobře.

Už nyní mám plánovanou totální endoprotézu na podzim 2025, která si zase vyžádá půlroční rehabilitaci.

Protože jsem odpovědně (naivně) informoval zaměstnavatele o situaci, tak místo dočasné náhrady je na mě tlačeno, abych podal dohodou výpověď.

Pokud ji nepodám, bylo řečeno, že místo zruší pro nadbytečnost a moji práci na nějaký čas rozdělí mezi ostatní zaměstnance.

Tedy výpověď pro nadbytečnost s odstupným. Ve výsledku budu v cca 57 letech na úřad práce, a to při nepříznivém zdravotním stavu, který ale není trvalého charakteru.

Potřebuji poradit co dál, abych nezůstal bez příjmů, nebo abych případně přeplánoval už plánované operace, dokud je v pořadníku možnost posunutí jen o krátký úsek. Nemohu čekat další rok a i když se samozřejmě pokusím najít zaměstnání, tak si vzhledem k věku a zdravotnímu stavu nedělám iluze.

Pokud přijmu návrh výpovědi dohodou a budu dál na PN, tak z jakého období se mi počítá podpora v nezaměstnanosti? Z posledního skutečného výdělku, nebo z PN?

Pokud po ukončení této PN, budu na nějakou dobu na úřadu práce a následně půjdu na plánovanou operaci, budu mít další PN hrazenou, nebo se budu jen léčit, ale bez nároku na finanční plnění z PN?

Dotaz poslal/a: Karel, 25.01.2024 10:31
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 03.02.2024 18:03 napsal/a:

Dobrý den,

Nevím, jestli se ve vašem dotazu úplně správně orientuji, ale pokusím se reagovat.

1) Zaměstnavatel vás nemůže nijak „donutit“ abyste pracovní poměr ukončil dohodou. Může vám tuto možnost nabídnout, vy s tím ale nemusíte souhlasit.

Pokud jste nyní v pracovní neschopnosti, tak vám zaměstnavatel ani nemůže dát výpověď pro nadbytečnost. Výpověď během neschopenky je možná jen při některých dosti specifických důvodech – například pokud by se rušila firma nebo její část, apod.

Tj. pokud jste nyní na neschopence, tak asi není dobré ukončovat pracovní poměr dohodou. A výpověď můžete dostat nejdříve až po skončení neschopenky. Pak bude výpovědní doba 2 měsíce a máte nárok i na odstupné (podle doby v zaměstnání to mohou být až 3 měsíční platy).

2) Pokud byste ukončil pracovní poměr a byl dále v pracovní neschopnosti, tak máte i dále nárok na nemocenské dávky. Neschopenka by vám pokračovala, dokud by ji neukončil lékař.

Na nemocenské dávky může být nárok až 380 dní od začátku neschopenky (po vyčerpání této maximální doby, je možné požádat o prodloužení – tam už ale záleží na vyjádření posudkového lékaře).

3) Během neschopenky vám nevzniká nárok na podporu v nezaměstnanosti. Na Úřad práce je možné jít až po ukončení pracovní neschopnosti.

Výpočet podpory pak závisí na tom, kdy byl ukončen pracovní poměr, a jak dlouho jste byl/budete v pracovní neschopnosti.

Pokud byste po skončení zaměstnání byl ještě nějakou dobu na neschopence, tak se pak podpora může vypočítat z průměrné mzdy v ČR a je jenom minimální. Jinak se výpočet provádí z průměrného výdělku (nebo případně z pravděpodobného).

Z průměrného (nebo pravděpodobného výdělku), by se podpora počítala i při výpovědi, až po skončení neschopenky.

4) Pokud budete nějakou dobu na Úřadu práce, a pak půjdete na operaci, tak nebudete mít nárok na nemocenskou.

Po skončení zaměstnání, může být nárok na nemocenské dávky, jenom pokud neschopenka začala ještě během pracovního poměru, nebo maximálně do 7 dní, od ukončení pracovního poměru.

Na Úřadu práce, za vás stát platí jenom zdravotní pojištění. Není ale placeno nemocenské pojištění, a tak nezaměstnaní nemohou mít nárok na placenou neschopenku.

Pozor také na to, že pokud by došlo k vyčerpání maximální podpůrčí doby (380 dní), tak na další placenou neschopenku může být nárok až po nějaké době.

Pro dalších 380 dní je nutné odpracovat alespoň 190 dní. Jinak je nárok na nemocenské dávky jenom kratší dobu.

Jak to ale přesně u vás bude, závisí na tom, zda jste nyní stále na neschopence, kdy bude případně ukončena pracovní neschopnost, kdy budete mít další operaci, a na dalších faktorech. Možností, jak to přesně může být dále, je více.

 

Zařazeno v: , , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Podpora v nezaměstnanosti:

Nárok na podporu v nezaměstnanosti – placení dobrovolného důchodového pojištění

-

Dobrý den, už půl roku nejsem vedena na Úřadu práce a ani zaměstnaná. Platím si ale sama sociální pojištění i zdravotní. Pokud se vrátím na UP budu mít nárok na podporu? Děkuji

Zobrazit odpověď

Přihlášení na Úřad práce – 2 dny v novém zaměstnání

-

Dobrý den, potřebuji se zeptat: 31. 1. 2024 jsem ukončila pracovní poměr a nastoupila na jiné místo. V této práci ale zůstat nemohu a chci se hlásit na úřad práce. Když s sebou budu mít výpověď z pracovního poměru, který skončil 31. 1. 2024 bude to stačit? V nové práci jsem byla jen 2 dny. […]

Zobrazit odpověď

Podpora v nezaměstnanosti po dlouhodobém marodění v cizině

-

Dobrý den, pracoval jsem v Německu cca 4 roky a poslední rok a půl jsem marodil. Nyní jsem se zaevidoval na ÚP a bylo sděleno, že mám nárok na podporu v nezaměstnanosti vypočítanou z průměru v České republice tj. 39 306 Kč, ale jen 0.15násobku 2 měsíce tj. 5896 Kč, další 2 měsíce 0.12násobek tj. […]

Zobrazit odpověď

Pracovní smlouva a evidence na ÚP

-

Dobrý den, mám 2 zaměstnání obě na pracovní smlouvu. Na jedné si vydělám 7.000,- hrubého  a u druhého 25.000,- hrubého, toto zaměstnání s vyšší mzdou mi nyní končí k 31. lednu (uplynutí doby určité). Mám dotaz, zda se mohu evidovat na úřadu práce? Zda mi bude vyplácena podpora? A jestli bude za mne odvedeno zdravotní […]

Zobrazit odpověď