Docházka do školky u dětí zdravotnického personálu

Dobrý den,

prosím o sdělení, zda zaměstnanci lékárny jsou „zdravotníci“. Od 12. 4. 2021 mohou nastoupit do mateřské školky děti zdravotníků??

Děkuji za odpověď

Dotaz poslal/a: Božena B., 08.04.2021 18:59
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 09.04.2021 10:31 napsal/a:

Dobrý den,

V mimořádném opatření Ministerstva zdravotnictví z 6. 4. 2021 (MZDR 14600/2021-1/MIN/KAN) se mluví o tom, že od 12. dubna 2021 se mluví o tom, že od zahájení omezeného provozu školek/škol, budou moci děti zaměstnanců vybraných profesí chodit do školky (nebo případně do školní družiny/školního klubu u školních dětí).

14. v mateřských školách, školních družinách a školních klubech tak, že se umožňuje osobní přítomnost na vzdělávání dětem mateřských škol v mateřské škole a žákům 1. stupně základních škol ve školní družině nebo školním klubu, jejichž zákonní zástupci jsou

a) zdravotničtí pracovníci poskytovatelů zdravotních služeb

b) pedagogickými pracovníky, kteří zajišťují prezenční vzdělávání v mateřské škole, základní škole, školní družině, školním klubu, v oborech vzdělání Praktická škola jednoletá nebo Praktická škola dvouletá, nebo

c) pedagogickými pracovníky školských zařízení pro výkon ústavní nebo ochranné výchovy,

d)zaměstnanci bezpečnostních sborů,

e) příslušníci ozbrojených sil,

f) zaměstnanci orgánů ochrany veřejného zdraví,

g) zaměstnanci uvedení v § 115 odst. 1 a další zaměstnanci v sociálních službách podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů,

h) zaměstnanci Úřadu práce České republiky,

i) zaměstnanci České správy sociálního zabezpečení a okresních správ sociálního zabezpečení,

j) zaměstnanci Finanční správy České republiky.

Lékárny mají oprávnění k poskytování zdravotních služeb (lékárenská péče).

Většina zaměstnanců lékáren zpravidla spadá mezi zdravotnický personál (lékař/farmaceut, farmaceutický asistent (laborant), sanitář zařízení lékárenské péče, apod.).

Nemusí to ale platit o všech zaměstnancích lékárny – mohou zde být i další zaměstnanci, kteří nespadají do zdravotnického personálu.

 

Zařazeno v: , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Ostatní:

Ošetřovné při DPP

-

Dobrý den, prosím vás, je možné čerpat ošetřovné na dítě, i když jsem zaměstnaná na dohodu o provedení práce? Nebo nemám na ošetřovné nárok, i když dítě marodí a já nemůžu do práce? Moc děkuji za odpověď

Zobrazit odpověď

Kompenzační bonus Covid-19 a nezaměstnanost

-

Dobrý den, v době vypuknutí pandemie jsem pracovala na HPP ve vydavatelství a zároveň jako PR manažer jako OSVČ. V dubnu 20201 jsem vlivem začínající krize, která se nepřímo dotkla i mé profese (PR služby jsou zkrátka to první, co škrtnete) musela pozastavit živnostenský list a v listopadu 2020 jsem přišla z organizačních důvodů i […]

Zobrazit odpověď

Mám nárok na nemocenskou na Úřadu práce?

-

Dobrý den, jsem na Úřadu práce a nepobírám podporu.  Mám neschopenku na UP. Mám nárok na nemocenskou? Děkuji

Zobrazit odpověď

Ošetřovné nad 10 let – nárok na neplacené volno

-

Dobrý den, dceři bylo 13. prosince 10 let. Pokud nyní od 1. 3. 2021uzavřou školy, mám nárok být s ní doma? Vím, že nemám nárok na dávku ošetřovného, řeším, zda bude zaměstnavatel akceptovat mou nepřítomnost a omluví ji. Děkuji.

Zobrazit odpověď