Nárok na PPM u druhého dítěte po rodičovské

Dobrý den, prosím o radu.

Nyní jsem na mateřské dovolené (od 10. 8. 2020). Po skončení mateřské si zažádám o rodičák na dobu do 3 roků dítěte.

Bohužel mi ale během toho skončí pracovní poměr v mé nynější práci. Konkrétně už 30. 6. 2021.

Jde mi o to, kdybychom se rozhodli mít zanedlouho druhé dítě, je mi jasné, že nemám nárok na PPM.

Ale kdyby se mi po skončení rodičovské dovolené (samozřejmě pak budu hledat) povedlo najít práci, kolik musím mít odpracováno, abych měla nárok na PPM?

Předem děkuji za odpověď.

Dotaz poslal/a: Iveta P., 31.12.2020 16:43
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 01.01.2021 15:23 napsal/a:

Dobrý den,

Pro nárok na peněžitou pomoc v mateřství (PPM), platí i u druhého dítěte stejné podmínky, jako u toho prvního. Není zde žádný velký rozdíl.

I u druhého dítěte, musí být splněna podmínka minimální doby účasti na nemocenském pojištění. A to minimálně 270 dní, za poslední 2 roky, před začátkem mateřské na druhé dítě.

Pokud vám pracovní poměr skončí v průběhu rodičovské dovolené, tak vám tím skončí i účast na nemocenském pojištění. Tj. od 1. 7. 2021 budete nezaměstnaná. Do té doby trvá váš pracovní poměr.

Záleží tedy mimo jiné i na tom, kdy byste otěhotněla, a co přesně by vám spadalo do doby posledních 2 roků, před začátkem případné druhé mateřské.

Určitě je potřeba, abyste před druhou mateřskou byla zaměstnaná v nějakém dalším zaměstnání. Pro nárok na PPM, musíte být v době jejího zahájení zaměstnání nebo být alespoň v ochranné lhůtě (až 180 dní od skončení posledního zaměstnání, kde jste byla těhotná).

Z aktuálního zaměstnání, které vám skončí 30. 6. 2021, by vám ochranná doba pro nárok na PPM plynula jen v případě, že byste k 30. 6. 2021 již byla těhotná. Což je asi brzy.

Tj. v době, až to bude aktuální, byste měla být zaměstnaná. Pak bude záležet, jestli vám do doby posledních dvou roků, bude spadat ještě toto poslední, ukončené zaměstnání nebo ne. Pokud již ne, pak byste v novém zaměstnání musela pracovat minimálně cca 9 měsíců (tak aby to odpovídalo 270 kalendářním dnům od začátku zaměstnání).

Pokud by vám do doby posledních dvou let spadalo ještě současné zaměstnání, pak by vám mohla stačit i kratší doba.

Mateřská (peněžitá pomoc v mateřství) začíná v době 6 – 8 týdnů před porodem. K datu zahájení PPM se pak posuzuje období předcházejících 2 roků - resp. předchozích 24 měsíců. Během nich potřebujete mít účast na nemocenském pojištění v požadované minimální délce.

Účast na nemocenském pojištění vám vzniká dnem zahájení pracovního poměru a končí na konci pracovního poměru. Započítávají se pak všechny kalendářní dny (tj. ne jenom ty pracovní).

 

Zařazeno v: , , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Mateřská a rodičovská:

Výpověď v práci a čerpání rodičovského příspěvku – mám nárok na podporu?

-

Dobrý den, Po RD jsem nastoupila den po 3. narozeninách dcery do zaměstnání. Po 1,5 měsíci jsme se dohodli se zaměstnavatelem, na výpovědi dohodou. Hledám si nové zaměstnání. Můžu se nahlásit na ÚP do doby, než si ho najdu? Budu mít nárok na podporu v nezaměstnanosti 45%? Nebo mi úřad řekne, že jelikož čerpám rodičovský […]

Zobrazit odpověď

Těhotenství – ukončení zaměstnání dohodou a neschopenka

-

Dobrý den, mám měsíc po zkušební době a se svým zaměstnavatelem jsme se dohodli, že koncem května odejdu z práce na dohodu. Že ukončím pracovní poměr. Měla jsem jít poslední 3 dny, ale musela jsem z práce odejít k doktorovi,  protože jsem nedávno zjistila těhotenství a začala mít problémy. Následně si mě v nemocnici nechali […]

Zobrazit odpověď

Nezaměstnaná těhotná – je možnost získat nárok na mateřskou?

-

Dobrý den, asi týden po konci v zaměstnání jsem otěhotněla, byla jsem v tu dobu registrovaná na ÚP. Jako těhotnou mě dosud nikdo nezaměstnal, nyní jsem již v 5. měsíci. Je možnost získat nárok na mateřskou, pokud bych si odteď hradila zdravotní pojištění sama? Obávám se totiž, že zaměstnání již nezískám a bohužel nemáme ve […]

Zobrazit odpověď

Peněžitá pomoc v mateřství – ochranná doba po výpovědi ze zaměstnání

-

Dobrý den, situace se má tak, že s manželem plánujeme v blízké době miminko. Bohužel ale firma, ve které pracuji 8 let, končí a tak mi hrozí výpověď během 14 dnů. Dočetla jsem se, že je nějaká ochranná lhůta 180 dnů. Ráda bych věděla, co to pro mne znamená, když mi to do porodu nevyjde […]

Zobrazit odpověď