Budu mít nárok na mateřskou – podruhé těhotná během rodičovské

Dobrý den, chci se zeptat na jednu věc

Jsem teď na rodičovské dovolené s dcerou 30. 3. 2020, takže jsou jí 2,5 roků, a rodičák jsem si dala na 3 roky.

A teďka jsem zjistila, že jsem po druhý těhotná 14dní. Tak se chci optat, jestli budu mít nárok na mateřskou???

Jinak v práci mám dobu neurčitou.

Děkuji za odpověď.

Dotaz poslal/a: Jana, 06.08.2022 10:08
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 09,08,2022 14:47 napsal/a:

Dobrý den,

Pokud máte v zaměstnání pracovní poměr na dobu neurčitou, pak jste nyní zřejmě na rodičovské dovolené, která vám končí až v den 3 narozenin dítěte.

Během rodičovské dovolené, vás zaměstnavatel nemůže propustit (kromě specifických výjimek). Tím, že jste nadále zaměstnaná, byste také měla splňovat všechny podmínky, pro nárok na PPM (peněžitou pomoc v mateřství).

Vzhledem k tomu, že nyní jste již těhotná, tak vám termín porodu bude vycházet někdy +/- na duben/květen 2023 (jen odhad, přesnější termín vám sdělí váš lékař).

Tj. do 30. 3. 2023 můžete být dále na rodičovské dovolené (rodičovská dovolená končí nejpozději v den 3 narozenin dítěte).

A následně byste zřejmě mohla rovnou nastoupit na mateřskou dovolenou (začátek mateřské dovolené, může být až 8 týdnů před očekávaným termínem porodu).

Pokud budete v době začátku druhé mateřské dovolené, stále zaměstnaná u stejného zaměstnavatele (což byste s vysokou pravděpodobností měla být), pak máte nárok jak na další mateřskou dovolenou (zřejmě by vám plynule navazovala na rodičovskou dovolenou), tak i na peněžitou pomoc v mateřství (PPM).

Výše PPM („mateřské“) na druhé dítě, by byla podobná, jako u prvního dítěte. Vycházelo by se ze stejného vyměřovacího základu, jako u prvního dítěte. Končená částka PPM, by se mohla mírně lišit (jiné redukční hranice).

Viz. zákon o nemocenském pojištění, zákon číslo 187/2006 Sb., paragraf 19, odstavec 3:

(3) U zaměstnankyně, které za trvání téhož zaměstnání vznikl nárok na další peněžitou pomoc v mateřství z tohoto zaměstnání v období do 4 let věku předchozího dítěte, se za denní vyměřovací základ považuje denní vyměřovací základ zjištěný pro výpočet předchozí peněžité pomoci v mateřství, pokud je vyšší než denní vyměřovací základ zjištěný pro výpočet další peněžité pomoci v mateřství; přitom se porovnávají denní vyměřovací základy před jejich úpravou podle § 21.

 

Zařazeno v: , , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Mateřská a rodičovská:

Výpověď v práci a čerpání rodičovského příspěvku – mám nárok na podporu?

-

Dobrý den, Po RD jsem nastoupila den po 3. narozeninách dcery do zaměstnání. Po 1,5 měsíci jsme se dohodli se zaměstnavatelem, na výpovědi dohodou. Hledám si nové zaměstnání. Můžu se nahlásit na ÚP do doby, než si ho najdu? Budu mít nárok na podporu v nezaměstnanosti 45%? Nebo mi úřad řekne, že jelikož čerpám rodičovský […]

Zobrazit odpověď

Těhotenství – ukončení zaměstnání dohodou a neschopenka

-

Dobrý den, mám měsíc po zkušební době a se svým zaměstnavatelem jsme se dohodli, že koncem května odejdu z práce na dohodu. Že ukončím pracovní poměr. Měla jsem jít poslední 3 dny, ale musela jsem z práce odejít k doktorovi,  protože jsem nedávno zjistila těhotenství a začala mít problémy. Následně si mě v nemocnici nechali […]

Zobrazit odpověď

Nezaměstnaná těhotná – je možnost získat nárok na mateřskou?

-

Dobrý den, asi týden po konci v zaměstnání jsem otěhotněla, byla jsem v tu dobu registrovaná na ÚP. Jako těhotnou mě dosud nikdo nezaměstnal, nyní jsem již v 5. měsíci. Je možnost získat nárok na mateřskou, pokud bych si odteď hradila zdravotní pojištění sama? Obávám se totiž, že zaměstnání již nezískám a bohužel nemáme ve […]

Zobrazit odpověď

Peněžitá pomoc v mateřství – ochranná doba po výpovědi ze zaměstnání

-

Dobrý den, situace se má tak, že s manželem plánujeme v blízké době miminko. Bohužel ale firma, ve které pracuji 8 let, končí a tak mi hrozí výpověď během 14 dnů. Dočetla jsem se, že je nějaká ochranná lhůta 180 dnů. Ráda bych věděla, co to pro mne znamená, když mi to do porodu nevyjde […]

Zobrazit odpověď