Konec rodičovské dovolené před nástupem na druhou mateřskou

K 31. 3. 2023 jsem vyčerpala rodičovský příspěvek a skončila mi rodičovská dovolená. Jsem zaměstnaná, čekám druhé dítě.

Na druhou mateřskou dovolenou bych měla nastoupit až 1. 7. 2023. Mám doma dvouletou dceru, takže do práce nastoupit na ty tři měsíce nemohu.

Jaké mám možnosti, abych zůstala zaměstnaná a jak to je s placením zdravotního pojištění?

Dotaz poslal/a: Aneta, 19.04.2023 18:26
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 22.04.2023 11:05 napsal/a:

Dobrý den,

Pozor na to, že konec rodičovské dovolené a ukončení výplaty rodičovského příspěvku, mohou být dvě různé věci.

Rodičovská dovolená končí, když má dítě 3 narozeniny (v den 3 narozenin) – viz paragraf 196 ZP níže. Případně i dříve, pokud si to tak domluvíte se zaměstnavatelem.

Rodičovský příspěvek končí ve chvíli, kdy je vyplacena celá částka (300 00 Kč), nebo když má dítě 4 roky (4 narozeniny), nebo případně, když vznikne nárok na další mateřskou nebo na další rodičovský příspěvek.

V dotazu píšete o konci rodičovské dovolené (a o ukončení rodičovského příspěvku), ale současně uvádíte, že máte dvouletou dceru.

Rodičovská dovolená, ale může být až do 3 roků dítěte. Pokud jste si tedy explicitně nedohodla kratší dobu.

Pokud byla sjednána kratší doba rodičovské dovolené (než 3 roky), pak můžete zaměstnavatele požádat o prodloužení RD. Podle zákoníku práce, máte nárok na rodičovskou až do 3 roků dítěte:

Zákon číslo 262/2006 Sb., paragraf 196:

§ 196 Rodičovská dovolená

K prohloubení péče o dítě je zaměstnavatel povinen poskytnout zaměstnankyni a zaměstnanci na jejich žádost rodičovskou dovolenou. Rodičovská dovolená přísluší matce dítěte po skončení mateřské dovolené a otci od narození dítěte, a to v rozsahu, o jaký požádají, ne však déle než do doby, kdy dítě dosáhne věku 3 let.

Pokud opravdu došlo ke skončení rodičovské dovolené, pak byste se měla vracet do zaměstnání – následující pracovní den, po 3 narozeninách dítěte (nebo po jiném datu, které bylo dohodnuto jako konec RD, pokud to bylo před dosažením 3 roků dítěte).

S ohledem na těhotenství a očekávaný termín nástupu na druhou mateřskou, se můžete v zaměstnání domluvit například na neplaceném volnu. Záleží ale na rozhodnutí vašeho zaměstnavatele (na neplacené volno není přímo „nárok“ – zaměstnavatel by s ohledem na malé dítě spíš měl vyhovět, ale záleží i na provozní situaci firmy, a na dalších faktorech)

Případně se můžete domluvit se svou ošetřující lékařkou, aby vám na dobu, do začátku druhé mateřské, vystavila neschopenku (rizikové těhotenství). Pak byste byla ony cca 3 měsíce na neschopence a měla byste nárok na nemocenské dávky.

Během rodičovské dovolené (i když už nemáte nárok na rodičovský příspěvek), platí zdravotní pojištění i nadále stát. Během neplaceného volna, platí zdravotní pojištění zaměstnavatel. Během neschopenky, platí opět stát.

Sociální pojištění řešit nemusíte. Doba péče o dítě až do 4 roků, se dá započítat, jako náhradní doba důchodového pojištění.

 

Zařazeno v: , , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Mateřská a rodičovská:

Těhotná v 6 měsíci – co mám dělat po skončení zaměstnání?

-

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Jsem v 6 měsíci těhotenství a dneska jsem zjistila, že mi 31. 12. 2023 končí pracovní smlouva. Mohu se zaregistrovat na úřadu práce, nebo co bych mohla dělat, abych do porodu miminka, který je v březnu 2024, nepřišla o finance? Děkuji

Zobrazit odpověď

Má manžel nárok na paragraf na dítě během mojí rodičovské dovolené?

-

Dobrý den, čeká mě operace a hospitalizace v nemocnici. Jsem na rodičovské dovolené a mám 11ti měsíční dceru. Chci se zeptat, jak je to s čerpáním ošetřování člena rodiny? Má na ní manžel nárok, pokud já budu hospitalizovaná, budu po operaci a nebudu se moci o dceru chvíli starat? Děkuji s pozdravem

Zobrazit odpověď

Přerušení podnikání (OSVČ hlavní) a začátek rodičovské

-

Dobrý den, jsem OSVČ, těhotná a neplatila jsem si nemocenské pojištění. Nemám tedy nárok na PPM, ale jenom na pobírání rodičovského příspěvku od narození dítěte. Není mi jasné, k jakému datu mám pozastavit živnost. Nerada bych zůstala bez zdravotního pojištění, zároveň nechci zbytečně platit, když už budu mít nárok být pojištěncem státu. Rozumím tomu správně, […]

Zobrazit odpověď

Nemocenská a mateřská po skončení smlouvy na dobu určitou

-

Dobrý den, prosím o radu. Po 3letech hlavního pracovního poměru mi 30. 11. 2023 končí smlouva, která nebude prodloužena. Jsem momentálně už měsíc na nemocenské a zjistila jsem, že jsem těhotná. Jak dlouho mohu pokračovat v nemocenské, aby pak navazovala na mateřskou? Budu mít nárok na mateřskou? Děkuji

Zobrazit odpověď