Konec rodičovské dovolené před nástupem na druhou mateřskou

K 31. 3. 2023 jsem vyčerpala rodičovský příspěvek a skončila mi rodičovská dovolená. Jsem zaměstnaná, čekám druhé dítě.

Na druhou mateřskou dovolenou bych měla nastoupit až 1. 7. 2023. Mám doma dvouletou dceru, takže do práce nastoupit na ty tři měsíce nemohu.

Jaké mám možnosti, abych zůstala zaměstnaná a jak to je s placením zdravotního pojištění?

Dotaz poslal/a: Aneta, 19.04.2023 18:26
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 22.04.2023 11:05 napsal/a:

Dobrý den,

Pozor na to, že konec rodičovské dovolené a ukončení výplaty rodičovského příspěvku, mohou být dvě různé věci.

Rodičovská dovolená končí, když má dítě 3 narozeniny (v den 3 narozenin) – viz paragraf 196 ZP níže. Případně i dříve, pokud si to tak domluvíte se zaměstnavatelem.

Rodičovský příspěvek končí ve chvíli, kdy je vyplacena celá částka (300 00 Kč), nebo když má dítě 4 roky (4 narozeniny), nebo případně, když vznikne nárok na další mateřskou nebo na další rodičovský příspěvek.

V dotazu píšete o konci rodičovské dovolené (a o ukončení rodičovského příspěvku), ale současně uvádíte, že máte dvouletou dceru.

Rodičovská dovolená, ale může být až do 3 roků dítěte. Pokud jste si tedy explicitně nedohodla kratší dobu.

Pokud byla sjednána kratší doba rodičovské dovolené (než 3 roky), pak můžete zaměstnavatele požádat o prodloužení RD. Podle zákoníku práce, máte nárok na rodičovskou až do 3 roků dítěte:

Zákon číslo 262/2006 Sb., paragraf 196:

§ 196 Rodičovská dovolená

K prohloubení péče o dítě je zaměstnavatel povinen poskytnout zaměstnankyni a zaměstnanci na jejich žádost rodičovskou dovolenou. Rodičovská dovolená přísluší matce dítěte po skončení mateřské dovolené a otci od narození dítěte, a to v rozsahu, o jaký požádají, ne však déle než do doby, kdy dítě dosáhne věku 3 let.

Pokud opravdu došlo ke skončení rodičovské dovolené, pak byste se měla vracet do zaměstnání – následující pracovní den, po 3 narozeninách dítěte (nebo po jiném datu, které bylo dohodnuto jako konec RD, pokud to bylo před dosažením 3 roků dítěte).

S ohledem na těhotenství a očekávaný termín nástupu na druhou mateřskou, se můžete v zaměstnání domluvit například na neplaceném volnu. Záleží ale na rozhodnutí vašeho zaměstnavatele (na neplacené volno není přímo „nárok“ – zaměstnavatel by s ohledem na malé dítě spíš měl vyhovět, ale záleží i na provozní situaci firmy, a na dalších faktorech)

Případně se můžete domluvit se svou ošetřující lékařkou, aby vám na dobu, do začátku druhé mateřské, vystavila neschopenku (rizikové těhotenství). Pak byste byla ony cca 3 měsíce na neschopence a měla byste nárok na nemocenské dávky.

Během rodičovské dovolené (i když už nemáte nárok na rodičovský příspěvek), platí zdravotní pojištění i nadále stát. Během neplaceného volna, platí zdravotní pojištění zaměstnavatel. Během neschopenky, platí opět stát.

Sociální pojištění řešit nemusíte. Doba péče o dítě až do 4 roků, se dá započítat, jako náhradní doba důchodového pojištění.

 

Zařazeno v: , , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Mateřská a rodičovská:

Výpověď v práci a čerpání rodičovského příspěvku – mám nárok na podporu?

-

Dobrý den, Po RD jsem nastoupila den po 3. narozeninách dcery do zaměstnání. Po 1,5 měsíci jsme se dohodli se zaměstnavatelem, na výpovědi dohodou. Hledám si nové zaměstnání. Můžu se nahlásit na ÚP do doby, než si ho najdu? Budu mít nárok na podporu v nezaměstnanosti 45%? Nebo mi úřad řekne, že jelikož čerpám rodičovský […]

Zobrazit odpověď

Těhotenství – ukončení zaměstnání dohodou a neschopenka

-

Dobrý den, mám měsíc po zkušební době a se svým zaměstnavatelem jsme se dohodli, že koncem května odejdu z práce na dohodu. Že ukončím pracovní poměr. Měla jsem jít poslední 3 dny, ale musela jsem z práce odejít k doktorovi,  protože jsem nedávno zjistila těhotenství a začala mít problémy. Následně si mě v nemocnici nechali […]

Zobrazit odpověď

Nezaměstnaná těhotná – je možnost získat nárok na mateřskou?

-

Dobrý den, asi týden po konci v zaměstnání jsem otěhotněla, byla jsem v tu dobu registrovaná na ÚP. Jako těhotnou mě dosud nikdo nezaměstnal, nyní jsem již v 5. měsíci. Je možnost získat nárok na mateřskou, pokud bych si odteď hradila zdravotní pojištění sama? Obávám se totiž, že zaměstnání již nezískám a bohužel nemáme ve […]

Zobrazit odpověď

Peněžitá pomoc v mateřství – ochranná doba po výpovědi ze zaměstnání

-

Dobrý den, situace se má tak, že s manželem plánujeme v blízké době miminko. Bohužel ale firma, ve které pracuji 8 let, končí a tak mi hrozí výpověď během 14 dnů. Dočetla jsem se, že je nějaká ochranná lhůta 180 dnů. Ráda bych věděla, co to pro mne znamená, když mi to do porodu nevyjde […]

Zobrazit odpověď