Neschopenka v zaměstnání na HPP – možnost podnikání jako OSVČ vedlejší

Dobrý den, prosím Vás mám dotaz ohledně situace, když je žena nemocná z důvodu umělého oplodnění, na nemocenské je 6 měsíců, teprve nyní z důvodu různých dalších kompilacích se to teprve povedlo.

A zajímá mě, když je normálně zaměstnaná na plný úvazek u zaměstnavatele a zároveň má vedlejší činnost OSVČ, zda může v době vycházek vykonávat tuto drobnou vedlejší práci OSVČ, byt´ je tedy na neschopence a těžkou práci u zaměstnavatele má od lékaře zakázanou?

Děkuji za info

Dotaz poslal/a: M., 08.11.2023 12:33
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 09.11.2023 19:52 napsal/a:

Dobrý den,

Neschopenka se vystavuje vždy pro konkrétní zaměstnání. Pokud má někdo dvě zaměstnání, pak může mít neschopenku jenom pro jeden pracovní poměr, a druhý je možné (s omezením) vykonávat (neplatí to ale vždy).

Podobné je to i v situaci, kdy se jedná o kombinaci zaměstnání na HPP, a k tomu podnikání jako OSVČ – vedlejší činnost.

Pokud byste si jako OSVČ platila nemocenské pojištění, pak byste mohla mít i druhou neschopenku. Nedostávala byste sice nemocenskou 2x, ale mohlo by to mít vliv na výpočet nemocenských dávek.

Během pracovní neschopnosti, není dovoleno vykonávat výdělečnou činnost, na základě které vznikla účast na nemocenském pojištění a pro kterou je vystavena neschopenka.

Možnost vykonávat nějakou jinou výdělečnou činnost je omezena. Je to možné, ale pouze někdy. Během pracovní neschopnosti, máte povinnost dodržovat léčebný režim.

To zahrnuje jak dodržování vycházek (mimo dobu vycházek musíte být doma). Tak i dodržování pokynů lékaře.

Pokud vám lékař zakázal těžkou práci (a proto máte u zaměstnavatele neschopenku), a vy byste jako OSVČ vykonávala nějakou těžkou práci, pak by to bylo porušením léčebného režimu se všemi důsledky, které z toho mohou vyplývat. A to, i kdybyste takovou práci dělala v době vycházek.

Pokud ale jako OSVČ vykonáváte jenom něco lehkého/nenáročného, tak by to mělo být možné.

Pochopitelně ale já vám neřeknu, co je pro vás ještě vhodné a co už ne (s ohledem na váš zdravotní stav). Nejsem lékař, neznám vaši zdravotní situaci, nejsem pro to kvalifikovaná a netroufám si to jakkoliv posuzovat. Uvádím to jako teoretickou možnost. Případný výkon nějaké práce, byste měla raději konzultovat se svým lékařem.

Dovedu si představit situace, které mohou být poměrně jasné – pokud byste se jako OSVČ živila například nějakou nenáročnou prací na počítači, která se dá dělat i z domu, tak asi není potřeba nic řešit.

Pokud ale potřebujete někam chodit, a zde vykonávat i nějakou fyzickou činnost (byť nenáročnou), tak to k vzhledem k těhotenství už může být i nějaké riziko – to by ale měl posoudit váš lékař.

 

Zařazeno v: , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Nemocenská:

Nemocenská – výpověď ve zkušební době, na co je nárok?

-

Dobrý den, 31. října jsem dostala výpověď ve zkušební době. Pracovala jsem jako učitelka ve školce. Hned od 1. listopadu jsem šla na nemocenskou, kterou mi radila i paní ředitelka, že se mi více oplatí, než jít na úřad práce. Předtím jsem pracovala v jedné školce 8 let, ale zpět k dotazu. Zajímá mě, jestli mi […]

Zobrazit odpověď

Náhrada mzdy za státní svátek po skončení neschopenky

-

Dobrý den, Ve čtvrtek 16. Listopadu, mi bude končit 13denní pracovní neschopnost. V pátek 17. Listopadu je státní svátek, pak víkend, a příští týden si budu brát 5 dní řádné dovolené, takže do práce nastoupím až 27. listopadu. Zajímalo by mě, jestli mám nárok na proplacení svátku, když mi to takto navazuje na neschopenku a dovolenou? […]

Zobrazit odpověď

Nárok na placenou neschopenku na ÚP po vypršení podpůrčí doby

-

Dobrý den, v posledních dvou letech se mi nasčítalo více pracovní neschopností na různé diagnózy tak, že jsem už musela žádat o prodloužení podpůrčí lhůty (byla mi prodloužena na 3 měsíce), v té době jsem vyřizovala ID, který mi byl ale zamítnut (s odkazem na nedostatečnou dobu nemocenské 10 měsíců). Je s podivem, že se […]

Zobrazit odpověď

Nemocenská a ukončení pracovního poměru – na co mám nárok?

-

Dobrý den, dne 6. 10. mi byla dána výpověď ze zaměstnání, v ten samý den jsem nastoupila na pracovní neschopnost. Pracovní smlouva končí a na nemocenské dávky nemám nárok? Děkuji za odpověď

Zobrazit odpověď