Ukončení RD a nástup na MD

Dobry den, prosím Vás o odpověď na dotaz:

Dne 31. 5. 2023 mi skončila RD (zkráceni a vyplaceni 300tis). Na MD s druhým dítětem jsem nastoupila 6. 6. 2023.

Je problém, že těch 5 dni „nikde nejsem“?? Mám smlouvu na dobu neurčito.

Děkuji předem za odpověď

Dotaz poslal/a: Jana, 06.07.2023 21:16
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 10.07.2023 16:23 napsal/a:

Dobrý den,

Rodičovská dovolená a rodičovský příspěvek jsou dvě odlišné věci:

Rodičovská dovolená = v souvislosti s narozením dítětem, máte v zaměstnání nárok na rodičovskou dovolenou. RD začíná po skončení mateřské dovolené (prvních 28 nebo 37 týdnů; MD začíná už před porodem), a končí nejpozději v den 3 narozenin dítěte. Můžete si případně nahlásit i kratší dobu rodičovské, než do 3 roků.

Rodičovský příspěvek = jedná se o sociální dávku, kterou vyplácí Úřad práce rodičům, kteří pečují o malé dítě. Na rodičovský příspěvek může být nárok až do 4 roků (v roce 2024 se má měnit na 3 roky). Nebo případně do doby než je vyčerpána celá částka 300 000 Kč (v roce 2024 se má zvýšit na 350 000 Kč). Případně do doby, než vznikne nárok na další mateřskou.

Pokud vám k 31. 5. 2023 skončil nárok na rodičovský příspěvek, pak to neznamená, že by vám tím automaticky skončila i rodičovská dovolená.

Tyto dvě věci, jsou na sobě nezávislé. Můžete být na rodičovské dovolené (až do 3 roků dítěte), aniž byste pobírala rodičovský příspěvek. Stejně tak je možné pobírat rodičovský příspěvek a při tom nebýt na rodičovské dovolené (nárok na RP, je i po návratu do zaměstnání, apod.).

Nevím, kolik roků je prvnímu dítěte, a jak máte nahlášenou dobu rodičovské dovolené v zaměstnání (do 3 narozenin dítěte je maximum, můžete mít nahlášenou i kratší dobu RD).

Po dobu, kdy jste příjemcem rodičovského příspěvku, nebo i během doby, kdy jste na rodičovské dovolené, za vás zdravotní pojištění platí stát (stačí splnit jedno z toho).

Povinnost, platit si sama zdravotní pojištění, vzniká až ve chvíli, kdy po celý měsíc nejste zaměstnaná (ZP platí zaměstnavatele) a ani po celý měsíc nespadáte do žádné z kategorií, za které platí ZP stát.

Sociální pojištění, za vás během RD nikdo neplatí. Doba péče o dítě (až do jeho 4 roků), se ale započítá, jako náhradní doba důchodového pojištění. Tj. zde také není co řešit.

Jediné, co by bylo potřeba řešit, je situace, kdy by prvnímu dítěti, byly 31. 5. 2023 3 roky (3 narozeniny). To by pak znamenalo, že vám opravdu skončila rodičovský dovolená a od 1. 6. 2023 jste se měla vrátit zpět do zaměstnání. Nepředpokládám ale, že by to byl váš případ.

„Těch 5 dní“, které zmiňujete v dotazu, jste dle mého byla stále na rodičovské dovolené. Předpokládám, že jste druhou mateřskou řešila v zaměstnání, a zaměstnavatel by vás myslím upozornil, pokud by vám končila první RD ještě před začátkem druhé MD.

 

Zařazeno v: , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Mateřská a rodičovská:

Výživné na těhotnou studentku VŠ (s otcem dítěte nežije)

-

Dobrý den, chtěla bych vědět jak je to v případě vyživovací povinnosti vůči těhotné studentce. Dcera čeká miminko je ve 4 ročníku na VŠ, s otcem dítěte nežije. Dokud bude potřebovat, bude bydlet u nás. Má otec dítěte vyživovací povinnost k naší dceři nebo je vyživovací povinnost na nás, rodičích?

Zobrazit odpověď

Druhé těhotenství – mám na něco nárok?

-

Dobrý den, mám dítě (3 roky) v září 2024 by mělo nastoupit do MŠ, rodičovský příspěvek pobírám do října 2024. Můj dotaz zní… plánujeme druhé dítě, ale před prvním porodem jsem měla práci na dobu určitou (rok). Na mateřskou jsem nastoupila v únoru 2021 a tentýž měsíc mi skončila smlouva u zaměstnavatele, takže je mi […]

Zobrazit odpověď

Výpočet mateřské – neschopenka nebo neplacené volno?

-

Dobrý den, Zajímalo by mě co je lepší a jaký to má vliv na druhou mateřskou. První dítě narozené 6/2021, rodičovská dovolená do 6/2024 a rodičovský příspěvek až do 12/2024. Druhé dítě termín porodu 11/2024. Co je lepší jít na neschopenku od 6/2024 – 10/2024 nebo si vzít na tu dobu neplacené volno? A má […]

Zobrazit odpověď

Brigáda při mateřské na DPP/DPČ u jiné firmy

-

Dobrý den, Pracuji na částečný úvazek (25h/týdně) pro IT společnost jako naborarka a naskytla se mi možnost brigády na DPP/DPČ u jiné firmy jako asistentka. Na začátku června mám však nastupovat na mateřskou dovolenou – mohu si během této doby „novou“ práci, která by byla na DPP nebo DPČ ponechat? Děkuji moc za odpověď a […]

Zobrazit odpověď