Kolik je nemocenská za prvních 14 dní

Kdy chodí nemocenská na účet?

Dobrý den, v minulém měsíci se mi stal úraz a jsem v už dva týdny v pracovní neschopnosti. Pokud tomu správně rozumím, tak za prvních 14 dní na neschopence mi platí normálně zaměstnavatel a peníze bych měla dostat společně s výplatou. Jak to ale bude za další měsíc, kdy už bych měla mít nárok na nemocenskou? Tu mi bude […]

Zobrazit
 
 

Nárok na nemocenskou u dohody o provedení práce

Dobrý den, zajímalo by mě jak je to s nárokem na nemocenskou, pokud budu pracovat na dohodu o provedení práce a onemocním nebo budu mít nějaký pracovní úraz? Budu mít v takovém případě nárok na nemocenskou? A jak se to vlastně počítá? Například pokud půjdu během letní brigády do supermarketu doplňovat zboží – domluvím si brigádu na […]

Zobrazit
 

Nemocenská a dohoda o pracovní činnosti (DPČ)

Dobrý den, zajímalo by mě to jak je to s nárokem na nemocenskou pokud nebudu mít klasické zaměstnání, ale budu pracovat jen formou dohody o provedení práce? Jsem během práce na DPČ nemocensky pojištění? A pokud ano, jak je to případně s nárokem na nemocenskou při pracovní neschopnosti, Řekněme, že uzavřu smlouvu na jeden měsíc na DPČ  […]

Zobrazit