Nemocenská po třech měsících v nové práci

Dobrý den,

jsem třetím měsícem v zaměstnání a teď jsem po zkušební době dostal smlouvu na HPP. Rok dozadu jsem žádné jiné zaměstnání neměl.

Mám horšící se psychický stav a rád bych absolvoval tříměsíční stacionář, při kterém se vystavuje pracovní neschopnost. Měl bych nárok na plnohodnotnou nemocenskou po celou dobu trvání stacionáře?

Pokud ne, kolik měsíců zaměstnanec musí pracovat, aby tomu tak bylo?

Velice děkuji za odpověď

Dotaz poslal/a: Ondřej V., 10.08.2022 14:13
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 11.08.2022 16:11 napsal/a:

Dobrý den,

Účast na nemocenském pojištění (a s tím i související nárok na nemocenské dávky), vám vzniká ihned při nástupu do nového zaměstnání.

Pokud to trochu přeženu, tak pokud se hned první den v novém zaměstnání nějak zraníte, nebo onemocníte, tak již máte nárok na placenou neschopenku (i kdybyste v nové práci začal jen před velmi krátkou dobou).

V zásadě tedy není potřeba odpracovat nějakou minimální dobu v zaměstnání (podstatné je samotné zahájení výkonu práce), abyste mohl být delší dobu v pracovní neschopnosti, a měl nárok i na nemocenskou.

V pracovní neschopnosti s nárokem na nemocenské dávky, můžete být po dobu až 380 dní, od začátku neschopenky.

Prvních 14 dní, vám „nemocenskou“ platí zaměstnavatel (náhrada mzdy za nemoc od zaměstnavatele. Jedná se o 60% z průměrného hrubého redukovaného hodinového výdělku, dostáváte zaplaceny neodpracované (zameškané) hodiny.

Od 15 dne na neschopence, je nárok na nemocenské dávky od „státu“ (platí ČSSZ).

Na nemocenské dávky je nárok za každý kalendářní den, maximálně 380 dní od začátku neschopenky (v některých případech je možné i prodloužení až o 350 dní).

Nemocenská se postupně zvyšuje. Od 15 do 30 dne je to 60% z redukovaného denního vyměřovacího základu (odvíjí se od hrubé mzdy), od 31 do 60 dne je to 66%, od 61 dne je to 72%.

Pokud již máte ukončenou zkušební dobu, tak vám během pracovní neschopnosti, zaměstnavatel ani nemůže dát výpověď.

Tj. pokud nyní (v době kdy jste zaměstnaný, nebo případně i do 7 dní od ukončení zaměstnání), nastoupíte 3 měsíční léčbu, pak byste měl mít nárok na nemocenskou po celou dobu pracovní neschopnosti.

Výjimkou z výšeuvedeného by byla situace, pokud byste například byl celý předchozí rok v pracovní neschopnosti (pokud byste byl na nemocenské 380 dní a více). Pak je nárok na další (druhou) neschopenku, až po odpracování 190 dní (resp. do té doby je nárok na nemocenské dávky jen po kratší dobu, než výše uvedených maximálních 380 dní, to ale není váš případ).

 

Zařazeno v: , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Nemocenská:

Nemocenská – výpověď ve zkušební době, na co je nárok?

-

Dobrý den, 31. října jsem dostala výpověď ve zkušební době. Pracovala jsem jako učitelka ve školce. Hned od 1. listopadu jsem šla na nemocenskou, kterou mi radila i paní ředitelka, že se mi více oplatí, než jít na úřad práce. Předtím jsem pracovala v jedné školce 8 let, ale zpět k dotazu. Zajímá mě, jestli mi […]

Zobrazit odpověď

Náhrada mzdy za státní svátek po skončení neschopenky

-

Dobrý den, Ve čtvrtek 16. Listopadu, mi bude končit 13denní pracovní neschopnost. V pátek 17. Listopadu je státní svátek, pak víkend, a příští týden si budu brát 5 dní řádné dovolené, takže do práce nastoupím až 27. listopadu. Zajímalo by mě, jestli mám nárok na proplacení svátku, když mi to takto navazuje na neschopenku a dovolenou? […]

Zobrazit odpověď

Nárok na placenou neschopenku na ÚP po vypršení podpůrčí doby

-

Dobrý den, v posledních dvou letech se mi nasčítalo více pracovní neschopností na různé diagnózy tak, že jsem už musela žádat o prodloužení podpůrčí lhůty (byla mi prodloužena na 3 měsíce), v té době jsem vyřizovala ID, který mi byl ale zamítnut (s odkazem na nedostatečnou dobu nemocenské 10 měsíců). Je s podivem, že se […]

Zobrazit odpověď

Neschopenka v zaměstnání na HPP – možnost podnikání jako OSVČ vedlejší

-

Dobrý den, prosím Vás mám dotaz ohledně situace, když je žena nemocná z důvodu umělého oplodnění, na nemocenské je 6 měsíců, teprve nyní z důvodu různých dalších kompilacích se to teprve povedlo. A zajímá mě, když je normálně zaměstnaná na plný úvazek u zaměstnavatele a zároveň má vedlejší činnost OSVČ, zda může v době vycházek […]

Zobrazit odpověď