Nemocenská v době výpovědi – nárok na nemocenské dávky

Dobrý den, jak je to s výpovědní lhůtou, kdy zaměstnanec dá ze svého rozhodnutí výpověď, ale před jejím uplynutím onemocní?

Má nárok pobírat nemocenské dávky, i když nemoc přesáhne do doby, kdy už by neměl být zaměstnán?

Děkuji

Dotaz poslal/a: tana, 23.06.2022 20:21
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 25.06.2022 15:53 napsal/a:

Dobrý den,

Během pracovní neschopnosti, dostáváte nejprve náhradu mzdy za nemoc od zaměstnavatele (prvních 14 dní) a následně nemocenské dávky (od 15 dne). U těchto dvou věcí, se mírně liší podmínky, kdy je nárok na „nemocenskou“ i po skončení zaměstnání.

Náhradu mzdy za nemoc, vám zaměstnavatel platí jen v době, kdy jste jeho zaměstnancem. Pokud tedy onemocníte jen krátce před ukončením pracovního poměru, pak může nastat situace, kdy během prvních 14 dní, část doby nedostáváte nemocenskou.

Něco jiného, jsou pak nemocenské dávky, které platí stát. Na ty je nárok od 15 dne pracovní neschopnosti. Nárok je i po skončení zaměstnání.

Podstatné je zde pouze to, aby byla neschopenka zahájena ještě během pracovního poměru (v době, kdy jste účastníkem nemocenského pojištění), nebo případně nejpozději do 7 dní od skončení zaměstnání.

Důvod pro ukončení zaměstnání, nehraje pro nárok na nemocenské dávky (od 15 dne) žádnou roli.

Důvod pro ukončení zaměstnání, může hrát roli s ohledem na to, jestli vůbec dojde k ukončení pracovního poměru, během pracovní neschopnosti.

Pokud by se jednalo o výpověď ze strany zaměstnavatele, a zaměstnanec onemocněl před uplynutím výpovědní doby, pak může dojít k prodloužení výpovědní doby. Resp. čekalo by se na konec pracovní neschopnosti, a následně by doběhl zbytek výpovědní doby. Záleží i na rozhodnutí zaměstnance, ten může souhlasit s ukončením zaměstnání i během neschopenky.

Pokud je ale pracovní poměr ukončován výpovědní ze strany zaměstnance (nebo i pokud by se jednalo o pracovní poměr na dobu určitou, nebo ukončení dohodou), pak je možné ukončení zaměstnání, i v době pracovní neschopnosti.

Jak již bylo uvedeno výše – prvních 14 dní, je nárok na náhradu mzdy za nemoc, jen v době, kdy jste zaměstnancem (zaměstnavatel platí za zameškané hodiny). Od 15 dne je nárok na nemocenské dávky, i po skončení zaměstnání.

Na nemocenské dávky, je nárok maximálně po dobu 380 dní, od začátku neschopenky (případně je možné i další prodloužení, až o 350 dní). Po dobu, kdy jsou vypláceny nemocenské dávky po skončení zaměstnání, za vás zdravotní pojištění platí stát, a doba se vám počítá jako náhradní doba důchodového pojištění.

 

Zařazeno v: , , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Nemocenská:

Jak dlouho můžu marodit, abych poté měla nárok na podporu v nezaměstnanosti

-

Dobrý den, dostala jsem výpověď pro zrušení provozovny a cca 14 dní byla v pracovní neschopnosti. Paní doktorka mi řekla, že budu marodit dlouhodobě. Vím, že na ÚP se budu hlásit až po ukončení pracovní neschopnosti. Ale chtěla bych vědět, zda budu mít nárok na podporu v nezaměstnanosti. U firmy jsem pracovala 3 roky a […]

Zobrazit odpověď

Pracovní neschopenka před zahájením dvouměsíční výpovědi z mé strany

-

Dobrý den, měl bych dotaz? Dne 6. 6. 2022 jsem v práci podal z mé strany výpověď z pracovního poměru tak, že dvouměsíční výpovědní lhůta mi začala běžet 1. 7. 2022 a končí 31. 8. 2022. Bohužel jsem si 27. 6. 2022 při rekreační hře nohejbalu přetrhl achilovku a jsem od toho dne v pracovní […]

Zobrazit odpověď

Další neschopenka krátce po skončení předchozí – mám nárok na nemocenskou?

-

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat: Podpůrčí do a mi skončila 22. 4. 2022 a nastoupila jsem do práce, kde jsem čerpala dovolenou a normálně pracuji. A chci se zeptat: vrátily se mi bolesti, mám nárok na nemocenskou a na jak dlouho? Ještě do toho mě běží od 1. 8. 2022 výpověď ze strany zaměstnavatele […]

Zobrazit odpověď

Rizikové těhotenství a práce na DPČ – mám nárok na nemocenskou?

-

Dobry den, prosím o radu. Pracuji jako terénní pečovatelka a jsem na DPČ. Před týdnem jsem se dozvěděla, že musím na rizikové těhotenství z důvodu vysokého tlaku. Zajímá mne, zda mam nárok na nemocenskou při té moji DPČ? Moc děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověď