Nemocenská v době výpovědi – nárok na nemocenské dávky

Dobrý den, jak je to s výpovědní lhůtou, kdy zaměstnanec dá ze svého rozhodnutí výpověď, ale před jejím uplynutím onemocní?

Má nárok pobírat nemocenské dávky, i když nemoc přesáhne do doby, kdy už by neměl být zaměstnán?

Děkuji

Dotaz poslal/a: tana, 23.06.2022 20:21
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 25.06.2022 15:53 napsal/a:

Dobrý den,

Během pracovní neschopnosti, dostáváte nejprve náhradu mzdy za nemoc od zaměstnavatele (prvních 14 dní) a následně nemocenské dávky (od 15 dne). U těchto dvou věcí, se mírně liší podmínky, kdy je nárok na „nemocenskou“ i po skončení zaměstnání.

Náhradu mzdy za nemoc, vám zaměstnavatel platí jen v době, kdy jste jeho zaměstnancem. Pokud tedy onemocníte jen krátce před ukončením pracovního poměru, pak může nastat situace, kdy během prvních 14 dní, část doby nedostáváte nemocenskou.

Něco jiného, jsou pak nemocenské dávky, které platí stát. Na ty je nárok od 15 dne pracovní neschopnosti. Nárok je i po skončení zaměstnání.

Podstatné je zde pouze to, aby byla neschopenka zahájena ještě během pracovního poměru (v době, kdy jste účastníkem nemocenského pojištění), nebo případně nejpozději do 7 dní od skončení zaměstnání.

Důvod pro ukončení zaměstnání, nehraje pro nárok na nemocenské dávky (od 15 dne) žádnou roli.

Důvod pro ukončení zaměstnání, může hrát roli s ohledem na to, jestli vůbec dojde k ukončení pracovního poměru, během pracovní neschopnosti.

Pokud by se jednalo o výpověď ze strany zaměstnavatele, a zaměstnanec onemocněl před uplynutím výpovědní doby, pak může dojít k prodloužení výpovědní doby. Resp. čekalo by se na konec pracovní neschopnosti, a následně by doběhl zbytek výpovědní doby. Záleží i na rozhodnutí zaměstnance, ten může souhlasit s ukončením zaměstnání i během neschopenky.

Pokud je ale pracovní poměr ukončován výpovědní ze strany zaměstnance (nebo i pokud by se jednalo o pracovní poměr na dobu určitou, nebo ukončení dohodou), pak je možné ukončení zaměstnání, i v době pracovní neschopnosti.

Jak již bylo uvedeno výše – prvních 14 dní, je nárok na náhradu mzdy za nemoc, jen v době, kdy jste zaměstnancem (zaměstnavatel platí za zameškané hodiny). Od 15 dne je nárok na nemocenské dávky, i po skončení zaměstnání.

Na nemocenské dávky, je nárok maximálně po dobu 380 dní, od začátku neschopenky (případně je možné i další prodloužení, až o 350 dní). Po dobu, kdy jsou vypláceny nemocenské dávky po skončení zaměstnání, za vás zdravotní pojištění platí stát, a doba se vám počítá jako náhradní doba důchodového pojištění.

 

Zařazeno v: , , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Nemocenská:

Vyplácení nemocenské – ukončení pracovního poměru dohodou

-

Dobrý den. Manžel je v pracovní neschopnosti už tři měsíce. K 30. 9. 2022 ukončuje pracovní poměr dohodou. Kdo nadále bude vyplácet nemocenskou a co si má vše zařídit? Bude marodit dlouhodobě je po těžkém úraze. Děkuji za odpověď

Zobrazit odpověď

Placení zdravotního pojištění při neschopence po ukončení pracovního poměru

-

Dobrý den, ukončila jsem pracovní poměr a ve výpovědní lhůtě jsem šla kvůli zdravotním problémům na neschopenku. V té pokračuji i teď když jsem nezaměstnaná. Už jsem se tu dočetla, že na úřad práce můžu jít až po skončení neschopenky. Doktorka říkala, že budu marodit dlouhodobě a já nevím jak je to s placením zdravotního […]

Zobrazit odpověď

Nárok na nemocenskou – ukončení pracovního poměru ve zkušební době

-

Dobrý den, dne 16. 6. 2022 jsem začal pracovat v nové firmě. Od 19. 8. 2022 jsem v pracovní neschopnosti. Dne 25. 8. 2022 mi zaměstnavatel oznámil, že se mnou bude ukončen pracovní poměr ve zkušební době. Můj dotaz proto zní, zda mám i po ukončení pracovního poměru ve zkušební době nárok na nemocenské dávky […]

Zobrazit odpověď

Nemocenská po třech měsících v nové práci

-

Dobrý den, jsem třetím měsícem v zaměstnání a teď jsem po zkušební době dostal smlouvu na HPP. Rok dozadu jsem žádné jiné zaměstnání neměl. Mám horšící se psychický stav a rád bych absolvoval tříměsíční stacionář, při kterém se vystavuje pracovní neschopnost. Měl bych nárok na plnohodnotnou nemocenskou po celou dobu trvání stacionáře? Pokud ne, kolik […]

Zobrazit odpověď