Příspěvek 5000 Kč na dítě – kdy dostanu peníze?

Dobrý den,

žádal jsem online o příspěvek 5000 Kč na dítě a stále mi nic nepřišlo. Vše proběhlo v pořádku.

Žádal jsem 20. 8. 2022. Kdy tedy obdržím peníze? Mám žádat znovu?

Díky

Dotaz poslal/a: Roman S., 07.09.2022 11:10
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 09.09.2022 15:51 napsal/a:

Dobrý den,

O příspěvek na dítě, zatím určitě nežádejte znovu. Pokud se vám při zadávání žádosti, nezobrazila žádná chyba, nebo pokud jste nedostal nějaké vyrozumění, že je něco špatně, nebo že je potřeba něco doplnit, tak je nyní nutné vyčkat.

Podle zákona o mimořádném příspěvku na dítě, má Úřad práce lhůtu jeden měsíce (resp. o něco více), na vyplacení příslušné částky.

Ti, kdo měli nárok na příspěvek „automaticky“ (protože pobírají „běžné“ přídavky na dítě), dostali příspěvek už v první polovině srpna 2022 (lhůta, stanovená zákonem, byla do konce měsíce srpna).

Ostatní, kdo si museli podat online žádost (jako vy), mají dostat peníze do konce následujícího měsíce, po podání (schválení) žádosti.

Viz zákon číslo 196/2022 Sb., o mimořádném příspěvku na dítě, paragraf 7:

§ 7 Výplata příspěvku

(1) Příspěvek vyplácí Úřad práce České republiky - krajská pobočka nebo pobočka pro hlavní město Prahu (dále jen „krajská pobočka Úřadu práce“), která je příslušná k rozhodování o příspěvku podle § 2 odst. 2 nebo která vyplácí přídavek na dítě v případě příspěvku podle § 2 odst. 1.

(2) Příspěvek se vyplatí, jde-li o příspěvek podle 

a) § 2 odst. 1, do konce měsíce srpna 2022,

b) § 2 odst. 2, do konce kalendářního měsíce následujícího po kalendářním měsíci, ve kterém se rozhodnutí o jeho přiznání stalo vykonatelné.

Pokud jste tedy podával žádost o příspěvek až 20. srpna 2022, pak by vám měli peníze přijít na účet v bance, nebo složenkou na poštu (podle toho, co jste si zvolil), do konce měsíce září.

 

Zařazeno v: , , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Přídavky na dítě:

Na co mám nárok po skončení rodičovské?

-

Dobrý den, jestli mohu, chtěla bych poprosit o radu. Moje dcera teď 3. 10. 2022 bude mít 2 roky. Příští rok v březnu 2023, mi končí rodičovský příspěvek, a v Havířově jsou jen jedny jesle. Když jsem chtěla rezervovat místo, tak mi řekli, že mají plno až do srpna 2023. Já si tudíž nemůžu hledat […]

Zobrazit odpověď

Výše příspěvku na bydlení – zvyšování nájemného

-

Dobrý den, dcera s vnučkou bydlí v pronajatém bytě a pobírá dávky v hmotné nouzi a příspěvek na bydlení. V současné době je už situace neúnosná – nájemné se každou chvilku zvedá. Dcera platí za 2+1 13000 nájem včetně inkasa. Část příspěvku dostává v hotovosti a část ve stravenkách. Jelikož se nájem už podruhé zvyšoval, […]

Zobrazit odpověď

Samoživitelka s dítětem – na jaké sociální dávky mám nárok?

-

Dobrý den, Na jaké dávky mám nárok, když nepobírám žádné alimenty (otec nezapsán do rodného listu)? Bydlím ve svém domě a výdělek nepřesahuje 20 000 tisíc čistého příjmu. Věk dítě 4 roky. Děkuji

Zobrazit odpověď

Kdy dostanu příspěvek 5000 Kč na dítě v roce 2022?

-

Dobrý den, Zajímalo by mě, kde si můžu požádat o těch 5000 Kč na dítě, o kterých se teď všude píše? A kdy bych asi tak mohla ty peníze dostat? Jsem samoživitelka a mám 4 děti. Takže pokud se nepletu, tak bych měla dostat 20 000 Kč? Je to to tak? Nikde jsem ale nenašla, kde […]

Zobrazit odpověď