Z čeho se vypočítá mateřská dovolená, když jsem vedená na UP

Dobrý den,

Prosím, z čeho by se vypočítala mateřská dovolená, pokud bych byla vedena na Úřadu práce déle než 5 měsíců, pokud bych se vešla do té ochraně lhůty 180 dní, po rozvázání pracovního poměru?

Dotaz poslal/a: Dana, 16.09.2022 21:51
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 17.09.2022 15:59 napsal/a:

Dobrý den,

Pokud byste byla vedená na Úřadu práce, pak se u vás nedá hovořit o mateřské dovolené. Na mateřskou dovolenou, mohou mít nárok pouze zaměstnanci (nezaměstnaná nebo OSVČ, mateřskou nebo rodičovskou dovolenou nemají).

Mateřská dovolená, je pracovní volno, které svým zaměstnankyním, poskytuje zaměstnavatel, v souvislosti s porodem, a následnou péčí o dítě (28 nebo 37 týdnů).

Něco jiného, je peněžitá pomoc v mateřství (PPM), na kterou se zřejmě ptáte. Na PPM, můžete mít nárok i jako nezaměstnaná na Úřadu práce. Pouze ale za předpokladu, že začátek PPM (6 – 8 týdnů před porodem), bude ještě během ochranné doby.

Ochranná doba, může být až 180 dní od skončení posledního zaměstnání (resp. od skončení poslední činnosti, ve které vznikala účast na nemocenském pojištění).

Pokud ale poslední zaměstnání (či podnikání, apod.), ve kterém jste již byla těhotná, trvalo kratší dobu, pak to může být i méně než 180 dní.

Pokud by vám začátek PPM, spadal ještě do ochranné doby, pak máte nárok na PPM, i jako nezaměstnaná.

Výše PPM, se odvíjí od vyměřovacího základu (pro nemocenské dávky), který jste měla v posledním zaměstnání (v poslední činnosti, ve které vám vznikla účast na nemocenském pojištění).

Denní vyměřovací základ (ze kterého se následně vypočítá výše PPM), se zpravidla určuje na základě posledních 12 kalendářních měsíců, před vznikem nároku na příslušnou dávku.

V případě, že vám nárok na PPM, vznikne v ochranné době, tak se při výpočtu peněžité pomoci v mateřství postupuje tak, jako by vám na ni vznikl nárok bezprostředně po skončení zaměstnání.

Zjednodušeně se dá říci, že se PPM vypočítá na základě vaší hrubé mzdy, za posledních 12 měsíců, ve vašem posledním zaměstnání.

To, že byste po skončení zaměstnání, byla vedená na Úřadu práce, a pobírala podporu v nezaměstnanosti, nebo případně nějaké sociální dávky, se ve výpočtu PPM, nijak neprojeví (podobné by to bylo, i kdybyste před porodem byla třeba 5 měsíců v pracovní neschopnosti – ani nemocenské dávky, neovlivňují výpočet výše PPM).

 

Zařazeno v: , , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Mateřská a rodičovská:

Nárok na mateřskou při neschopence

-

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, když je daná výpověď zaměstnankyní, zda má nárok na mateřskou, když nesplňuje 180 dní od skončení poměru (o pár dní), protože na konci pracovního poměru byla na neschopence, která trvala i po skončení pracovního poměru. Zda se lhůta 180 dní počítá od data skončení pracovního poměru, nebo od data, […]

Zobrazit odpověď

Péče o dítě do 7 let – jaké mám možnosti

-

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké mám / nemám možnosti… Resp. 1. 10. 2022 bude mít syn 4. narozeniny, RP mám do 4 let věku dítěte. Naskytla se mi možnost práce jako průvodce v Lesním klubu. Syn by tam mohl být se mnou. Smlouvu bych měla na DPP. Má otázka je, jak by to […]

Zobrazit odpověď

Na co mám nárok po skončení rodičovské?

-

Dobrý den, jestli mohu, chtěla bych poprosit o radu. Moje dcera teď 3. 10. 2022 bude mít 2 roky. Příští rok v březnu 2023, mi končí rodičovský příspěvek, a v Havířově jsou jen jedny jesle. Když jsem chtěla rezervovat místo, tak mi řekli, že mají plno až do srpna 2023. Já si tudíž nemůžu hledat […]

Zobrazit odpověď

Zánik pracovní pozice a nástup na mateřskou

-

Dobrý den, Ke dni 30. 11. 2022 zaniká má pracovní pozice, ale v polovině listopadu nastupuji na mateřskou. Jak se bude postupovat v tomto případě, kdy mám smlouvu na neurčito? A jak to bude s případným nárokem na další mateřskou, kdyby započala do 3 let dítěte? Děkuji mockrát

Zobrazit odpověď