Mám nárok na mateřskou dovolenou a kde o ni požádat?

Dobrý den, moc prosím o radu, jak postupovat v mém případě.

Na konci roku – 31. 12. 2023 mi končí pracovní smlouva na dobu určitou a nebudou mi ji prodlužovat. A já má termín porodu 3. 2. 2024. Již jsem na nemocenské.

Mám nárok na mateřskou dovolenou u zaměstnavatele? Nebo jen na PPM a mám se jít registrovat na úřad práce po skončení pracovního poměru?

Moc děkuji za odpověď.

Dotaz poslal/a: Pavla, 14.08.2023 0:18
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 14.08.2023 16:37 napsal/a:

Dobrý den,

Pokud máte pracovní poměr na dobu určitou, který vám bude končit ještě před porodem, tak opravdu nemáte nárok na mateřskou dovolenou. Resp. na mateřskou dovolenou, budete mít nárok jen „pár dní“. Mateřská dovolená vám skončí 31. 12. 2023, společně s pracovním poměrem (viz dále).

Mateřská dovolená, v pravém slova smyslu (dle příslušných zákonů), znamená pouze volno, které zaměstnancům poskytuje zaměstnavatel.

Z titulu mateřské dovolené, vám nevzniká nárok na nějakou dávku, nebo nějaké jiné speciální výhody (resp. případné „benefity“ vyplývající z mateřské dovolené, se týkají jen zaměstnanců; vše ostatní se týká i těch, kdo mají nárok na PPM/rodičovský příspěvek).

Pokud splňujete příslušné podmínky, tak budete mít nárok na peněžitou pomoc v mateřství. A po skončení PPM, i na rodičovský příspěvek.

Během doby, kdy dostáváte PPM nebo rodičovský příspěvek, za vás platí zdravotní pojištění stát. To samé platí i pro pracovní neschopnost.

Neschopenka (kdy máte nárok na nemocenské dávky), čerpání PPM, nebo obecně péče o dítě (až do jeho 4 roků), se vám započítává jako náhradní doba důchodového pojištění.

Začátek PPM, je v době 6 až 8 týdnů před porodem. Konkrétní termín nástupu na mateřskou, si volíte sama, po konzultaci se svým lékařem, který vám také bude vystavovat formulář pro žádost o peněžitou pomoc v mateřství.

Pokud vám očekávaný termín porodu vychází na začátek února 2024, tak byste měla mít termín začátku PPM v rozmezí cca 9. 12. 2023 až 23. 12. 2023.

V příslušné době, by vám váš lékař vystavil žádost o PPM a ukončil i neschopenku. Žádost předáváte svému zaměstnavateli (v té době ještě nebude pracovní poměr ukončen, a poslednímu zaměstnavateli byste předávala žádost, i kdyby pracovní poměru už skončil).

Během zbylé části prosince, byste byla i na mateřské dovolené (ta by vám skončila společně s ukončením pracovního poměru). Na PPM, pak máte nárok dále, i po skončení pracovního poměru a mateřské dovolené.

Ve chvíli, kdy vám skončí pracovní poměr, nemá smysl chodit na Úřad práce. V době, kdy jste v pracovní neschopnosti, nebo v době před porodem a 6 týdnů po porodu (kdy čerpáte PPM), vás na ÚP nemohou zařadit do evidence uchazečů o zaměstnání. A není tedy ani nárok na podporu v nezaměstnanosti.

Na Úřad práce, byste měla jít až ve chvíli, kdy si budete hledat nové zaměstnání. Nebo nejpozději ve chvíli, kdy vám bude končit rodičovský příspěvek.

Pak budete mít nárok na podporu v nezaměstnanosti (po skončení rodičovské, je potřeba evidenci na ÚP řešit i s ohledem na zdravotní pojištění).

 

Zařazeno v: , , , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Mateřská a rodičovská:

Výživné na těhotnou studentku VŠ (s otcem dítěte nežije)

-

Dobrý den, chtěla bych vědět jak je to v případě vyživovací povinnosti vůči těhotné studentce. Dcera čeká miminko je ve 4 ročníku na VŠ, s otcem dítěte nežije. Dokud bude potřebovat, bude bydlet u nás. Má otec dítěte vyživovací povinnost k naší dceři nebo je vyživovací povinnost na nás, rodičích?

Zobrazit odpověď

Druhé těhotenství – mám na něco nárok?

-

Dobrý den, mám dítě (3 roky) v září 2024 by mělo nastoupit do MŠ, rodičovský příspěvek pobírám do října 2024. Můj dotaz zní… plánujeme druhé dítě, ale před prvním porodem jsem měla práci na dobu určitou (rok). Na mateřskou jsem nastoupila v únoru 2021 a tentýž měsíc mi skončila smlouva u zaměstnavatele, takže je mi […]

Zobrazit odpověď

Výpočet mateřské – neschopenka nebo neplacené volno?

-

Dobrý den, Zajímalo by mě co je lepší a jaký to má vliv na druhou mateřskou. První dítě narozené 6/2021, rodičovská dovolená do 6/2024 a rodičovský příspěvek až do 12/2024. Druhé dítě termín porodu 11/2024. Co je lepší jít na neschopenku od 6/2024 – 10/2024 nebo si vzít na tu dobu neplacené volno? A má […]

Zobrazit odpověď

Brigáda při mateřské na DPP/DPČ u jiné firmy

-

Dobrý den, Pracuji na částečný úvazek (25h/týdně) pro IT společnost jako naborarka a naskytla se mi možnost brigády na DPP/DPČ u jiné firmy jako asistentka. Na začátku června mám však nastupovat na mateřskou dovolenou – mohu si během této doby „novou“ práci, která by byla na DPP nebo DPČ ponechat? Děkuji moc za odpověď a […]

Zobrazit odpověď