Podpora v nezaměstnanosti a nemocenská – na co mám nárok?

Dobrý den, jsem v evidenci uchazečů a ještě 2 měsíce budu pobírat podporu, z tohoto důvodu jsem chtěla nastoupit do práce

Stal se mi však úraz a doba rekonvalescence se po operaci může protáhnout až na půl roku.

Žiji ve společné domácnosti s rodiči, takže nemám nárok na žádné sociální dávky.

Proto Vás prosím o radu, jestli se mi alespoň protáhne doba podpory, protože jinak skončím jako samoživitelka bez žádného příjmu.

Předem děkuji za odpověď.

Dotaz poslal/a: Silvie, 01.01.2023 18:07
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 02.01.2023 16:17 napsal/a:

Dobrý den,

V době, kdy jste vedená v evidenci Úřadu práce, jako uchazeč o zaměstnání (nezaměstnaná), nejste účastníkem nemocenského pojištění. Pokud tedy během této doby onemocníte, nebo se vám stane nějaký úraz, tak vám bohužel nevzniká nárok na nemocenské dávky.

Jako nezaměstnaná, můžete mít nárok na nemocenské dávky, pouze v případě, že by se vám úraz stal krátce po skončení posledního zaměstnání.

Pokud byste onemocněla, nebo se vám stal nějaký úraz do 7 dní od ukončení předchozího pracovního poměru, pak byste měla nárok na nemocenské dávky, tak jako ostatní zaměstnanci (nárok je od 15 dne pracovní neschopnosti). Těchto 7 dní, je ochranná doba po skončení zaměstnání.

Vzhledem k tomu, že v dotazu píšete, že jste již nějakou dobu v evidenci Úřadu práce, pak již bohužel nemáte nárok na nemocenskou.

Prodloužení doby, po kterou vám je vyplácena podpora v nezaměstnanosti, není možné. Doba, po kterou můžete dostávat podporu v nezaměstnanosti, je pevně dána. Závisí pouze na vašem věku. Je to buď 5 měsíců (do 50 roků) nebo 8 měsíců (nad 50 roků do 55 roků) nebo 11 měsíců (nad 55 roků). Žádné prodloužení podpory v nezaměstnanosti neexistuje.

Po vyčerpání celé doby podpory nezaměstnanosti, máte nárok na další podporu, až po odpracování určité doby.

I po skončení nároku na podporu v nezaměstnanosti, můžete být dále vedená v evidenci Úřadu práce, jako uchazeč o zaměstnání. Na žádné speciální sociální dávky, tím ale nárok nevzniká.

Můžete mít nárok pouze na běžné sociální dávky – příspěvek na bydlení, příspěvek na dítě, případně dávky pomoci ve hmotné nouzi, jako příspěvek na živobytí nebo doplatek na bydlení. U nich se ale posuzuje celková sociální a majetková situace. Pokud žijete ve společné domácnosti dalšími osobami (rodiči), pak hraje roli i to, jaké jsou jejich příjmy a další faktory.

Obávám se, že žádné „jednoduché“ řešení vaší situace bohužel neexistuje.

 

Zařazeno v: , , , , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Nemocenská:

Pracovní smlouva na dobu určitou a dlouhodobá neschopenka

-

Dobrý den chtěla bych se u vás poradit. Už delší dobu marodím a pracovní smlouvu mám na dobu určitou do konce srpna. Marodit ale budu déle. Jaké mám nároky ze strany zaměstnavatele? Musím se hlásit na pracovní úřad nebo mě po dobu neschopnosti propustit nemůžou? Nevím, na co mám nárok nebo kam se hlásit? Děkuji

Zobrazit odpověď

Neschopenka pouze na 1 HPP ze 2 HPP

-

Dobrý den, mám dotaz na to, jestli jde mít pouze neschopenku do jedné práce. Jsem těhotná a mám 2 HPP (úklid a kancelářskou činnost). Úklid mě již dost zmáhá a chtěla bych na něho neschopenku. Ale v kanceláři jsem v pohodě a jsem schopná tuto činnost vykonávat. Je tedy možné mít neschopenku jen na ten […]

Zobrazit odpověď

Nástup na mateřskou dovolenou ze dvou zaměstnání

-

Dobrý den, byla jsem zaměstnaná u jednoho zaměstnavatele, u kterého jsem momentálně na rodičovské dovolené, a již rok při rodičovské dovolené pracuji u jiného zaměstnavatele. Rodičovská dovolená mi skončí ještě před nástupem na mateřskou dovolenou (cca 5 měsíců), po tuto dobu bych byla na pracovní neschopnosti (pobírala bych nemocenskou?), jelikož se jedná o fyzicky náročnou […]

Zobrazit odpověď

Výpověď během neschopenky (rizikové těhotenství)

-

Dobrý den, jsem ve zkušební době a zjistila jsem, že jsem těhotná. K práci na HPP mám ještě práci na DPČ, kterou vykonávám z domova. Aktuálně jsem na nemocenské kvůli těhotenství, kdy práci na DPČ dělám, jelikož mne nijak neomezuje. Chci se zeptat, jak by to bylo v případě, že by mne ze zaměstnání vyhodili […]

Zobrazit odpověď