Ukončení pracovního poměru před nástupem na mateřskou

Dobrý den,

25. srpna 2023 mi končí pracovní smlouva uzavřená na rok. Termín porodu mi vychází na 15. 10. 2023.

Na mateřskou tedy nastoupím po ukončení pracovního poměru.

Musím se ještě evidovat na Úřad práce, abych dostala podporu na mateřské dovolené?

Musím o dávku žádat sama u OSSZ nebo ji za mě podá ještě zaměstnavatel?

Děkuji

Dotaz poslal/a: Zuzana, 24.04.2023 12:19
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 28.04.2023 9:38 napsal/a:

Dobrý den,

Na mateřskou (peněžitou pomoc v mateřství), můžete mít nárok i po skončení pracovního poměru. Pokud jsou splněny všechny podmínky.

První podmínkou pro nárok na PPM, je účast na nemocenském pojištění – alespoň 270 kalendářních dní, za poslední dva roky, před termínem začátku PPM. Pokud máte/budete mít v posledním zaměstnání jeden rok, pak tuto podmínku bez problémů splníte (počítají se všechny kalendářní dny v zaměstnání).

Druhou podmínkou pro nárok na PPM, je účast na nemocenském pojištění v době začátku PPM (což možná nesplníte), nebo být v ochranné době, která je až 180 dní od skončení posledního zaměstnání (což splníte určitě).

Vzhledem k termínu porodu, a termínu ukončení pracovního poměru na dobu určitou, budete zcela bezpečně v ochranné době, a na PPM byste měla mít nárok.

Navíc, termín začátku peněžité pomoci v mateřství, je v době 6 – 8 týdnů před porodem, tj. u vás to vychází na cca 20. 8. 2023 – 3. 9. 2023.

Tedy možný začátek PPM máte buď ještě v době zaměstnání, nebo jen několik dní po skončení zaměstnání.

I kdybyste měla začátek PPM, až po skončení zaměstnání, tak ve vašem případě asi nemá příliš smysl chodit na Úřad práce. S nárokem na PPM to nijak nesouvisí.

Po skončení zaměstnání, máte sice nárok na podporu v nezaměstnanosti, je ale otázka, jestli se vám to bude chtít, kvůli těm pár dnům řešit.

Žádost o peněžitou pomoc v mateřství, řešíte primárně se svým lékařem. Ten by vám měl v příslušné době, vyplnit daný formulář.

Vyplněnou žádost, pak předáváte svému současnému zaměstnavateli, nebo svému poslednímu zaměstnavateli (musí tam doplnit potřebné údaje pro výpočet vyměřovacího základu, ze kterého se pak vypočítá mateřská).

Mateřskou tedy řešíte vždy v posledním zaměstnání (přímo na OSSZ si PPM vyřizují pouze podnikatelky – OSVČ).

Podmínky pro nárok na PPM, by u vás měly být standardní. Při výpočtu se bude vyházet z posledního zaměstnání. To, jestli v době začátku PPM, budete ještě zaměstnaná, nebo už budete mít ukončený pracovní poměr na dobu určitou, nehraje pro výpočet PPM žádnou roli.

Délka mateřské (PPM) je 28 týdnů u jednoho dítěte, nebo 37 týdnů u dvojčat (nebo vícerčat). Po skončení PPM, máte nárok na rodičovský příspěvek. Ten je aktuálně stále 300 000 Kč na jedno dítě (až 13 000 Kč měsíčně, případně více, řeší se na Úřadu práce).

 

Zařazeno v: , , , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Mateřská a rodičovská:

Výpověď v práci a čerpání rodičovského příspěvku – mám nárok na podporu?

-

Dobrý den, Po RD jsem nastoupila den po 3. narozeninách dcery do zaměstnání. Po 1,5 měsíci jsme se dohodli se zaměstnavatelem, na výpovědi dohodou. Hledám si nové zaměstnání. Můžu se nahlásit na ÚP do doby, než si ho najdu? Budu mít nárok na podporu v nezaměstnanosti 45%? Nebo mi úřad řekne, že jelikož čerpám rodičovský […]

Zobrazit odpověď

Těhotenství – ukončení zaměstnání dohodou a neschopenka

-

Dobrý den, mám měsíc po zkušební době a se svým zaměstnavatelem jsme se dohodli, že koncem května odejdu z práce na dohodu. Že ukončím pracovní poměr. Měla jsem jít poslední 3 dny, ale musela jsem z práce odejít k doktorovi,  protože jsem nedávno zjistila těhotenství a začala mít problémy. Následně si mě v nemocnici nechali […]

Zobrazit odpověď

Nezaměstnaná těhotná – je možnost získat nárok na mateřskou?

-

Dobrý den, asi týden po konci v zaměstnání jsem otěhotněla, byla jsem v tu dobu registrovaná na ÚP. Jako těhotnou mě dosud nikdo nezaměstnal, nyní jsem již v 5. měsíci. Je možnost získat nárok na mateřskou, pokud bych si odteď hradila zdravotní pojištění sama? Obávám se totiž, že zaměstnání již nezískám a bohužel nemáme ve […]

Zobrazit odpověď

Peněžitá pomoc v mateřství – ochranná doba po výpovědi ze zaměstnání

-

Dobrý den, situace se má tak, že s manželem plánujeme v blízké době miminko. Bohužel ale firma, ve které pracuji 8 let, končí a tak mi hrozí výpověď během 14 dnů. Dočetla jsem se, že je nějaká ochranná lhůta 180 dnů. Ráda bych věděla, co to pro mne znamená, když mi to do porodu nevyjde […]

Zobrazit odpověď