Ukončení pracovního poměru před nástupem na mateřskou

Dobrý den,

25. srpna 2023 mi končí pracovní smlouva uzavřená na rok. Termín porodu mi vychází na 15. 10. 2023.

Na mateřskou tedy nastoupím po ukončení pracovního poměru.

Musím se ještě evidovat na Úřad práce, abych dostala podporu na mateřské dovolené?

Musím o dávku žádat sama u OSSZ nebo ji za mě podá ještě zaměstnavatel?

Děkuji

Dotaz poslal/a: Zuzana, 24.04.2023 12:19
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 28.04.2023 9:38 napsal/a:

Dobrý den,

Na mateřskou (peněžitou pomoc v mateřství), můžete mít nárok i po skončení pracovního poměru. Pokud jsou splněny všechny podmínky.

První podmínkou pro nárok na PPM, je účast na nemocenském pojištění – alespoň 270 kalendářních dní, za poslední dva roky, před termínem začátku PPM. Pokud máte/budete mít v posledním zaměstnání jeden rok, pak tuto podmínku bez problémů splníte (počítají se všechny kalendářní dny v zaměstnání).

Druhou podmínkou pro nárok na PPM, je účast na nemocenském pojištění v době začátku PPM (což možná nesplníte), nebo být v ochranné době, která je až 180 dní od skončení posledního zaměstnání (což splníte určitě).

Vzhledem k termínu porodu, a termínu ukončení pracovního poměru na dobu určitou, budete zcela bezpečně v ochranné době, a na PPM byste měla mít nárok.

Navíc, termín začátku peněžité pomoci v mateřství, je v době 6 – 8 týdnů před porodem, tj. u vás to vychází na cca 20. 8. 2023 – 3. 9. 2023.

Tedy možný začátek PPM máte buď ještě v době zaměstnání, nebo jen několik dní po skončení zaměstnání.

I kdybyste měla začátek PPM, až po skončení zaměstnání, tak ve vašem případě asi nemá příliš smysl chodit na Úřad práce. S nárokem na PPM to nijak nesouvisí.

Po skončení zaměstnání, máte sice nárok na podporu v nezaměstnanosti, je ale otázka, jestli se vám to bude chtít, kvůli těm pár dnům řešit.

Žádost o peněžitou pomoc v mateřství, řešíte primárně se svým lékařem. Ten by vám měl v příslušné době, vyplnit daný formulář.

Vyplněnou žádost, pak předáváte svému současnému zaměstnavateli, nebo svému poslednímu zaměstnavateli (musí tam doplnit potřebné údaje pro výpočet vyměřovacího základu, ze kterého se pak vypočítá mateřská).

Mateřskou tedy řešíte vždy v posledním zaměstnání (přímo na OSSZ si PPM vyřizují pouze podnikatelky – OSVČ).

Podmínky pro nárok na PPM, by u vás měly být standardní. Při výpočtu se bude vyházet z posledního zaměstnání. To, jestli v době začátku PPM, budete ještě zaměstnaná, nebo už budete mít ukončený pracovní poměr na dobu určitou, nehraje pro výpočet PPM žádnou roli.

Délka mateřské (PPM) je 28 týdnů u jednoho dítěte, nebo 37 týdnů u dvojčat (nebo vícerčat). Po skončení PPM, máte nárok na rodičovský příspěvek. Ten je aktuálně stále 300 000 Kč na jedno dítě (až 13 000 Kč měsíčně, případně více, řeší se na Úřadu práce).

 

Zařazeno v: , , , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Mateřská a rodičovská:

Souběh pracovních smluv při RD – nová práce na HPP

-

Dobrý den, jsem na rodičovské, která bude 22. 11. 2023 končit. Má pozice u zaměstnavatele byla zrušena v rámci hromadného propouštění, a údajně mě čeká výpověď s odstupným k 22. 11. 2023. Teď mám pracovní nabídku, která by ale byla od 10/23. Je možné nabídku (na HPP) přijmout a zároveň být do konce RD zaměstnaná i […]

Zobrazit odpověď

Nárok na RP a celodenní pobyt staršího dítěte v MŠ

-

Dobrý den, jsem aktuálně na mateřské s druhým dítětem a starší tříletá dcera nastoupila do školky. Brzy přejdu na rodičovskou a požádám si o rodičovský příspěvek. Je nutné, aby starší dcera chodila, že školky po obědě domů, když budu s miminkem doma? Slyšela jsem, že pokud by byla ve školce celý den, přišla bych o […]

Zobrazit odpověď

Druhé těhotenství – budu mít znova nárok na mateřskou?

-

Dobrý den, mám smlouvu v práci na dobu neurčitou. V prvním těhotenství jsem normálně měla nárok na mateřskou a po mateřské jsem přešla na rodičovskou dovolenou, která mi skončila koncem června 2022. Jelikož jsem neměla hlídání pro dceru, domluvila jsem se v práci na dvouměsíční neplacené dovolené. V září 2022 jsem nastoupila do práce a […]

Zobrazit odpověď

Dva hlavní pracovní poměry při rodičovské dovolené

-

Dobrý den, mám dotaz. Jsem na rodičovské dovolené do dubna 2024 a zároveň vedena u zaměstnavatele (HPP), u kterého jsem pracovala, než jsem odešla na mateřskou dovolenou. Stále jsem u něho tedy vedena a byla mi nabídnuta práce na HPP u jiného zaměstnavatele. Můj dotaz zní: Musím u předchozího zaměstnavatele dát výpověď/ukončit pracovní poměr, abych […]

Zobrazit odpověď