Kolik je porodné 2024

Nárok na porodné – dítě dáno k adopci

Dobrý den, chci se zeptat, jestli mám nárok na porodné, i když sem musela dát miminko k adopci. A před porodem jsem byla nezaměstnaná. Žiju s přítelem, který zaměstnaný je. Jen bych chtěla vědět co teď. Děkuji

Zobrazit
 
 

Nízká mateřská – nárok na dávky hmotné nouze?

Dobrý den, prosím o radu. Od roku 2013 jsem pracovala jako OSVČ a činnost ukončila k 31. 12. 2015. Nyní jsem od února na ÚP a na začátku března nastupuji na mateřskou. Mateřskou mi vypočítali cca 3500,- na měsíc. Byla jsem na sociálce zažádat příspěvky (poprvé v životě) chtěla jsem poradit na, co mám nárok […]

Zobrazit
 

Nárok na porodné u studentky?

Dobrý den, máme nárok na porodné, když jsem studentka, pobírám pouze rodičovský příspěvek na první dítě a partner nepracuje, nemá žádné příjmy, ani není hlášen na pracovním úřadě? Děkuji za odpověď.

Zobrazit
 
 

Porodné – zaměstnanec, OSVČ a trvalý pobyt

Dobrý den, chtěla bych se informovat ohledně porodného v roce 2016. Termín porodu mám březen. Já mám příjem 18000 Kč hrubého. Otec dítěte je OSVČ a za rok 2015 ve ztrátě (sociální si platí cca 1900 měsíčně). Máme rozdílné trvalé bydliště. Já má trvalé bydliště nahlášeno u své maminky. Počítá se do příjmů na porodné […]

Zobrazit
 

Máme nárok na porodné v roce 2016?

Dobrý den, chci se zeptat, jestli máme nárok na porodné u prvního dítěte, když společně s dítětem máme stejné společné trvalé bydliště a otec má trvalé bydliště jinde. V rodném listu dítěte je uveden otec. Moje příjmy byly cca 14 000 hrubého. Děkuji.

Zobrazit
 

Co se počítá jako příjem pro nárok na porodné

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda do doložení příjmu pro získání porodného se počítá i proplacení nevyčerpané dovolené, která byla proplacena v kalendářním období před narozením dítěte. Děkuji za odpověď

Zobrazit