Nárok na mateřskou při neschopence

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, když je daná výpověď zaměstnankyní, zda má nárok na mateřskou, když nesplňuje 180 dní od skončení poměru (o pár dní), protože na konci pracovního poměru byla na neschopence, která trvala i po skončení pracovního poměru.

Zda se lhůta 180 dní počítá od data skončení pracovního poměru, nebo od data, kdy skončila neschopenka.

Děkuji

Dotaz poslal/a: Tereza, 12.09.2022 19:16
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 15.09.2022 14:26 napsal/a:

Dobrý den,

Pokud jste byla těhotná již při ukončení pracovního poměru, pak po jeho skončení „běží“ ochranná doba. Pokud je následně začátek PPM, ještě během této ochranné doby, pak máte nárok na „mateřskou“ za stejných podmínek, jako byste byla stále zaměstnaná.

Ochranná doba po skončení zaměstnání (činnosti, ve které vznikala účast na nemocenském pojištění), je až 180 dní, pokud jste v tomto zaměstnání byla již těhotná.

Pokud ale poslední zaměstnání, kde bylo zahájeno těhotenství, trvalo méně než 180 dní, pak je i ochranná doba adekvátně kratší.

Začátek PPM, je v době 6 – 8 týdnů, před očekávaným termínem porodu. Konkrétní datum, si volíte sama (ve zmíněném intervalu), na základě konzultace s vaším lékařem.

Ochranná doba, se vztahuje k nemocenskému pojištění. Účast na nemocenském pojištění, vzniká během pracovního poměru. Začátek pojištění je v den zahájení práce, a účast na pojištění končí společně s ukončením pracovního poměru.

To, že jste po skončení pracovního poměru, v pracovní neschopnosti se ochranné doby nijak netýká.

Po skončení zaměstnání, sice máte i nadále nárok na neschopenku a nemocenské dávky. Ochranná doba, se vám ale počítá od data ukončení pracovního poměru.

Viz zákon o nemocenském pojištění, zákon číslo 187/2006 Sb., paragraf 15, odstavec 2:

(2) Peněžitá pomoc v mateřství náleží též, jestliže po zániku pojištění došlo k nástupu na peněžitou pomoc v mateřství (§ 34 odst. 1) v ochranné lhůtě. Ochranná lhůta činí u žen, jejichž pojištění zaniklo v době těhotenství, 180 kalendářních dnů ode dne zániku pojištění; ustanovení odstavce 1 části věty druhé za středníkem platí zde obdobně. Vznikne-li ženě v ochranné lhůtě uvedené ve větě druhé znovu pojištění, ochranná lhůta po dobu tohoto nového pojištění neběží a nevyčerpaná ochranná lhůta z dřívějšího pojištění se připočítává k ochranné lhůtě získané na základě tohoto nového pojištění, a to nejvýše do celkové výměry 180 kalendářních dnů. Nestanoví-li se ochranná lhůta podle věty druhé, činí ochranná lhůta 7 kalendářních dnů ode dne zániku pojištění; ustanovení odstavce 1 části věty druhé za středníkem platí zde obdobně.

Pokud vám začátek PPM, vychází až po skončení ochranné doby, pak už bohužel nárok na „mateřskou“ není. V takovém případě, máte po narození dítěte, nárok na rodičovský příspěvek. Na PPM by případně mohl mít nárok otec dítěte (za běžných podmínek – od 7 týdne po porodu, po dobu 22 týdnů, atd.).

 

Zařazeno v: , , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Mateřská a rodičovská:

Výživné na těhotnou studentku VŠ (s otcem dítěte nežije)

-

Dobrý den, chtěla bych vědět jak je to v případě vyživovací povinnosti vůči těhotné studentce. Dcera čeká miminko je ve 4 ročníku na VŠ, s otcem dítěte nežije. Dokud bude potřebovat, bude bydlet u nás. Má otec dítěte vyživovací povinnost k naší dceři nebo je vyživovací povinnost na nás, rodičích?

Zobrazit odpověď

Druhé těhotenství – mám na něco nárok?

-

Dobrý den, mám dítě (3 roky) v září 2024 by mělo nastoupit do MŠ, rodičovský příspěvek pobírám do října 2024. Můj dotaz zní… plánujeme druhé dítě, ale před prvním porodem jsem měla práci na dobu určitou (rok). Na mateřskou jsem nastoupila v únoru 2021 a tentýž měsíc mi skončila smlouva u zaměstnavatele, takže je mi […]

Zobrazit odpověď

Výpočet mateřské – neschopenka nebo neplacené volno?

-

Dobrý den, Zajímalo by mě co je lepší a jaký to má vliv na druhou mateřskou. První dítě narozené 6/2021, rodičovská dovolená do 6/2024 a rodičovský příspěvek až do 12/2024. Druhé dítě termín porodu 11/2024. Co je lepší jít na neschopenku od 6/2024 – 10/2024 nebo si vzít na tu dobu neplacené volno? A má […]

Zobrazit odpověď

Brigáda při mateřské na DPP/DPČ u jiné firmy

-

Dobrý den, Pracuji na částečný úvazek (25h/týdně) pro IT společnost jako naborarka a naskytla se mi možnost brigády na DPP/DPČ u jiné firmy jako asistentka. Na začátku června mám však nastupovat na mateřskou dovolenou – mohu si během této doby „novou“ práci, která by byla na DPP nebo DPČ ponechat? Děkuji moc za odpověď a […]

Zobrazit odpověď