Evidence na ÚP a podpora

Dobrý den, po rodičovské jsem 8.2 2016 nastoupila do zaměstnání, ale s majitelem společnosti jsme se dohodli na výpovědi, kterou jsem podepsala 9. 2. 2016.

Dne 12. 2. jsem se šla zaregistrovat na ÚP s tím, že jsem to stihla v řádném termínu (do 3 pracovních dní), ale dnes mi sděleno, že se mi podpora bude počítat z rodičovské, jelikož jsem přišla sice do 3 dnů, ale od podpisu výpovědi, ale měla jsem se dostavit do 3 dnů od výpovědi. (neznalost zákona :-( )

Vím, že neznalost zákona neomlouvá, ale ponechala jsem si tedy lhůtu na podání odvolání… a má otázka zní: mám nějakou šanci se odvolat? Myslíte, že mi může být dána nějaká výjimka a podpora se mi počítat se zaměstnání?

Děkuji za odpověď Iva

Dotaz poslal/a: Iva P., 09.03.2016 15:05
Bc. Jan Bárta
Bc. Jan Bárta 10.03.2016 13:58 napsal/a:

Dobrý den,

Upřímně, nevím jak na tento dotaz reagovat.

Obecně platí, že proti jakémukoliv rozhodnutí Úřadu práce je možné podat odvolání. Toto odvolání současně nemá odkladný účinek:

§ 143

Odvolání proti rozhodnutí Úřadu práce o vyřazení z evidence uchazečů o zaměstnání (§ 30), o zastavení výplaty podpory v nezaměstnanosti a podpory při rekvalifikaci (§ 44), o snížení nebo zastavení výplaty podpory v nezaměstnanosti a podpory při rekvalifikaci (§ 55), o odejmutí povolení k zaměstnání cizinci (§ 100) a o vydání nebo nevydání povolení činnosti dítěte a o zákazu činnosti dítěte (§ 124 odst. 1 a 5) nemá odkladný účinek.

Ale debata o tom, jaké jsou Vaše „šance“ na úspěšné odvolání, by již byla čistá spekulace.

Osobně si myslím (i dle mých zkušeností), že Vaše šance jsou minimální. Ale to je čistě můj osobní názor, který je založen jen na osobní zkušenosti a nemá oporu v žádných právních předpisech.

Bohužel platí, že mnozí úředníci striktně dodržují to, co je napsáno v zákonech a dalších předpisech, a již tolik nehledí na konkrétní situaci (i když ani toto neplatí 100%, je mnoho výjimek i mezi úředníky).

 

Zařazeno v: , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Podpora 2016:

Evidence na UP nebo osoba pečující o dítě?

-

Dobrý den, prosím o radu, zda je pro mě výhodnější po skončení rodičovské dovolené a podání výpovědi v zaměstnání se nahlásit na ÚP, protože dítě nemá školku a tudíž se o něj musím starat nebo na VZP, jako osoba pečující o dítě do 7 let věku. Mám nárok na podporu v nezaměstnanosti? Můžu se i […]

Zobrazit odpověď

Mám nárok na přídavky na bydlení?

-

Dobrý den, letos jsem dostudovala VŠ (je mi 24 a již mám pouze matku, která žije z vdovského důchodu) a nastoupila do první práce, kde jsem ale ve tříměsíční výpovědní lhůtě na vlastní žádost pracovní poměr ukončila. Mezitím jsem si ale stihla v bytě, ve kterém jsem v nájmu zřídit trvalé bydliště. Takže když teď […]

Zobrazit odpověď

OSVČ – nárok na podporu v nezaměstnanosti, nárok na PPM a RP

-

Dobrý den, mám dotaz ohledně své momentální situace. V současné době jsem OSVČ a zároveň jsem těhotná. Každý měsíc (již od roku 2013) si hradím dobrovolné nemocenské pojištění – tím pádem bych měla mít nárok na PPM a RP. Chtěla bych se zeptat na pár otázek: 1)V případě, že se rozhodnu ukončit SVČ a zaregistruji […]

Zobrazit odpověď

Podpora z úřadu práce

-

Byla jsem na podpoře úřadu práce 8 měsíců. Pak jsem nastoupila do práce a chci dát po 6 měsících výpověď. Mám nárok na podporu v nezaměstnanosti?

Zobrazit odpověď