Kolik je nezabavitelná částka při insolvenci 2024

Insolvenční srážky z nemocenské

Dobrý den, chci se zeptat jak je to se strháváním pro insolvenci při nemocenské. V práci mi ze mzdy 25 000 Kč strhávají 10 000,- Kč,  dostávala jsem tedy 15 000 Kč na účet. Dneska  mi přišla  nemocenská od OSSZ od 23.9. do 30.9 1552, s tím že si strhli 3104 Kč. Jak je možné, že tolik? […]

Zobrazit
 
 

Splátka insolvence při DPN

Prosím o radu, máme s manželkou povoleno oddlužení. Jsem dlouhodobě ve stavu nemocných a manželka také byla 2 měsíce ve stavu nemocných. Za jeden měsíc nám přišel příjem každému 10.500,- Kč, což není ani min. dané zákonem. Dotaz zní: jak je to s minimální měsíční splátkou insolvenčnímu správci? Kolik máme zaplatit? Děkuji za odpověď

Zobrazit
 

Ošetřovné a insolvence – provádí se srážky u ošetřovného?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli se započítá do příjmu i ošetřovné. Mám insolvenci. Insolvenční správce při 3 měsíční kontrole sdělil toto: Ze součtu Vašich příjmů v měsíci dubnu ve výši 12 424,- Kč (mzda 7574,- Kč + ošetřovné 4 850,- Kč) měla být provedena srážka ve výši 2 526,- Kč. Zaměstnavatel provedl srážku […]

Zobrazit
 
 

Uzavření manželství v insolvenci

Dobrý den, můj přítel je v insolvenci. Chceme se vzít a mě by zajímalo, zda jeho insolvence bude mít nějaký vliv na mne? Insolvence vznikla v době, kdy jsme se neznali. A co se stane, když se za dobu manželství mu nedej bože něco stane, přejde insolvence na mě??? Moc děkuji za odpověď

Zobrazit