Minimální podpora 2024

Sociální dávky po návratu ze zahraničí

Dobrý den, již léta pracuji v Německu, a nyní se mi naskytla možnost vyrazit s kamarádem na pár měsíců, či snad i let, na dlouho plánovány trek Jižní Amerikou. V práci jsem dal výpověď a od května jsem tak nezaměstnaný, končím tak brzy, abych do září, kdy je odlet stihl vyřídit letenky a jiné věci. Momentálně […]

Zobrazit
 
 

Má přítel nárok na podporu v nezaměstnanosti?

Dobrý den, chtěla bych se optat, zda bude mít přítel nárok na podporu v nezaměstnanosti? Bohužel si nejsem jistá, zda do odpracovaných 12ti měsíců mám počítat i například jen část měsíce, proto se obracím na vás, zda byste mi nemohli poradit, zda bude mít nárok, či nebude a nějaké měsíce mu chybí. Zaměstnání byli následující: […]

Zobrazit
 

Podpora v nezaměstnanosti po skončení rodičovské dovolené

Dobrý den, bude mi končit rodičovská dovolená na 4 roky Budu se hlásit na úřad práce. Mám nárok na podporu?

Zobrazit
 
 

Nárok na podporu v nezaměstnanosti – minimální odpracovaná doba?

Dobrý den. Vím, že musím být zaměstnána alespoň 12 měsíců v období posledních 24. měsíců, abych měla nárok na podporu. Smlouvu mám přesně na rok. Ale pokud jsem v tomto pracovním období byla 9 dnů na neschopence, budu mít nárok na podporu? Děkuji za odpověď.

Zobrazit
 

Peněžitá pomoc při péči o osobu blízkou

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, jestli mám nárok na nějakou peněžitou dávku, např. ošetřovné, nebo něco podobného, při péči o osobu blízkou, když jsem už 4 roky vedená na ÚP? Moje matka půjde na operaci s kyčlí, kdy jí budou dávat kloubní náhradu a bude třeba, aby o ni někdo pečoval. Už teď má […]

Zobrazit
 

Nárok na nemocenskou při práci v zahraničí

Dobrý den, 31. 5. jsem ukončil pracovní poměr v zahraničí – EU. od 11. 6. jsem na UP v CR, podpora v nezaměstnanosti mi pravděpodobně nebude přiznána. Po úrazu jsem v pracovní neschopnosti. Rad bych se dotázal, zda budu mít nárok na nemocenskou. Děkuji.

Zobrazit