Minimální podpora 2024

Zdravotní a sociální pojištění a brigáda na Úřadu práce

Dobrý den, moje přítelkyně je evidována na ÚP, zaměstnání má přislíbeno od prosince, zatím vykonává pouze brigádu na dohodu. Kdo za ní v této době platí zdravotní a sociální pojištění? Je možný přivýdělek (na dohodu), i když je evidovaná na ÚP? Děkuji

Zobrazit
 
 

Podpora po dvouleté rodičovské nebo její prodloužení?

Dobrý den, v listopadu 2016 mi končí dvouletá rodičovská, kterou jsem čerpala od listopadu 2014. Na mateřskou jsem nastoupila v dubnu 2014, a přímo v ten samý den mi skončil pracovní poměr – dohodou. Po skončení rodičovské, teď v listopadu budu žádat o podporu. Bude se mi ještě počítat z platu v předchozím zaměstnání, nebo […]

Zobrazit
 

Ukončení RD a jak správně ukončit pracovní poměr?

Dobrý den, 27. 1. 2017 mi končí RD. V zaměstnání mi neumožní prodloužit rodičovskou na 4 roky, a bohužel z důvodu, že ve zdejší MŠ mi syna od září nepřijali do školky, a do práce nemohu dojíždět (pracovní doma od 8-17 a ještě 1,5 hodina cesty domů), budu muset ukončit pracovní poměr. Můžete mi prosím […]

Zobrazit
 
 

Podpora v nezaměstnanosti po skončení rodičovské dovolené

Dobrý den, chtěla bych se zeptat ohledně podpory v nezaměstnanosti. V červnu r. 2014 jsem řádně ukončila studium na VOŠ, tehdy už jsem byla těhotná (3. měsíce) nepracovala jsem, pouze brigádně. V lednu 2017 mi končí mateřská, a pokud nenastoupím do práce (plánujeme další miminko, ale s tím, že by mateřská nenavazovala na ukončenou mateřskou […]

Zobrazit
 

Konec RD a ukončení pracovního poměru

Dobrý den, 25.3. mi končí RD a tudíž bych se měla vrátit do zaměstnání. Zaměstnavatel ale nejen že pro mne nemá práci, ale také změnil místo podnikání. Nemá tedy problém s tím, dát mi výpověď s uvedením §52. Vím tedy, že mi od prvního následujícího měsíce poběží dvouměsíční výpovědní lhůta a po ní bych měla […]

Zobrazit
 

Registrace na UP po RD

Dobrý den, v dubnu 2016 mi končí rodičovská dovolená a chtěla bych se ihned poté (do 3 dnů) zaregistrovat na UP. Do zaměstnání, ale mohu nastoupit až od září, protože od září začne syn navštěvovat školku. Je možné, že mě UP vůbec nezaregistruje neboť je zjevné, že po dobu 5 měsíců, tedy do září (co […]

Zobrazit