Náhrada mzdy za prvních 14 dní

Pracovní úraz – náhrada ztráty na výdělku

Dobrý den, potřebuji radu prosím. Stal se mi pracovní úraz zlomenina palce. A chci se zeptat na náhradu ztráty na výdělku. Kde se to řeší? Z práce volali, že mi dají formulář a mám si ho jít podat někde na sociálku vyplnit (vypočítat)? Opravdu nevím kam. Nebo jak se postupuje? Pracovní poměr se bude ukončovat […]

Zobrazit
 
 

Náhrada mzdy při pracovním úrazu

Dobrý den, prosím o radu, v jaké výši platí zaměstnavatel náhradu mzdy zaměstnanci, který si způsobil pracovní úraz. Je to 60% jako nemoc a do 100% doplácí pojišťovna. Děkuji.

Zobrazit
 

Výpočet nemocenské během zkušební doby

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, 4. května 2020 jsem nastoupil do nového zaměstnání. A bohužel 27. Května 2020, jsem musel nastoupit na neschopenku. Z čeho se mi budou počítat peníze? Děkuji

Zobrazit
 
 

Výplata nemocenské po ukončení pracovní smlouvy na dobu určitou

Dobrý den, před ukončením smlouvy na dobu určitou jsem musel na nemocenskou. Pracovní smlouva mi skončila 31. 3. 2018 a nemocenská začala 26. 3. 2018. Musí mi bývalý zaměstnavatel platit nemocenskou do 14. dne od 4. dne? I když sedmý až 14. den je v dalším měsíci, tedy od 1. 4. do 8. 4. 2018, […]

Zobrazit
 

DPČ a náhrada mzdy za prvních 14 dní nemoci

Dobrý den, mám nastoupit na DPČ, (hodinová mzda 90-110 Kč/hod) s tím, že je v plánu odpracovat měsíčně 80 hodin v průběhu dvou týdnů. Můžu v týdnu, kdy budu vědět, že budu doma, nastoupit na neschopenku? A jakým způsobem mi bude vypočtena náhrada mzdy za prvních 14 dnu PN? Děkuji za odpověď.

Zobrazit
 

Konec pracovního poměru v těhotenství, mám nárok na náhradu mzdy?

Dobrý den, moc bych prosila o zodpovězení mé současné situace. Jsem v 6. měsíci těhotenství, a budu nastupovat na pracovní neschopenku. Problém je ten, že k 31. 7. 2017 mi zaniká pracovní smlouva. Zajímalo by mě, zda jestliže nastoupím na PN k 31. 7. 2017 zda mám právo na náhradu mzdy v prvních 14 dnech […]

Zobrazit