Ošetřovné COVID

Ošetřovné (OČR) a nemocenská kvůli karanténě

Dobrý den, Mám dotaz ohledně OČR a PN. Nyní jsem se synem na OČR. Příští týden jdeme na testy a v případě pozitivity nás čeká karanténa a PN. Když ukončím třeba na 10 dní OČR a budu mít PN z důvodu karantény, mohu se pak opět vrátit na OČR, pokud se škola neotevře? Děkuji

Zobrazit
 
 

Nárok na ošetřovné při pobírání RP

Dobrý den, snacha je na rodičovské dovolené (dítě má necelé dva roky). Má ona sama nárok na ošetřovné při uzavření ZŠ v říjnu 2020 na staršího syna, který má 9 let? Anebo manžel, který však je OSVČ? Děkuji za vaši odpověď, s pozdravem

Zobrazit
 

Nárok na OČR a rodičovský příspěvek současně

Dobrý den, nastoupila jsem v září do práce a dcera do školky. Školku bohužel teď zavřeli. A musela jsem s ní zůstat doma. Pobírám ještě rodičovský příspěvek. Můžu jít na OČR? Děkuji

Zobrazit
 
 

Je nárok na OČR za dny 26. – 27. 10. 2020?

Dobrý den. Pokud škola byla uzavřena KHS už 7. 10. 2020, a já šla na OČR. Jak mám do tiskopisu pak uvést dny 26. – 27. 10. 2020? Určitě to zajímá vícero rodin. Děkuji a přeji krásný den.

Zobrazit
 

Platí se OČR při prázdninách v říjnu (od 26. 10. 2020)?

Dobrý den, Jsem zaměstnaná a mám dvě děti, které chodí na první stupeň základní školy. Vzhledem k tomu, že jsou školy od 14. 10. 2020 zavřené, tak jsem musela zůstat doma na OČR. Zajímalo by mě, jak se platí ošetřovné za prázdniny, co budou v říjnu? Protože letos nařídili mimořádné volno i na pondělí a úterý, tak […]

Zobrazit
 

Kompenzace pro OSVČ říjen 2020

Dobrý den, Zajímalo by mě, jestli bude vláda zase vyplácet nějakou podporu pro OSVČ, když teď vyhlašují jedno omezení za druhým? Podnikání se během léta sice trochu vzpamatovalo, ale od začátku podzimu to jde už zase do háje, a teď v říjnu je to už úplná tragédie! Nemám skoro žádné zakázky a nevím co dál. Přemýšlím […]

Zobrazit