Ošetřovné COVID

Mám nárok na OČR během rodičovské na starší dítě?

Dobrý den chtěl bych se zeptat, jestli mám nárok na OČR, když máme dvě děti, jednomu jsou tři a druhému půl roku. Přítelkyně je na mateřské s mladším a nemocné je to starší, na které nepobírá žádnou dávku. Děkuji za odpověď

Zobrazit
 
 

Mám nárok na ošetřovné i za víkend?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat: Zavřeli nám třídu v mateřské školce z důvodu karantény. Nyní jsem na ošetřovném. Zajímá mě, zda když jsme 18. 1. 2021 (pondělí) už do školky nešli, zda mám nárok i na víkend (16.,17.1.)? A dále i ten další víkend po 22. 1. 2021, kdy jsme stále doma.? Nevím, kde […]

Zobrazit
 

Kompenzace OSVČ za COVID 19

Dobrý den, prosím vztahuje se na mne také nějaká finanční pomoc, když podnikám v montáž lakoven a skrz COVID 19 nemám práci? Předem děkuji

Zobrazit
 
 

Ošetřovné na dítě po 9 dnech – prodloužení při delší nemoci dítěte

Dobrý den, ráda bych se zeptala, co dělat v případech, kdy jde malé dítě na plánovanou operaci a bude doma nejméně 14 dní. Tj. klasické ošetřovné na 9 dní, mi nebude stačit. Lze toto ošetřovné nějak prodloužit? Stačilo by jej ukončit třeba v pátek, a od pondělí znovu podat např. další ošetřovné? Nebo něco jiného? Moc […]

Zobrazit
 

Nárok na příspěvek pro OSVČ s onemocněním COVID

Dobrý den, měla bych prosím dotaz ohledně svého bratra. Pracuje jako OSVČ –  instalatér, topenář. V současné době je už 14 dní nemocný, má COVID a je v domácím ošetření. Bude mít nějaký nárok na finanční podporu? Děkuji.

Zobrazit
 

Mám nárok na ošetřovné (OČR) na vnuka, jako jeho babička?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat: Hlídám devítiletého vnuka, dcera dělá ve zdravotnictví a v dnešní době ji tam potřebují a vnuk by musel být doma sám. Mám jako babička právo čerpat ošetřovné? Jsem stále pracující a nemám už dovolenou. Ještě bych chtěla zmínit, že navíc bydlím na druhém konci republiky, jsem z Mostu a […]

Zobrazit