Přídavky na bydlení v roce 2024

Budu mít nárok na příspěvek na bydlení v pronajatém bytě?

Dobrý den, chci se zeptat: S přítelem si chceme pronajmout byt a nevím, zda dostanu příspěvek na bydlení, pokud bude přítel uveden v nájemní smlouvě, ale trvalý pobyt bude mít jinde. Děkuji za odpověď

Zobrazit
 
 

Příspěvek na bydlení – vadí trvalý pobyt majitele bytu?

Dobrý den, Mám v plánu se s dětmi a manželem odstěhovat do většího bytu nájem 5500,- Kč. Já a děti tam budeme mít trvalé bydliště kvůli příspěvku na bydlení a školce. Manžel má trvalé bydliště jinde a mít ho tam i nadále bude. Pronajímatelka, tedy majitelka, která nám byt pronajímá, nám sepíše nájemní smlouvu. Ona […]

Zobrazit
 

Příspěvek na bydlení v podnájmu?

Dobrý den Chtěla bych se informovat ohledně příspěvku na bydlení. Chtěla bych odejít od manžela. Hledám si podnájem a chtěla bych, aby mi pronajímatel napsal trvalý pobyt, ale jsem vlastníkem bytu, ve kterém bych nebydlela, zůstal by v něm manžel. Mám nárok na nějakou pomoc? Děkuji

Zobrazit
 
 

Příspěvek na bydlení pro studenta s dítětem ve věku 7 let

Dobrý den, rád bych se zeptal, zda splňuji kritéria pro udělení příspěvku na bydlení. Jsem student 22 let a studuji denní studium VŠ. Již přes 2 roky mám stálou brigádu a z ní stálý příjem cca 6 – 7 tisíc měsíčně. Byt, ve kterém budeme bydlet, by byl na nájemní smlouvu s tím, že oba […]

Zobrazit
 

Příspěvek na bydlení – na jak dlouho?

Dobrý den, dne 8. 2. 2017 jsem žádala příspěvek na bydlení, který mi byl přiznán, ale v oznámení je pouze na období 1. 1. 2017 do 30. 6. 2017. Zajímalo by mne, proč byl, přiznám pouze na tuto dobu. Děkuji za odpověď

Zobrazit
 

Příspěvek na bydlení – z čeho se vypočítává výše?

Dobrý den, rád bych se informoval o příspěvku na bydlení. Podle čeho se vypočítává výše příspěvku? Dám příklad: Jelikož jsem student a rád bych se osamostatnil, mé příjmy by byly měsíčně cca 5 000 Kč (včetně alimentů, apod.) a našel bych si byt na nájemní smlouvu ve výši 10 000 – 11 000 Kč/měsíčně (včetně […]

Zobrazit