Kolik je nemocenská 2024

Jak se platí nemocenská a smlouva na dobu určitou

Dobrý den, od května 2020 jsem zaměstnána jako uklízečka. Právě jsem zjistila těhotenství a můj gynekolog mi doporučuje jít na rizikové těhotenství. Chtěla bych se zeptat, kolik by činila nemocenská, při mé hrubé mzdě 15 200,- Pracuji krátký a dlouhý týden, jeden den 12h. Byla by mi vyplácena nemocenská každý den, tedy pět dní v […]

Zobrazit
 
 

Nemocenská – termíny kdy sociální správa zasílá peníze

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak se vypočítává nemocenská a jaké jsou termíny, kdy sociální správa zasílá peníze. Marodila jsem od 7. 10. 2020 a nechala jsem se uschopnit 25. 11. 2020 a zatím mi žádné peníze nepřišly. Děkuji za odpověď.

Zobrazit
 

Srážky z nemocenské při insolvenci

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Tím, že jsem nikdy nemarodila, tak nevím, jak se vyplácí dávky. Před dvěma měsíci, mi byla povolena insolvence, před měsícem jsem musela podstoupit operaci, je to měsíc co nyní marodím. Chtěla jsem se zeptat, jak se ty dávky vyplácí a zda mi strhnou i insolvenční částku? Jsem matka samoživitelka, […]

Zobrazit
 
 

Platí se víkendy na neschopence?

Dobrý den, Jsem na neschopence kvůli koronaviru a zajímalo by mě, jak je to s placením nemocenské o víkendech? Platí se nemocenská i o víkendech? Děkuji za radu

Zobrazit
 

Výpočet neschopenky – z čeho se počítá nemocenská

Dobrý den, mám dotaz ohledně nemocenské. Od 1. 7. 2020 jsem na nemocenské. Chtěla jsem si vypočítat výši, ale bohužel se v tom nevyznám. Bylo uvedeno průměrný měsíční příjem za 12 měsíců a průměr za poslední kalendářní čtvrtletí. Takže rok zpět za 7/2019 hrubý měsíční příjem činil 44500,- Kč (byly v tom prémie). Od 1. […]

Zobrazit
 

Je možné v karanténě pracovat z domova?

Dobrý den, Vrátil jsem se před několika dny z lyžování v Itálii a bylo mi nařízeno, že mám kvůli koronaviru v Itálii zůstat doma v karanténě. Zajímalo by mě, jestli když budu v karanténě, tak jestli mohu z domu dále pracovat? Pracuji převážně na počítači, a tak mohu i během karantény pracovat z domu. Je to možné? Děkuji za informace

Zobrazit