Kolik je PPM v roce 2024?

Nárok na PPM při ukončení zaměstnání ve zkušební době

Dobrý den, do 31. 3. 2017 jsem byla zaměstnaná téměř 3 roky. Od 1. 4. 2017 jsem přešla do dalšího zaměstnání, kde jsem však pracovní poměr k 16.6 2017 ukončila. Od 19. 6. jsem zaměstnaná opětovně a také mám do poloviny září zkušební dobu. Během druhého zaměstnání jsem otěhotněla a nyní se snažím zjistit, jak […]

Zobrazit
 
 

Nárok na MD když mám odpracovány pouze 4 měsíce

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli mám nárok na mateřskou, když jsem nastoupila do nové práce a mám odpracované pouze 4 měsíce? Smlouvu mám na dobu neurčitou, takže jsem pořád zaměstnanec. Předtím jsem pracovala 3 roky jiné firmě. Děkuji za odpověď

Zobrazit
 

Pozdě podaná žádost o PPM

Dobrý den, dnes 5. 6. jsem volala na OSSZ ohledně zaslání podkladů k PPM, abych je mohla odevzdat, ale řekli mi, že tam nemají stále podklady od zaměstnavatele. Vzhledem k tomu, že mám termín porodu 9. 6., tak to s největší pravděpodobností nestihnu před porodem odevzdat. Co se tedy stane, pokud žádost odevzdám až po […]

Zobrazit
 
 

Dohoda o provedení práce a mateřská

Dobrý den, Chci se zeptat, jak je to s peněžitou pomocí v mateřství z DPP. Byla jsem několik let zaměstnána a po ukončení pracovního poměru jsem nastoupila pouze na dohodu o provedení práce. Mzda činí 15 000kč a je odváděno sociální pojištění. Práce není vhodná pro těhotné, tudíž bych byla na pracovní neschopnosti. Na nemocenskou […]

Zobrazit
 

Mám nárok na PPM – jsem na rizikovém těhotenství?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda mám nárok na PPM. V roce 2015 jsem otěhotněla, 22. března 2016, jsem nastoupila na mateřskou dovolenou. Bohužel jsem v dubnu v 36 TT porodila mrtvé dítě. Byla už jsem v podpůrčí době, takže jsem dostávala PPM. Po 14 týdnech jsem se vrátila zpět do práce. V dubnu […]

Zobrazit
 

Jak se vypočítá PPM v roce 2017

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak se mi bude vypočítávat PPM, když jsem na rizikovém těhotenství od poloviny dubna 2017 a termín porodu mám na začátku prosince. Mám pracovní smlouvu na dobu neurčitou. Předem děkuji za odpověď.

Zobrazit