Kolik je PPM v roce 2024?

Nárok na PPM v roce 2017 – nezaměstnaná po skončení studia VŠ

Dobrý den, Ráda bych se ujistila, zda jsem veškerým záležitostem ohledně nároku na PPM opravdu porozuměla (na daném úřadě mě opět informovali pouze všeobecně). Ihned po ukončení studia v září 2015 jsem nastoupila do zaměstnání na hlavní pracovní poměr, který trval do 31. 7. 2016 (ukončeno dohodou pro nevhodnost výkonu v těhotenství a nemožnosti mě […]

Zobrazit
 
 

Nárok na PPM při dlouhodobé pracovní neschopnosti

Dobrý den, chtěla bych se jenom zeptat, zda mám nárok na mateřskou, a co k tomu budu potřebovat? Od ledna 2014 do konce února 2016 jsem pracovala v jedné firmě v Jihlavě. Od 1. března 2016 jsem nastoupila do nové, pro mě lepší práce v Třešti. Z bývalého zaměstnání mě však nechtěli pustit tak jsem […]

Zobrazit
 

Nárok na mateřskou při ukončení zaměstnání ve zkušební době

Dobrý den, prosím potřebuji poradit. Rok a čtvrt jsem pracovala u jedné firmy na HPP, pracovní poměr jsem ukončila ke dni 18. 9. 2016 a k 19. 9. jsem nastoupila do nového zaměstnání. To jsem už byla těhotná, ale nevěděla jsem o tom. Zkušebku mám do 19. 12. a termín porodu 18. 5. 2017. V […]

Zobrazit
 
 

Výpověď v době těhotenství a nová smlouva

Dobrý den, 7. 11. 2016 jsem sama podala výpověď zaměstnavateli A, kde mám smlouvu na dobu neurčitou s tím, že od 1. 2. 2017 nastupuji do nového zaměstnání B, kde jsem měla mít dobu určitou do 31. 3. 2018. Během 14 dní jsem zjistila, že jsem těhotná, a tak jsem chtěla výpověď stáhnout. Stažení výpovědi […]

Zobrazit
 

Nárok na mateřskou – končí smlouva na dobu určitou

Dobrý den, jsem zaměstnaná u jedné firmy přes dva a půl roku, v polovině února 2017 mi bude končit smlouva. Momentálně marodím od května 2016 a budu až do ukončení smlouvy, problémy s páteří. S přítelem se snažíme o miminko. Pokud bych stihla do února otěhotnět a od doktora bych měla potvrzené rizikové těhotenství, mohla […]

Zobrazit
 

PPM při dvou zaměstnáních

Dobrý den, ráda bych Vás poprosila o radu a několik odpovědí, ohledně následující situace. Pro úvod uvádím důležitá data a následně vysvětlím situaci. Zaměstnání A – nástup 11.3.2013 – HPP – pracovní poměr doposud trvá – do listopadu 2017 na RD Zaměstnání B – nástup 19.7.2016 – HPP – pracovní poměr doposud trvá 1: dítě […]

Zobrazit