Nárok na dávky v nezaměstnanosti v roce 2022 – smlouva na dobu určitou

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, zda mám nárok na dávky v nezaměstnanosti, pokud bych nepodepsala další prodloužení smlouvy na dobu určitou, nebo pokud by mi ji naopak nechtěli prodloužit oni.

Ve firmě pracuji cca od poloviny roku 2020. Nejdříve jsem měla smlouvu jen na půl roku. Loni v lednu jsme podepsali prodloužení na jeden rok. Tato smlouva by mi měla skončit na konci ledna 2022.

Jak to bude s podporou v nezaměstnanosti, pokud by se už smlouva dál neprodlužovala? Mám případně nárok na nějaké odstupné?

Děkuji za odpověď

Dotaz poslal/a: Patricie D., 30.12.2021 20:58
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 01.01.2022 15:40 napsal/a:

Dobrý den,

Pokud byste na konci ledna 2022, ukončila pracovní poměr (vypršela by smlouva na dobu určitou), pak byste podle všeho měla mít nárok na podporu v nezaměstnanosti.

Podle toho co píšete, tak v současném zaměstnání pracujete cca 1,5 roku. Hlavní podmínkou nároku na podporu v nezaměstnanosti, je účast na důchodovém pojištění, v délce minimálně 12 měsíců za poslední dva roky. A tuto podmínku byste měla splňovat.

Na podporu v nezaměstnanosti, byste měla mít nárok na základě průměrného čistého výdělku v aktuálním zaměstnání. Pokud bude pracovní poměr ukončen na konci ledna 2022, pak je pro výpočet podpory rozhodující váš příjem ve 4 čtvrtletí roku 2021 (tj. měsíce říjen až prosinec 2021).

Výše podpory je 65% za první dva měsíce, 50% za druhé dva měsíce a 45% po zbytek doby. Na podporu můžete mít nárok 5 až 11 měsíců podle vašeho věku (do 50 roků je to 5 měsíců, nad 50 roků do 55 roků je to 8 měsíců a nad 55 roků je to 11 měsíců).

V případě pracovní smlouvy na dobu určitou, je jedno jestli o prodloužení nebudete stát vy nebo zaměstnavatel. Ani jeden z vás nemá žádnou povinnost smlouvu prodlužovat. V tomto případě se nejedná ani o výpověď, ani o ukončení pracovního poměru dohodou.

Smlouva na dobu určitou, je sjednána na konkrétní dobu (například na jeden rok) nebo do konkrétního data (například u vás by to mohlo být do 31. 1. 2022). A pokud se smluvní strany (vy a zaměstnavatel) nedohodnou jinak, pak smlouva skončí ke sjednanému datu nebo po uplynutí dohodnuté doby.

Není zde tedy ani důvod pro krácení podpory v nezaměstnanosti – pokud je pracovní poměr ukončen výpovědí ze strany zaměstnance, nebo dohodou bez uvedení vážného důvodu (paragraf 5, odstavec c, zákona o zaměstnanosti), pak je podpora v nezaměstnanosti po celou dobu jen 45%. To ale není váš případ, protože u smlouvy na dobu určitou, která končí uplynutím doby, se nejedná ani o výpověď, ani o dohodu.

Tj. po případném skončení smlouvy na dobu určitou (pokud se nedohodnete na prodloužení, což vůbec není vaše povinnost), byste měla do 3 pracovních dní zajít na Úřad práce, a měla byste zde mít nárok na podporu v nezaměstnanosti.

Při ukončení pracovního poměru na dobu určitou, nevzniká nárok na odstupné. Na odstupné máte nárok jen v případě výpovědi ze strany zaměstnavatele. Nebo i v případě dohody, pokud je to z nějakého z důvodů uvedených v paragrafu 52, zákoníku práce. Pak je nárok na odstupné ve výši jednoho až trojnásobku průměrného výdělku.

 

Zařazeno v: , , , , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Odstupné:

Podpora v nezaměstnanosti a odstupné vyplacené před rokem

-

Dobrý den, v květnu 2021 jsem na 3 letech věku dítěte byla pro nadbytečnost propuštěna ze zaměstnání a bylo mi vyplaceno odstupné. Do května 2022 jsem ještě na rodičovské dovolené a pobírám příspěvek. V květnu 2022 se půjdu pravděpodobně registrovat na úřad práce a žádat o podporu. Bude mi podpora vyplácena hned od prvního dne […]

Zobrazit odpověď

Pobírání rodičovského příspěvku i 4 rok

-

Dobrý den, Na konci roku, mi končí tříletá rodičovská dovolená. Na úřadu práce budu žádat o pobírání rodičovského příspěvku i ve 4. roce. Tedy do konce roku 2022, kdy budou synovi 4 roky. Jsem zaměstnaná na dobu neurčitou. Požádala jsem zaměstnavatele o neplacená volno ve 4. roce. Pochopila jsem, že pro něj by bylo nejlepší, […]

Zobrazit odpověď

Výpověď ze zdravotních důvodů

-

Dobrý den, u stávajícího zaměstnavatele jsem zaměstnán od roku 2016 na pozici Programátor. Za dobu výkonu práce kromě práce na PC přibyly i pracovní povinnosti, obsluha stroje a s tím spojené práce jako zvedání a přemisťování těžkých břemen nebo přemisťování těžkých palet s materiálem. V roce 2019 jsem byl operován pro vyhřezlou plotýnku v bederní […]

Zobrazit odpověď

Nárok na odstupné ze zdravotních důvodů a výše odstupného

-

Dobrý den, dne 9. 2. 2021 jsem byl, uznám práce neschopným, z důvodu bolesti kyčelního kloubu a zároveň čekání do 12. 3. 2023 na operaci. Po celou dobu jsem navštěvoval lékaře a chodil na rehabilitaci. V květnu mě obvodní lékař řekl, že s touto nemocí není možné už nastoupit do práce a mám si jít […]

Zobrazit odpověď