Brigáda během péče o dítě do 7 roků

Přivýdělek na rodičovské dovolené

Rodičovské dovolené a pobírám rodičovský příspěvek ve výši 7090 Kč. Nyní mi od zaměstnavatele byla nabídnuta práce na stejné pozici, kterou jsem vykonávala před nástupem na MD, akorát ve zkráceném úvazku (čtvrtek, pátek – 7 hodin denně). Chtěla bych se prosím zeptat, jestli je možné nastoupit na tu samou pozici a jestli není potřeba vystavit […]

Zobrazit
 
 

Péče o dítě – mám nárok na nějaké dávky?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jsem na úřadu práce, pobírám příspěvek na bydlení a alimenty – otec jinak nefunguje. Nemohu sehnat práci a syn navštěvuje předškolní docházku v mateřské škole. moje otázka zní: Když se přihlásím na zdravotní pojišťovně jako matka v domácnosti, že budu pečovat o synka, mám nárok na nějaké dávky? Protože […]

Zobrazit
 

Ukončení rodičovské dovolené – péče o dítě do 7 roků

Dobrý den, k 1.1.2018 mi bylo ukončeno vyplacení rodičovského příspěvku. Dcera je od září 2017 ve školce, ale je často nemocná a pro mě je nemožné nastoupit zpět do zaměstnání na 100%. Chtěla jsem se nahlásit na svou pojišťovnu jako osoba pečující o dítě do 7let věku dítěte, abych měla vyřešené zdravotní pojištění. Jak je […]

Zobrazit
 
 

Osoba pečující o 2 děti do 15let – sociální a zdravotní?

Dobrý den, Chci se zeptat. Jsem vedená na ÚP, ale už nic nepobírám. Když bych se na pojišťovně nahlásila jako osoba pečující o 2 děti do 15 let, tak zdravotní za mě bude dále platit stát a sociální si budu platit sama, pokud chci, aby se mi roky doma počítaly na důchod? A musím i […]

Zobrazit
 

Mám být nezaměstnaná na Úřadu práce, nebo matka pečující o dítě do 7 roků?

Dobrý den, potřebovala bych poradit s několika věcmi. Jsem od 1. 6. 2017 vedena jako uchazeč o zaměstnání po rodičovské dovolené, dcera půjde do školky až v září. Paní na ÚP mi říkala, že už nekoukají na to, zda matka musí být doma, protože dítě nemá ještě ve školce, nechají mě 2měsíce a pak mi […]

Zobrazit
 

Chybějící dny pro výpočet důchodu

Dobrý den, nechala jsem si zaslat evidenční osobní list důchodového pojištění a kromě pár neevidovaných dnů, mi chybí zaregistrovaná celá mateřská od roku 2001 do 2004! Jak je to možné? Díky za odpověď

Zobrazit