Epidemie koronavirus

Mám nárok na kompenzační bonus pro OSVČ za únor a březen 2021?

Dobrý den, mám dotaz, zda mám nárok na kompenzační bonus pro OSVČ za únor a březen 2021. Jezdíme na farmářské trhy v období březen až listopad. Přes zimní měsíce nevykazujeme žádnou tržbu. Živnost nebyla nikdy přerušena. Jelikož nemáme žádný jiný příjem, za zimní měsíce, které se nyní uvádí do žádosti, je tedy tržba nulová. Děkuji za […]

Zobrazit
 
 

Nárok na ošetřovné v březnu 2021 – 10 narozeniny

Dobrý den, od 1. 3. 2021 jsem nastoupila na OČR – nahlásila jsem ho v práci. Synovi bude 21. 3. 2021 už 10 let. Pochopila jsem, že pokud nastoupím na OČR před narozeninami, mám nárok, dokud OČR nepřeruším. Ale jak je to s tím vygenerovaným číslem na žádosti? To si vlastně vygeneruji, až synovi bude […]

Zobrazit
 

Nárok na kompenzační bonus – OSVČ hlavní + brigáda DPP

Dobrý den, prosím o radu, zda mám nárok na kompenzační bonus za únor a březen 2021. Jako masérka mám uzavřenou provozovnu z nařízení vlády, je to moje hlavní činnost. Pokles tržeb 100%. V době zákazu: prosinec 2020 až březen 2021 jsem zaměstnána na DPP – dohoda o provedení práce s výdělkem do 10.000,- Kč – […]

Zobrazit
 
 

Nárok na kompenzační bonus nebo ošetřovné pro OSVČ – spolupracující osoba

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda-li mám nárok na nějakou podporu od státu. Jsem jako spolupracující osoba u mého manžela, který je OSVČ a nadále pracuje. V současné době ale musím být doma s našimi dětmi (4+7 let), jelikož jsou školy a školky uzavřené. Mám nárok na ošetřovné, pokud si platím sociální a zdravotní […]

Zobrazit
 

Nárok na kompenzační bonus – řemeslník (zednictví)

Dobrý den, provozuji řemeslnou činnost zednictví. Pracuji sám a provádím jen drobné zakázky v bytech – rod. domech. Zákazníci bohužel v současné situaci odkládají tyto zakázky na pozdější období (časově neurčené). Mám nárok na kompenzační bonus? Děkuji

Zobrazit
 

OSVČ prádelna – nárok na kompenzační bonus

Dobrý den, jsem OSVČ – praní prádla pro hotely a penziony, z důvodu  uzavření hotelů a penzionů nemůžeme službu poskytovat, má smysl podávat žádost o KB? Děkuji za odpověď

Zobrazit