Minimální sociální pojištění 2024

Mám jít jako těhotná na úřad práce?

Dobrý den, prosím o radu. Již pátým rokem většinu roku pobývám s rodinou v zahraničí. Manžel zde pracuje a já se starám o syna a domácnost. Jsem nezaměstnaná, ve zdravotní pojišťovně vedená jako osoba pečující o dítě do sedmi let. Sociální pojištění si neplatím, bylo mi na OSSZ řečeno, že to není povinné. Nyní jsem […]

Zobrazit
 
 

Neschopenka kvůli lázním, když jsem doma a pobírám příspěvek na péči

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Když budu doma, a budu pobírat příspěvek na péči na svoji postiženou švagrovou, jak to mám udělat s neschopenkou kvůli lázním. Jsem po onkologické léčbě a mám jet do lázní s kompletní lázeňskou péči, ale je to podmíněné neschopenkou. Momentálně jsme se dostali do situace, kdy budu muset zůstat […]

Zobrazit
 

Osoba pečující o dítě do 7 let – sociální pojištění?

Dobrý den, Chci se zeptat. Jsem vedena na UP ,ale už nic nepobírám. Když bych se na pojišťovně nahlásila jako osoba pečující o dítě do 7 let, tak sociální si budu platit sama? A musím i na UP nahlásit že pečuji o dítě do 7 let? Děkuji za odpověď

Zobrazit
 
 

Péče o osobu blízkou – sociální a zdravotní pojištění?

Dobrý den, babička je závislá na péči jiné osoby ve stupni III (těžká závislost), pobírá i příspěvek na péči. Chci se zeptat, kam se musím nahlásit, když o ni celodenně pečuji? Na zdravotní pojišťovnu i někam na úřad, popř. kam přesně? Bude za mě zdravotní pojištění v tomto případě platit stát? Sociální pojištění si ale […]

Zobrazit
 

Jaká bude výše PPM (peněžitá pomoc v mateřství) u OSVČ

Dobry den, s přítelem plánujeme miminko, a protože máme vysoké výdaje na placení hypotéky, chci si naplánovat, jaká bude naše finanční situace. Jde mi o peněžitou pomoc v mateřství, která se tedy dle zde dostupných informaci vyplácí těch 6 týdnu před porodem? Jsem OSVC a platím si již druhým rokem nemocenské pojištěni – tu nejnižší […]

Zobrazit
 

Sociální pojištění při mateřské do 7mi let

Dobrý den, rozhodla jsem se, že zůstanou na mateřské s dítětem až do 7mi let. Vím, že mi stát bude platit zdravotní pojištění, ale jak je to se sociálním? Nemusí se platit jako u mateřské do 4let? Je to tzv. náhradní doba pojistného? Započítává se mi tato doba do odpracovaných let-do důchodu? Děkuji

Zobrazit