Ochranná doba 180 dní

Peněžitá pomoc v mateřství – smlouva na dobu určitou

Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně mé situace. Zjistila jsem, že jsem těhotná a na mateřskou bych měla nastoupit na začátku prosince 2017. Jsem zaměstnaná od 10. 10. 2016 a smlouva mi končí 30. 9. 2017. Smlouva mi z důvodu těhotenství již nebude prodloužena. Předtím jsem byla zaměstnaná v bance od 1. 9. 2015 – […]

Zobrazit
 
 

Mateřská a ochranná lhůta – ukončení PP ve zkušební době

Dobrý den, 20. března 2017 jsem nastoupila do nové práce, byla sjednána 3 měsíční zkušební doba. Jenže 24. 4. 2017 jsem zjistila, že jsem těhotná, a musela jsem nastoupit na neschopenku kvůli rizikovému těhotenství. Termín porodu mám 13. 12. 2017 Dnes, tj. 5. 6. 1017 mi přišlo zrušení pracovního poměru ve zkušební době. Zrušení bude […]

Zobrazit
 

Mateřská dovolena a výpověď ze zaměstnání

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Pracuji nepřetržitě 4 roky, avšak nyní se chystám dát výpověď. Ale do toho se snažíme mít dítě, tak bych nechtěla přijít o mateřskou. Má otázka zní: 1) budu na pracovním úřadě 1-2 měsíce a otěhotním, mám stále nárok? Je toto ochranná lhůta 180 dni? 2) posléze si musím rychle […]

Zobrazit
 
 

Nemocenská a ukončení pracovní smlouvy

Dobrý den, chtěla bych se zeptat… Dne 30. 6. 2017 mi končí pracovní smlouva na dobu určitou (netuším, zda-li mi smlouvu prodlouží). Od 24. 4. 2017 jsem na neschopence a včera sem zjistila, že sem těhotná. Od ledna 2016 do listopadu 2016 sem pracovala na DPP (administrátor webových stránek). Od listopadu 2016 a vlastně až […]

Zobrazit
 

Jak se počítá ochranná lhůta v těhotenství?

Dobrý den, nyní jsem v 6. týdnů těhotenství, termín porodu bude někdy v druhé půlce až ke konci ledna 2018. Pracuji na úřadě a musím vykonat zvláštní odbornou způsobilost, nyní jedu na druhý opakovaný pokus na ústní část, zkoušku mám 20.06. V případě, že bych zkoušku nevykonala a již nejela ani na opětovný 3. pokus. […]

Zobrazit
 

Nárok na mateřskou po výpovědi v zaměstnání?

Dobrý den, rád bych se zeptal na naši situaci. Manželka byla zaměstnaná poslední 4 roky v jedné společnosti. Letos podala výpověď a bude končit 30. dubna 2017. 14 dní po podání výpovědi jsme zjistili, že je manželka těhotná. Dočetl jsem se, že existuje nějaká ochranná lhůta či tak něco? Ale nevím přesně její specifikaci. Rodit […]

Zobrazit