Ochranná doba 180 dní

Budu mít nárok na mateřskou – jak se počítá ochranná doba?

Dobrý den, v jedné Vaší odpovědi jsem se dočetla níže uvedené: Je to „až“ 180 dní. Pokud by poslední zaměstnání, ve kterém jste otěhotněla, trvalo kratší dobu, třeba jen 3 měsíce, pak je i ochranná lhůta kratší – byla by jen 3 měsíce. Pokud trvalo alespoň 6 měsíců, pak je i ochranná lhůta oněch 180 […]

Zobrazit
 
 

Nárok na PPM při ukončení zaměstnání ve zkušební době

Dobrý den, do 31. 3. 2017 jsem byla zaměstnaná téměř 3 roky. Od 1. 4. 2017 jsem přešla do dalšího zaměstnání, kde jsem však pracovní poměr k 16.6 2017 ukončila. Od 19. 6. jsem zaměstnaná opětovně a také mám do poloviny září zkušební dobu. Během druhého zaměstnání jsem otěhotněla a nyní se snažím zjistit, jak […]

Zobrazit
 

Mateřská dovolená – ukončení zaměstnání ve zkušební době

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli mám nárok na mateřskou dovolenou, jestliže jsem byla od 1. 2. 2017 zaměstnána a měla zkušební dobu na 3měsíce, ale musela jsem jít kvůli rizikovému těhotenství na neschopenku a zaměstnavatel mě po 14 dnech vyhodil. Na nemocenské jsem zůstala a od 27.7.-10.8. Mám nastoupit na mateřskou, ale nevím, […]

Zobrazit
 
 

Nárok na PPM a ochranná lhůta 180 dní?

Dobrý den, zajímalo by mě, zda se ochranná lhůta těhotné, počítá do odpracovaných 270 dní? V době, kdy mi skončí pracovní poměr, budu mít odpracovaných 180 dní. Bude mi tedy chybět 90 dní pro nárok na PPM. Vím, že budu v ochranné lhůtě, ale potřebovala bych poradit, jestli mi vznikne nárok na PPM? Děkuji za […]

Zobrazit
 

Mateřská u 2. dítěte – výpověď ve zkušební době

Dcera je na rodičovské dovolené, která jí končí v říjnu. Dostala možnost nastoupit do zaměstnání blíže bydliště, ale už v červnu. Dala proto výpověď v původním zaměstnání s tím, že ihned další den nastoupí v novém. Mezitím však zjistila, že je těhotná. Předpokládám, že nová firma po zjištění jejího těhotenství (bývá ji zle), jí ve […]

Zobrazit
 

Změna zaměstnaní – nárok na PPM

Dobrý den, od roku 2012 jsem zaměstnaná na dobu neurčitou, momentálně jsem na rodičovské se synem. Se zaměstnavatelem jsme podepsali dohodu o ukončení pracovního poměru k 15. 6. 2017 a 16. 6. 2017 nastupuji plynule do nové práce. Minulý týden jsem ale zjistila, že jsem těhotná. Bojím se, že když to v nové práci zjistí, […]

Zobrazit