Péče o dítě do 7 roků

Mám být nezaměstnaná na Úřadu práce, nebo matka pečující o dítě do 7 roků?

Dobrý den, potřebovala bych poradit s několika věcmi. Jsem od 1. 6. 2017 vedena jako uchazeč o zaměstnání po rodičovské dovolené, dcera půjde do školky až v září. Paní na ÚP mi říkala, že už nekoukají na to, zda matka musí být doma, protože dítě nemá ještě ve školce, nechají mě 2měsíce a pak mi […]

Zobrazit
 
 

Těhotenství a zdravotní pojištění

Dobrý den, mám dotaz a zkusím ho napsat srozumitelně. Jsem nyní doma se synem po ukončení rodičovské dovolené, kterou jsem měla na tři roky. Nevzali ale syna do školky, zůstala jsem tedy s ním doma, byla nějakou dobu na pracovním úřadu, jelikož jsem měla nárok na některé dávky, Po vybrání dávek mi poradily, ať se […]

Zobrazit
 

Kam se hlásit po narození druhého dítěte?

Dobrý den, do konce prosince jsem pobírala rodičovský příspěvek na syna. Teď jsem hlášena na pojišťovně jako osoba pečující o dítě do 4 let. V červnu porodím druhé dítě, nemám nárok na PPM a nechci pobírat 4letou variantu RP, tudíž jej budeme řešit přes manžela. Jak to v tomto případě se mnou v souvislosti s […]

Zobrazit
 
 

Péče o dítě do 7 let věku a vztah se zaměstnavatelem

Dobrý den, v současné době jsem zaměstnankyní na rodičovské dovolené. Nejmladšímu dítěti budou brzy tři roky, ale chci s ním zůstat ještě další rok doma. Co pro to musím udělat? Vím, že musím jít na zdravotní pojišťovnu a podepsat tam čestné prohlášení, že řádně pečuji o dítě do 7 let věku. Musím o stejnou věc […]

Zobrazit
 

Evidence na UP nebo osoba pečující o dítě?

Dobrý den, prosím o radu, zda je pro mě výhodnější po skončení rodičovské dovolené a podání výpovědi v zaměstnání se nahlásit na ÚP, protože dítě nemá školku a tudíž se o něj musím starat nebo na VZP, jako osoba pečující o dítě do 7 let věku. Mám nárok na podporu v nezaměstnanosti? Můžu se i […]

Zobrazit
 

Můžu těhotná se jít nahlásit na úřad práce?

Dobrý den, jsem těhotná a první rodičák mi končí únor/2017 mám další termín květen/2017. Můžu na ty 3 měsíce do porodu se nahlásit na úřad práce? Jsem vyučená v oboru, kde pořád berou lidi (kuchař), budou mi nutit hledat si práci, než porodím? Ještě by mě zajímalo, když si vezmu rodičák na druhé dítko přes […]

Zobrazit