Zdravotní pojištění po rodičovské 2024

Nástup na Úřad práce po rodičovském příspěvku

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak je to s nástupem na Úřad práce, po rodičovském příspěvku. Loni v březnu byly dcerce 3 roky. Z důvodu nepřijetí do mateřské školy jsem musela dát v práci výpověď. Prodloužila jsem si příspěvek do 4 let dítěte. Jakou výši podpory budu pobírat a jaké potřebné dokumenty musím přinést […]

Zobrazit
 
 

Přechod z vedlejší činnosti OSVČ na hlavní

Dobrý den, přechod z vedlejší činnosti na hlavní je dosažením věku 3 let u dítěte, nebo dobráním rodičovského příspěvku? Syn bude mít tři roky v březnu, ale rodičovský příspěvek budu pobírat až do srpna. Nevím, kdy je potřeba se nahlásit na ZP a OSSZ. Moc Vám děkuji za odpověď.

Zobrazit
 

Zdravotní pojištění v době těhotenství

Dobrý den, chci se zeptat, jak je to se zdravotním pojištěním v době těhotenství. Nyní už si ho asi 3 měsíce platím sama (na ÚP nejsem, občas sem měla nějakou brigádu), ale nyní bych už uvítala, kdyby za mě tuto povinnost převzal stát. Jak mám postupovat? Mám se jít zaevidovat na UP, i když vím, […]

Zobrazit
 
 

Zdravotní pojištění po skončení rodičovské

Dobrý den, ještě jednou se na vás obracím se žádostí o odpověď. Synovi budou čtyři roky 1. 12. 2020, do té doby pobírám rodičovský příspěvek. Pracovní poměr jsem ukončila dohodou ve třech letech syna, když mi nepovolili v práci neplacené volno do synových čtyř let. Potřebovala bych vědět, zda si budu muset platit zdravotní pojištění […]

Zobrazit