Zdravotní pojištění po rodičovské 2024

Prodloužení rodičovského příspěvku – kolik je podpora po rodičovské 2023?

Dobrý den, není mi úplně jasné, pokud si chci nechat prodloužit rodičovský příspěvek a nemám jistotu zaměstnání (resp. nejsem zaměstnaná), tak mi ÚP bude nadále po dobu vyplácení příspěvku hradit sociální a zdravotní? Všude se píše o případech návratu do zaměstnání…. A pochopila jsem správně, že po skončení příspěvku se mohu přihlásit na ÚP, jako […]

Zobrazit
 
 

Konec RP – mám nárok na nějaký příspěvek?

Dobrý den, mám dotaz Momentálně pobírám rodičovský příspěvek, v červenci letošního roku mi ale končí, dceři budou v létě 3 roky, a tudíž mi ji momentálně do školky nevzali. V zaměstnání, v kterém jsem předtím pracovala, budu muset dát výpověď, protože jsem se během mateřské odstěhovala na druhý konec republiky a dojíždění nepřipadá v úvahu. […]

Zobrazit
 

Ukončení rodičovské dovolené v roce 2022 a začátek mateřské na druhé dítě

Dobrý den! V lednu 2022, mi končí po třech letech rodičovská dovolená. A v dubnu 2022, čekáme narození druhého dítěte, takže pak budu zase na mateřské. Můžete mi poradit, jestli se mám do té doby hlásit na Úřadu práce, když mi budou zbývat 3 měsíce do porodu? Děkuji za odpověď!

Zobrazit
 
 

Nástup do práce po rodičovské dovolené

Dobrý den, potřebovala bych poradit, na pracovním Úřadě mi nejsou schopni dát odpověď. Situace je taková: V lednu 2022 mi končí rodičovská dovolená a měla bych nastoupit do práce (dceři budou 3 roky a bohužel nemáme školku, ani případné babičky na hlídání, tak nebudu schopná nastoupit a nemyslím si, že ani do budoucna, bych mohla […]

Zobrazit
 

Rodičovská dovolená a Úřad práce

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Jsem maminka na rodičovské dovolené. Synovi budou 3. 11. 2021 3 roky. Firma kde jsem pracovala, skončila a tak se nemám kam vrátit. Chtěla bych se zaevidovat na Úřadu práce. Má otázka zní, do kdy se mám zaevidovat, aby za mě bylo placené sociální a zdravotní, než […]

Zobrazit
 

Pobírání rodičovského příspěvku i 4 rok

Dobrý den, Na konci roku, mi končí tříletá rodičovská dovolená. Na úřadu práce budu žádat o pobírání rodičovského příspěvku i ve 4. roce. Tedy do konce roku 2022, kdy budou synovi 4 roky. Jsem zaměstnaná na dobu neurčitou. Požádala jsem zaměstnavatele o neplacená volno ve 4. roce. Pochopila jsem, že pro něj by bylo nejlepší, […]

Zobrazit