Změny rodičovský příspěvek od 1.1.2024

Mateřská a rodičovská po návratu do ČR

Dobrý den, s přítelem žijeme v Německu dva a půl roku. Já jsem na rodičovské dovolené do října tohoto roku, ale do teď jsem byla zaměstnaná a dva dny v týdnu pracovala. V listopadu se má narodit další dítě. Přítel je momentálně nezaměstnaný. Teď se chceme na stálo vracet do České Republiky a já dala […]

Zobrazit
 
 

Změna výše RP v roce 2017

Dobrý den, jsem samoživitelka na rodičovské dovolené. Rodila jsem v srpnu 2016. Automaticky jsem dostala 4 letou variantu čerpání RP. Od roku 2017 má přijít změna a měla by být možnost čerpat RP i v 3 leté variantě. Budu mít možnost si to změnit, nebo je tato změna jen pro děti narozené v roce 2017? […]

Zobrazit
 

Opakovaná žádost o rodičovský příspěvek

Můj syn mladší 2 let nastoupil od prosince 2016 do jeslí na dobu převyšující 46 hodin měsíčně. Z toho důvodu jsem podala žádost o ukončení pobírání rodičovského příspěvku. Nevíte, prosím, zda bylo schváleno, že se od ledna 2017 nebude již docházka do jeslí sledovat? Mohla bych v tom případě v lednu o rodičovský příspěvek opět […]

Zobrazit
 
 

Změna výše rodičovského příspěvku

Dobrý den, chci se zeptat, je možno změnit pobírání rodičovského příspěvku? Jde o to, že při žádosti jsem zaškrtla, že nemám možnost volby, i když byl partner zaměstnán. Když by se rodičovský příspěvek přepsal, na partnera bylo by možné změnit dobu pobírání rodičovský příspěvku. V roce 2012 jsme to u prvního syna přepsali na partnera […]

Zobrazit
 

Nárok na porodné v roce 2017

Dobrý den, Jaké jsou prosím podmínky k nároku na porodné v roce 2017? Může uplatňovat i rodina, kde manžel je vlastníkem začínající firmy bez zisku? Budou se měnit i podmínky rodičovské dovolené (volba délky dle rodičů a ne dle příjmu)? Děkuji

Zobrazit
 

Těhotná ve zkušební době – nemocenská a mateřská

Dobrý den, od ledna 2012 jsem byla zaměstnaná. V září 2012 jsem šla na mateřskou na 2 roky a stále jsem byla zaměstnaná ve stejné práci. Od roku 2014 jsem byla na dva roky na neplaceném volnu s dítětem doma do věku necelých 4 let. Tato práce byla ukončena 4. 9. 2016 a 5. 9. […]

Zobrazit