Změny rodičovský příspěvek od 1.1.2024

Výše rodičovského příspěvku

Hezký dobrý den, mám k prosbičku – chci si změnit výši rodičovského příspěvku a můj denní vyměřovací základ je 386,-Kč, na jakou částku si mohu rodičovský příspěvek zvednout? Prosím o výpočet nejvyšší přibližné částky, o kterou mohu požádat, děkuji. Přeji hezký den

Zobrazit
 
 

Rychlejší vyplacení rodičovského příspěvku v roce 2017?

Dobrý den, mám dotaz. Nyní mám dcerku, která má 7. 5. 2017 rok a jsem v pátém měsíci těhotenství. Rodičovskou pobírám tu nejvyšší částku, a jelikož se druhé narodí v září, tak vím, že budu muset rodičovskou předčasně ukončit. Přijdu tím, ale o cca 80 000 Kč, což mě přijde dost nespravedlivé. Slyšela jsem o změně […]

Zobrazit
 

Čerpání RP a další těhotenství

Dobrý den, mohu Vás požádat o radu? V současné době pobírám rodičovský příspěvek 7400 Kč, dceři jsou 2 roky, mateřskou mám na 3 roky. Podařilo se mi znovu otěhotnět. Miminko by se mělo narodit v lednu 2018. Je možné si v této době zvýšit RP a do porodu ho dočerpat? Smlouvu u zaměstnavatele mám na […]

Zobrazit
 
 

RD a z ní přechod na MD

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli mám zákonnou povinnost hlásit úřadu práce, že z RD (PPM nebudu mít dočerpanou) nastupuji na MD, nebo si to „úřady navzájem sdělí“. Předem děkuji za odpověď, s pozdravem

Zobrazit
 

Nárok na RP při částečném úvazku

Dobrý den, v půlce roku 2016 jsem začala pobírat RP na syna. Celý RP bych měla vyčerpat až v 09/2018. Ale nyní v 04/2017 jsem dostala pracovní nabídku na částečný úvazek u jiného zaměstnavatele než před porodem. Můj dotaz zní, zda je možné dal pobírat RP nebo o peníze v případě nástupu na částečný úvazek […]

Zobrazit
 

Rodičovská dovolená na 3 roky v roce 2017?

Dobrý den, je možné vyčerpat rodičovský příspěvek během tří let? Nebo stále platí na 4 roky? Nikde jsem se nedočetla, jestli je tato změna už aktuální. Mám termín porodu v červenci. Děkuji za odpověď.

Zobrazit