Zvýšení rodičovského příspěvku od 1.1.2021

Zvýšení rodičáku když ho mám na 4 roky

Dobrý den, prosím o radu. Jsem na rodičáku, synovi jsou tři roky a jsem znovu těhotná. Rodičák mam na čtyři roky. Je možnost teď dobu rodičáku zkrátit a zvýšit tím částku rodičovského příspěvku? Děkuji moc za odpověď

Zobrazit

Rodičovský příspěvek – otec dítěte je OSVČ

Dobrý den, v srpnu 2018 budu nastupovat na rodičovský příspěvek, dnem porodu dítěte, na PMM nárok nemám, otec dítěte (nejsme manželé), podniká jako OSVČ. Sociální a nemocenské pojištění platil, je možné si díky němu vybrat tříletou variantu 7600/měsíčné, i když doma s dítětem budu já? Popřípadě, co budeme k tomu potřebovat, ať si to můžeme […]

Zobrazit

Dočerpání rodičovské dávky před narozením druhého dítěte

Dobrý večer, chtěla bych se zeptat, zdali je možné si zažádat o vyplacení zbytku rodičáku. Čekám v brzké době druhé dítě a rodičák mi vychází do května ale, jelikož budu za chvíli rodit, tak mi ty dva zbylé měsíce, co bych měla ještě vyčerpat, utečou. Je nějaká možnost o vyplácení této dávky zažádat? děkuji za […]

Zobrazit

Rodičovská dovolená a podpora v nezaměstnanosti

Dobrý den, jsem OSVČ a manžel zaměstnanec. Na mateřské dovolené byl manžel. Nyní půjdu na rodičovskou dovolenou, která se vypočítá z manželova příjmu ze zaměstnaneckého poměru já. Bohužel manžel nyní skončil v zaměstnání (dohoda bez uvedení důvodu) a přihlásil se na úřad práce a bude pobírat podporu v nezaměstnanosti. Nebudou se krýt tyto dávky a […]

Zobrazit

Rodičovská dovolená – co vše se dokládá k žádosti o rodičovský příspěvek?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, co vše se dokládá k žádosti o rodičovský příspěvek, když vím, že na mateřskou nemám nárok. Jsem studentka, momentálně jsem studium přerušila. Děkuji za odpověď.

Zobrazit

Mateřská dovolená u druhého dítěte nebo rodičovský příspěvek?

Dobrý den, Pobírám rodičovský příspěvek na první dítě (1,5 let), při něm jsem nastoupila na částečný úvazek do zaměstnání a znovu otěhotněla, vracím se tedy na rodičovskou dovolenou u zaměstnavatele, ale bylo mi sděleno, že budu mít znovu nárok i na mateřskou dovolenou. Je to pravda? A bude vadit, že jsem 9 měsíců znovu pracovala, […]

Zobrazit