Zvýšení rodičovského příspěvku od 1.1.2024

Zvýšení rodičovského příspěvku nad 10 000 Kč měsíčně

Dobrý den, manželka bude od ledna 2022, pobírat rodičovský příspěvek 10 000 Kč. My jsme chtěli navýšit měsíční splátky. Na úřadu práce nám řekly ano, musím donést od sociálky denní vyměřovací základ. Na sociálce mě to paní odmítla napsat, protože já nejsem účastník na nemocenském pojištění. Chtěl bych vás zeptat – co mam dělat??

Zobrazit
 
 

Zvýšení rodičáku když ho mám na 4 roky

Dobrý den, prosím o radu. Jsem na rodičáku, synovi jsou tři roky a jsem znovu těhotná. Rodičák mam na čtyři roky. Je možnost teď dobu rodičáku zkrátit a zvýšit tím částku rodičovského příspěvku? Děkuji moc za odpověď

Zobrazit
 

Rodičovský příspěvek – otec dítěte je OSVČ

Dobrý den, v srpnu 2018 budu nastupovat na rodičovský příspěvek, dnem porodu dítěte, na PMM nárok nemám, otec dítěte (nejsme manželé), podniká jako OSVČ. Sociální a nemocenské pojištění platil, je možné si díky němu vybrat tříletou variantu 7600/měsíčné, i když doma s dítětem budu já? Popřípadě, co budeme k tomu potřebovat, ať si to můžeme […]

Zobrazit
 
 

Dočerpání rodičovské dávky před narozením druhého dítěte

Dobrý večer, chtěla bych se zeptat, zdali je možné si zažádat o vyplacení zbytku rodičáku. Čekám v brzké době druhé dítě a rodičák mi vychází do května ale, jelikož budu za chvíli rodit, tak mi ty dva zbylé měsíce, co bych měla ještě vyčerpat, utečou. Je nějaká možnost o vyplácení této dávky zažádat? děkuji za […]

Zobrazit
 

Rodičovská dovolená a podpora v nezaměstnanosti

Dobrý den, jsem OSVČ a manžel zaměstnanec. Na mateřské dovolené byl manžel. Nyní půjdu na rodičovskou dovolenou, která se vypočítá z manželova příjmu ze zaměstnaneckého poměru já. Bohužel manžel nyní skončil v zaměstnání (dohoda bez uvedení důvodu) a přihlásil se na úřad práce a bude pobírat podporu v nezaměstnanosti. Nebudou se krýt tyto dávky a […]

Zobrazit
 

Rodičovská dovolená – co vše se dokládá k žádosti o rodičovský příspěvek?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, co vše se dokládá k žádosti o rodičovský příspěvek, když vím, že na mateřskou nemám nárok. Jsem studentka, momentálně jsem studium přerušila. Děkuji za odpověď.

Zobrazit