Ochranná doba 180 dní

Nárok na mateřskou, když jsem ve výpovědní lhůtě?

Dobrý den, nejsem si jistá, zda budu mít nárok na mateřskou, moje situace je nyní taková: zaměstnaná jsem byla na HPP 8 měsíců, ale dala jsem sama výpověď a teď jsem ve dvouměsíční výpovědní lhůtě, ve které jsem ale otěhotněla. Pracovní poměr tedy skončí a já již nebudu zaměstnaná v těhotenství. Termín nástupu na mateřskou […]

Zobrazit
 
 

Nemocenská a následná mateřská

Dobrý den, chtěla jsme se zeptat. Jsem zaměstnaná od roku 2010. V květnu 2016 jsem nastoupila na nemocenskou, která stále trvá. Nyní jsem ve 4 měsíci těhotenství, termín porodu mám v listopadu. Chtěla jsem se zeptat, zda mám nárok na PPM, pokud ano z čeho se bude vypočítávat, když budu déle než rok na nemocenské? […]

Zobrazit
 

Nárok na PPM po ukončení pracovního poměru

Dobrý den, v současné době jsem rok na rodičovské dovolené s prvním dítětem a 5. 5. 2017 mi skončil pracovní poměr (byl na dobu určitou), čekám ale druhé dítě, termín porodu mám 29. 6. 2017. Mám v tomto případě nárok na peněžitou pomoc v mateřství od bývalého zaměstnavatele? Nebo jen na rodičovský příspěvek od úřadu […]

Zobrazit
 
 

Nárok na PPM v případě podání výpovědi

Dobrý den, ráda bych Vás požádala o radu. Podobné otázky jste zde již zodpovídali, ale nikde jsem nenarazila na případ, že by dotyčná dala sama výpověď. V srpnu tohoto roku jsem podala výpověď. O pár dní později v září jsem zjistila, že jsem těhotná. Šla jsem tedy za nadřízenou, zda by nešlo výpověď stáhnout. Souhlasila […]

Zobrazit
 

Nárok na PPM při dlouhodobé pracovní neschopnosti

Dobrý den, chtěla bych se jenom zeptat, zda mám nárok na mateřskou, a co k tomu budu potřebovat? Od ledna 2014 do konce února 2016 jsem pracovala v jedné firmě v Jihlavě. Od 1. března 2016 jsem nastoupila do nové, pro mě lepší práce v Třešti. Z bývalého zaměstnání mě však nechtěli pustit tak jsem […]

Zobrazit
 

Nárok na mateřskou při ukončení zaměstnání ve zkušební době

Dobrý den, prosím potřebuji poradit. Rok a čtvrt jsem pracovala u jedné firmy na HPP, pracovní poměr jsem ukončila ke dni 18. 9. 2016 a k 19. 9. jsem nastoupila do nového zaměstnání. To jsem už byla těhotná, ale nevěděla jsem o tom. Zkušebku mám do 19. 12. a termín porodu 18. 5. 2017. V […]

Zobrazit