Kolik bude maximální rodičovská 2024?

Rodičovský příspěvek a určitý počet měsíců

Dobrý den, je možné čerpat rodičovsky příspěvek na určitý počet měsíců, třeba na 22 měsíců? Nebo je pouze možné dat na 2, 3 nebo 4 roky? Děkuji

Zobrazit
 
 

Jaká je minimální výše rodičovského příspěvku?

Dobrý den, budu si muset prodloužit rodičovskou dovolenou, protože se mi nedaří znovu otěhotnět. Chtěla jsem se zeptat, jestli je nějaká minimální výše rodičovského příspěvku, nebo ne. Jestli si třeba mohu nechat posílat poslední měsíce třeba jen 500 Kč. Moc Vám děkuji.

Zobrazit
 

Změna výše rodičovského příspěvku zpětně od jeho zahájení

Dobrý den, od června 2017 budu pobírat rodičovský příspěvek. Je skoro půlka června a zatím nic, asi mi bude chodit v následujícím měsíci po měsíci, v němž vznikl nárok na dávku. První dávka mi tedy ještě nebyla ani vyplacena a já jsem zjistila, že jsem neměla všechny potřebné informace a nastavila jsem si nižší dávku […]

Zobrazit
 
 

Dočerpání rodičovského příspěvku najednou, před narozením druhého dítěte?

Dobrý den, jsem již 1 rok na RD se synem a nyní jsem opět těhotná. Zajímalo by mě, jestli lze zbytek RP vybrat najednou, nebo lze pouze navýšit na částku 11500 Kč a po porodu druhého dítěte zbytek propadne státu. Někde jsem totiž četla, že poslanci schválili výběr RP najednou, již ale nemohu nikde dohledat, […]

Zobrazit
 

Výše rodičovského příspěvku

Hezký dobrý den, mám k prosbičku – chci si změnit výši rodičovského příspěvku a můj denní vyměřovací základ je 386,-Kč, na jakou částku si mohu rodičovský příspěvek zvednout? Prosím o výpočet nejvyšší přibližné částky, o kterou mohu požádat, děkuji. Přeji hezký den

Zobrazit
 

Nárok na PPM při narození druhého dítěte

Dobrý den, K 30. 6. 2017 mi končí rodičovský příspěvek na první dítě, které bude mít 4 roky ke konci srpna. Teď jsem po druhé těhotná a termín mám začátkem listopadu. Zajímá mě, zda budu mít nárok na PPM i u druhého dítěte když neporodím do 4 let věku. Pracovní smlouva u zaměstnavatele na dobu […]

Zobrazit