Kolik je nemocenská za prvních 14 dní

DPČ a náhrada mzdy za prvních 14 dní nemoci

Dobrý den, mám nastoupit na DPČ, (hodinová mzda 90-110 Kč/hod) s tím, že je v plánu odpracovat měsíčně 80 hodin v průběhu dvou týdnů. Můžu v týdnu, kdy budu vědět, že budu doma, nastoupit na neschopenku? A jakým způsobem mi bude vypočtena náhrada mzdy za prvních 14 dnu PN? Děkuji za odpověď.

Zobrazit
 
 

Hospitalizace v nemocnici – sociální dávky a nemocenská?

Dobrý den, včera bratra převezli do nemocnice s podezřením na cirhózu jater. V současné době pobírá sociální dávky a je na úřadu práce. Jak se omluvit na těchto úřadech? Má nárok na nemocenskou? Děkuji za brzkou odpověď.

Zobrazit
 

Konec pracovního poměru v těhotenství, mám nárok na náhradu mzdy?

Dobrý den, moc bych prosila o zodpovězení mé současné situace. Jsem v 6. měsíci těhotenství, a budu nastupovat na pracovní neschopenku. Problém je ten, že k 31. 7. 2017 mi zaniká pracovní smlouva. Zajímalo by mě, zda jestliže nastoupím na PN k 31. 7. 2017 zda mám právo na náhradu mzdy v prvních 14 dnech […]

Zobrazit
 
 

Co je výhodnější – podpora v nezaměstnanosti nebo nemocenská?

Dobrý den, mám dotaz ohledně nástupu na MD z úřadu práce. Momentálně jsem ještě zaměstnaná, ale smlouva mi končí 8. 8. 2017. Termín porodu mám 5. 11. takže nástup na MD mám cca od poloviny září. Nárok na mateřskou mám (nyní pracuji rok, předtím jsem byla 3/4 roku OSVČ ale platila jsem si nemocenskou, před […]

Zobrazit
 

Pracovní neschopnost během zkušební doby

Dobrý den, mám zvláštní situaci. Od prosince 2015 jsem pracovala jako prodavačka v superzoo. Ze zdravotních důvodů jsem ukončila poměr (7.2016) a zahájila podnikání (obchod s krmivy). Bohužel se to nevyplatilo kvůli vietnamce, která začala prodávat to samé. Pozastavila jsem činnost a šla na pracák (od 1. 1. 2017). Od začátku roku až do konce […]

Zobrazit
 

Nárok na nemocenské dávky u pracujícího důchodce

Dobrý den, zaměstnanec pobírá starobní důchod. Byl v pracovní neschopnosti od 3. 11. 2016 do 1. 1. 2017 a další navazující neschopnost pokračovala od 2. 1. 2017 do 31. 3. 2017. Na jaké nemocenské dávky má v tomto daném případě nárok? Děkuji

Zobrazit