Kolik je porodné 2024

Sociální dávky během těhotenství

Dobrý den, s přítelem bychom se chtěli pokusit o potomka, ale měli bychom několik málo dotazů ohledně financí a povinností ze strany zaměstnavatele v případě mého těhotenství. Mám v práci smlouvu na dobu určitou a to do posledního září 2017. Chtěla bych se zeptat, zdali po ukončení smlouvy mi zaměstnavatel může dát výpověď za předpokladu, […]

Zobrazit
 
 

Nárok na porodné u cizinců

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, pokud jsem občan ČR, ale můj manžel je cizinec, tak co vše bude za potřebí k vyřízení porodného? U dokladu o výších čtvrtletního příjmu, platí příjem i PPM, že jsem pobírala? A u manžela, pokud je zaměstnancem firmy, tak vzít s sebou výplatní pásku? Děkuji Vám za Vaši […]

Zobrazit
 

Nárok na porodné a jak to bude dál s mateřskou nebo rodičovskou?

Dobrý den chci se zeptat, jsem studentka SŠ a budu v pololetí přerušovat školu kvůli těhotenství. Mám nárok na porodné? A jak to bude dál s MD nebo RD. Budu rok doma jelikož budu nastupovat do školy až na druhé pololetí příští rok a jestli budu dostávat nějaké peníze a jak je to se zdravotním […]

Zobrazit
 
 

Nárok na sociální dávky – změny 2017?

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jaké jsou změny v roce 2017? Jsem samoživitelka, mám 7 letou, 4 letou, 2 letou dceru a teď čekám 4 dítko, porodím v roce 2017 Nepracovala jsem, takže budu pobírat rodičovský příspěvek. Mám nárok na porodné? Nebo jsou nějaké jiné dávky na pomoc pro matky s takto hodně děti? […]

Zobrazit
 

Na co mám nárok jako samoživitelka v roce 2017?

Dobrý den, jen jsem se chtěla zeptat, na co mám nárok, jako samoživitelka? Budu na to úplně sama. Má se mi to narodit koncem února 2017 nebo začátkem března 2017 Děkuji za pochopení

Zobrazit
 

Porodné – doklad o výši čtvrtletního příjmu

Dobrý den, mám trochu zmatek ohledně porodného, respektive vyplňování dokladu o výši čtvrtletního příjmu. Naším rozhodným obdobím je poslední čtvrtletí roku 2016. Znamená to tedy, že máme uvádět příjmy za měsíce říjen, listopad a prosinec, tj. listopadovou prosincovou a lednovou výplatu? Nebo si to vykládám špatně a úřad zajímá, jaké výplaty nám v tomto čtvrtletí […]

Zobrazit