Mateřská 270 kalendářních dní

Nárok na mateřskou – končí smlouva na dobu určitou

Dobrý den, jsem zaměstnaná u jedné firmy přes dva a půl roku, v polovině února 2017 mi bude končit smlouva. Momentálně marodím od května 2016 a budu až do ukončení smlouvy, problémy s páteří. S přítelem se snažíme o miminko. Pokud bych stihla do února otěhotnět a od doktora bych měla potvrzené rizikové těhotenství, mohla […]

Zobrazit
 
 

Nárok na MD a RD v případě že jsem rok v evidenci Úřadu práce

Dobrý den, Prosím, jak se řeší situace, kdy žena pracovala, pak po skončení smlouvy byla téměř 11 měsíců v evidenci ÚP a poté (neočekávaně) otěhotněla? Když teď nastoupí do dobře placené práce (ale řekněme pouze na měsíc, dva, a pak půjde na rizikové těhotenství, tj. nemocenskou), tak bude mít klasicky nárok na MD (=mateřskou dovolenou) […]

Zobrazit
 

Kolik musím odpracovat pro nárok na PPM – 270 dní / 2 roky?

Dobrý den, s přítelem bychom chtěli miminko, nějak po novém roce. Do srpna roku 2015 jsem studovala VOŠ, kterou jsem úspěšně ukončila. Od září 2015, do současné doby, pracuji bez jakékoli pauzy (jako třeba na ÚP). Slyšela jsem z více stran, že abych měla plnou PPM (mateřskou)/rodičovský příspěvek, musím odpracovat 2 roky. Tudíž když bych […]

Zobrazit
 
 

Budu mít nárok na mateřskou dovolenou?

Dobrý den, zajímá mě, jestli mám nárok na mateřskou dovolenou, když jsem na HPP nastoupila 1. 2. 2016. Od 29. 9. 2016 jsem v pracovní neschopnosti a nástup na mateřskou mám napsaný na 17. 11. 2016. Předem velmi děkuji za odpověď.

Zobrazit
 

Mateřská – práce na zkrácený úvazek a invalidní důchod

Dobrý den, pracuji na zkrácený úvazek u pracovní agentury od září 2016, z důvodu, že jsem osoba se zdravotním postižením. Plánuji ještě jedno dítě, a abych dosáhla mateřskou, potřebuji odpracovat 270 kalendářních dní za dva roky, vztahuje se i tato doba na můj případ tedy na zkrácený úvazek? Bude tedy stačit odpracovat jeden rok? Nebo je […]

Zobrazit
 

Rizikové těhotenství a skončení pracovní smlouvy na dobu určitou

Dobrý večer, dnes jsem nastoupila na nemocenskou z důvodu nemoci – rizikové těhotenství. Mám smlouvu do konce roku. Chci se zeptat, jak to bude po novém roce, když mi skončí pracovní smlouva? Mám se přihlásit na úřad práce a budu dostávat podporu v nezaměstnanosti anebo budu mít dále nemocenskou? Děkuji za odpověď.

Zobrazit