Mateřská 270 kalendářních dní

Nárok na mateřskou po ukončení studia na střední škole

Dobrý den, mám otázku ohledně mateřské dovolené. Chci se zeptat zda-li budu nit nárok na mateřskou, když jsem zaměstnána od 11. Července. Předtím jsem úspěšně dokončila střední školu. Nebyla jsem evidovaná na UP. Dítě plánujeme na únor nebo březen roku 2017. Předem děkuji za vaši odpověď S pozdravem. MM

Zobrazit
 
 

Nárok na mateřskou – délka zaměstnání?

Dobrý den, Měla bych dotaz ohledně mateřské dovolené a rodičovského příspěvku. Mám tři děti. A už při prvním jsem neměla nárok na mateřskou, jelikož jsem neměla odpracovaných 270 dní. Chyběl mi asi měsíc. Potom jsem otěhotněla podruhé a potřetí. Ten samý případ, nemám nárok na MD. A musím mít tím pádem i čtyřletý rodičovský příspěvek. […]

Zobrazit
 

Výpočet mateřské a ochranná lhůta 180 dní?

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem ohledně výpočtu mateřské dovolené. Jsem zaměstnaná u firmy od dubna 2016, s jednateli jsme se zatím ústně dohodli, že místo mě nastoupí jiná osoba a já bych měla koncem listopadu, začátkem prosince odejít. Chtěla jsem si hledat novou práci. Ale otěhotněla jsem a tak vím, že už […]

Zobrazit
 
 

Nárok na mateřskou a rizikové těhotenství

Dobrý den, chtěla bych vás poprosit o radu, mám nárok na mateřskou? Od 16. 11. 2015 jsem zaměstnaná a pracovní poměr stále trvá. V květnu sem kvůli rizikovému těhotenství odešla na nemocenskou, tudíž mám odpracováno 6 měsíců pak nemocenskou 5 měsíců. Počítá se nemocenská do těch dní, co potřebuji? Mám na něco nárok?

Zobrazit
 

Na co mám nárok při narození dítěte?

Dobrý den, zjistila jsem, že jsem těhotná. 25. 5. 2016 jsem maturovala (za studenta jsem byla považována do 31. 8. 2016) a od 1. 9. 2016 mám práci. Chci se zeptat jak je to v případě mateřské, rodičovského příspěvku atd.? Už jsem toho hodně načetla, ale vůbec ničemu z toho co píší na stránkách těch […]

Zobrazit
 

Rodičovská dovolená na druhé dítě

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, kolik dní musím odpracovat po návratu z mateřské dovolené do práce, abych měla nárok na rodičovský příspěvek od státu na druhé dítě? Je nějaké omezení či limit odpracovaných dní i ve výplatě mateřské od zaměstnavatele? Po tříleté rodičovské dovolené jsem se vrátila do předchozího zaměstnání, do práce chodím od […]

Zobrazit