Ošetřovné během karantény

Ošetřovné či nemocenská v případě souběhu nemoci (COVID) matky a dítěte

Dobrý den, ráda bych zjistila, jak správně postupovat v případě, že jsem zároveň nemocná já i dítě (COVID pozitivní). Je správně, zažádat si u svého doktora o nemocenskou nebo žádat u pediatra o ošetřovné? Pokud se mohu rozhodnout sama, je pro mě nějaká z těchto variant výhodnější, s ohledem na současnou situaci? Předem děkuji za […]

Zobrazit
 
 

Ošetřovné a home office ve smlouvě

Dobrý den, jsem na poloviční úvazek zaměstnaná ve státním sektoru. Mám normální zaměstnaneckou smlouvu, ve které je však jako místo výkonu povolání uvedeno „home office“. Z tohoto důvodu podle zaměstnavatele nemohu prý pobírat ošetřovné na 3,5 letou dceru, které zavřeli kvůli nařízení Vlády školku. Je evidentní, že s 3letým dítětem pracovat nelze, proto chci využít […]

Zobrazit
 

Ošetřovné – ošetřovné pouze na dítě do 10 let?

Dobrý den, platí opravdu ošetřovné pouze na dítě do 10 let? Děkuji

Zobrazit
 
 

Je OČR placené pouze za pracovní dny nebo i za víkendy?

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat: Jsem od 1. 3. 2021 na OČR z důvodu zavření mateřských škol. Má otázka zní… Mám placené i víkendy nebo pouze pracovní dny? Děkuji.

Zobrazit
 

Nárok na ošetřovné v březnu 2021 – 10 narozeniny

Dobrý den, od 1. 3. 2021 jsem nastoupila na OČR – nahlásila jsem ho v práci. Synovi bude 21. 3. 2021 už 10 let. Pochopila jsem, že pokud nastoupím na OČR před narozeninami, mám nárok, dokud OČR nepřeruším. Ale jak je to s tím vygenerovaným číslem na žádosti? To si vlastně vygeneruji, až synovi bude […]

Zobrazit
 

Krizové OČR od 1. 3. 2021

Dobrý den, chci se zeptat, zda mam stále nárok na OČR. Školu uzavřeli 21. 12. 2020, na OČR jsem nastoupila hned od 4. 1. 2021. Synovi bylo 10 let 21. 2. 2021. Vzhledem k tomu, že jsem podala žádost v době, kdy mu bylo 9 let a od prosince stále školu pro 4. ročník neotevřeli, […]

Zobrazit